Kim jesteś, Sky?

Okładka książki Kim jesteś, Sky?
Joss Stirling Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Saga o braciach Benedictach (tom 1)
Finding Sky
Akapit Press
2013-04-26
2013-04-26
Data 1. wydania:
2011-01-01
magia nastolatki miłość telepatia paranormal romance

Sięgnęłam po tą książkę, bo szukałam czegoś lekkiego, na czym nie muszę tak się skupiać. I przyznam, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Niby nie było tu nic specjalnie oryginalnego, mimo to czytało mi się tą książkę z przyjemnością i bardzo szybko wciągnęłam się w fabułę. Bohaterów bardzo polubiłam, a zwłaszcza całą rodzinę Benedict. Sky pod koniec mnie denerwowała wymyślaniem wymówek, ale ogólnie nie była taka zła.
Na pewno wezmę się za kolejny tom.

"Kim jesteś Sky?" to Książka na wieczór po kocem, Bardzo podobała mi się relacja Sky z Zedem. Sky nie jest postacią wyidealizowaną. Fabuła mocno mnie wciągnęła najbardziej wątek rodziny Benedictów. Polecam

Na półkach: , , , , ,

Podobało mi się to, że Sky nie była dziewczyną idealną. Miała chwile słabości i zwatpienia, jednak ostatecznie zawsze potrafiła zawalczyć zarówno o siebie jak i o innych. Nieśmiała i cicha, jednak z wielką wewnętrzna siłą - tak bym ją opisała. Idealna pozycja na jeden/dwa wieczory.

Świetna książka! Lekka, ale ciekawa - idealna na miły wieczór pod kocykiem z herbatką. Polecam serdecznie!

Co chwilę podczas czytania przypominał mi się "Zmierzch" bo mamy do czynienia z kopią Belli i Edwarda. Może niedokładnie taki zamiar miała autorka. Zastosowała sprytny zabieg, by czytelnik (głównie czytelniczki w młodym wieku) polubił główną bohaterkę - trochę nieśmiałą, trochę trzymającą się na uboczu, trochę niezdarną. Większość czytelniczek pomyśli sobie: "Ona jest taka jak ja. Taka zwyczajna, a zdobywa najlepszego chłopaka w szkole. Może i ja będę miała choć trochę jej szczęścia?" I tak Joss Stirling pozwala marzyć.
Nie potępiam tego, też miałam kiedyś te naście lat, ale teraz już nie daję się na to nabrać.
Jeżeli natomiast Ty masz te kilkanaście lat, śmiało sięgnij po tę książkę.

Co prawda to moja najmniej ulubiona część serii o Benedictach, ale nadal bardzo przyjemna. Zawsze uwielbiałam motyw nowej, znalezionej rodziny, ta książka jest jej kwintesencją. Sky dzięki temu, że okazała się być Przeznaczoną Zeda, zyskała nową matkę, ojca i starszych braci. Lekka, ciekawa, książka na jeden wieczór, na "odmóżdżenie się".

Ale to było fajne. Nie było jakieś bardzo wybitne, ale było przyjemne, lekkie, zabawne, ale też zaskakujące. Świat nastolatków, w który został wpleciony świat fantasy iii... tego nie zdradzę, bo to jest jedna z najlepszych i najbardziej zaskakujących rzeczy w tej książce. Byłam często zaskakiwana, ale w bardzo pozytywny i miły sposób. Świat wykreowany przez autorkę oraz bohaterowie przypadli mi do gustu. Nie byli jakoś orginalni, nie wnieśli czegoś wielkiego w moje życie, ale byli... sympatyczni (?). Sky była świetną bohaterką - jej postrzeganie świata, fantazja, wplatanie muzyki w sytuacje codzienne. Sam tytuł nas pyta "Kim jesteś, Sky?", a fabuła nam na to odpowiada i sama odpowiedź jest w sobie zaskakująca. Zed choć się zmienił o sto osiemdziesiąt stopni odkąd poznał Sky nie był denerwujący, ta zmiana nie była wymuszona, sztuczna, bezsensowna. Nastoletni łobuz i motocyklista z sercem romantyka - czemu nie! Jak sama Tina powiedziała: "Jak belgijskie czekoladki - wodzą na pokuszenie, ale nie sposób im się oprzeć". Tacy są bracia Benedict.
Ps. Pewien wątek skojarzył mi się z pewną serią, ale będę milczeć. Nie będę wam mieszać w głowach przed lekturą :) Ale może zaintrygowałam was jeszcze bardziej :D

Książka sprawia, że robi się ciepło na sercu. Jeśli czytacie tą książkę dla czystej rozrywki i poprawienia humoru to jest idealna.

Daje 7 ponieważ musiałam przejść przez 100 stron żeby książka mnie zaciekawiła, nie mniej jednak kiedy już zaczęłam od 101 nie mogłam przestać czytać aż skończyłam książkę

Może gdybym trafiła na nią w młodszym wieku-to by mnie zachwyciła. Czytając ją teraz nie mogę znieść nieodpowiedzialności postaci, syndromu bohatera oraz infantylnej i głupiutkiej Sky. Irytowała mnie cała ta historia.