Misja Ivy

Cykl: Misja Ivy (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
The Book of Ivy
Skoll664301

Szesnastoletniej Ivy Westfall nikt nie pyta, czy syn prezydenta Lattimera to jej wymarzony kandydat na męża. Sprawa jest przesądzona. Zostanie żoną śmiertelnego wroga. To smutny los dla młodej dziewczyny, ale też trudno o lepszą okazję, by zadać tyranii morderczy cios.

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2015

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Nie wiedziałam do końca czego się spodziewać po tej książce, moje oczekiwania nie były wygórowane, a otrzymałam coś, co było znacznie lepsze niż mogłabym przypuszczać.

Świat przyszłości, po wojnach, wybuchach nuklearnych itp. itd. garstka ocalałych zakłada osadę, myślą, że są ostatnimi ludźmi na Ziemi, otaczają się płotem i tworzą społeczeństwo, które w miarę dobrze funkcjonuje, oczywiście bojąc się tego, co poza granicami. Ale żeby nie było zbyt idyllicznie (o ile w osadzie pośrodku niczego tak może być) dostajemy jeszcze dwie zwaśnione rodziny, jedna rządzi, druga chce dojść do władzy, bo oczywiście sądzi, że będzie rządzić lepiej, i jest jeszcze chęć zemsty za dawne krzywdy, a w samym środku tego jest Ivy, szesnastolatka, która w tradycyjnie ustawianych zaślubinach wychodzi za syna prezydenta, z niecnym zamiarem, aby go zamordować i tym samym pomóc swojej rodzinie w owej zemście (w którą sama nie do końca wierzy) oraz w przejęciu władzy nad społeczeństwem.

Wszystko całkiem...

Aithusa22 | 2015-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 01 lipca 2015

"Nie próbował mnie ocalić. Pozostawił mi wolność, żebym mogła ocalić samą siebie, a to najlepszy rodzaj ratunku."

Przyznam się szczerze, że na początku trochę marudziłam, że "Misja Ivy" nie jest w moim guście. Ostatecznie zmieniłam zdanie, bo o ile nie ocenia się dnia przed zachodem słońca, o tyle nie ocenia się książki nie dokończywszy jej.

Ivy to dziewczyna, która została zmuszona do małżeństwa. Takie są realia i tradycja w panującym kraju. Jednak jej zadanie nie polega na utrzymywaniu domu i rodzeniu dzieci. Wręcz przeciwnie. Ma ona zabić swojego męża, aby w ten sposób pomóc ojcu przejąć władzę.

Na początku było wiele momentów, kiedy się nudziłam. Byłam bardzo zdenerwowana na główną bohaterkę, że jest taką egoistką ślepo zapatrzoną w siostrę i ojca. Plułam jej w twarz, że chce zabić niewinnego człowieka. Wzbudzała we mnie same negatywne odczucia. Ostatecznie jednak zreflektowała się i zyskała w moich oczach, podejmując pewne decyzje. Zrehabilitowała się i mogę powiedzieć, że...

Przewidywalna, świetna książka sama historia intrygująca bohaterki Ivy i Bishopa łączy prawdziwe uczucie, poślubia go jest jego żoną.
Zaskakuje, intryguje od początku do końca sięgnęłam po tę książkę i nie zawiodła mnie...przeczytałam z wielką przyjemnością urzekła mnie.

książek: 1965
Harii | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Zemsta.
Władza.
Westfall.
Po wybuchu wojny nuklearnej ludzie, którym udało się przeżyć pozakładali nowe miasta. Zbudowali od podstaw życie społeczne. Powstały nowe prawa. Ivy mieszka w jednym z tych miast wraz z ojcem i siostrą. Kiedy dziesiątki lat temu jej dziadek przegrał walkę o władzę nad miastem, wszyscy myśleli, że ich rodzina się poddała. Że pogodzili się z losem. Ale żądza zemsty jest silna. I przetrwała do dzisiaj.
Nie miałam co do tej książki zbyt dużych oczekiwań. Wyszło trochę lepiej niż się spodziewałam. Główna bohaterka, z początku irytująca, stała się z czasem jednym z najlepszych elementów książki. Co do reszty? Było dobrze, ale bez zachwytów. Cieszę się, że przeczytałam "Misję Ivy" i polecam ją każdemu. A, i jeszcze, zakończenie było... co najmniej niezłe.

Zakładka | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

Jest to książka z tych, po których nie spodziewałam się byt wiele. I to był błąd! Porywa ona już od pierwszych stron i tak na prawdę mnie uzależniła. Po co uczyć się do ważnej klasówki? Można przecież poczytać! I tak minęła i cała niedziela... Przeczytałam całą „Misję Ivy”! Brawo dla nie!

Jeśli chodzi o fabułę to opis ani ten z końca książki, ani mój nie oddają w pełni tego, jak świetna jest ta historia. I w zasadzie, jeśli miałabym sprecyzować co konkretnie jest tak genialnego w niej, to byłabym w kropce. Jest to coś wewnątrz samej książki, co powoduje, że nie można się od niej oderwać. Akcja nie pędzi jakoś specjalnie szybko, a mimo to dużo się dzieje. Wydaje się niemożliwe? A jednak! Autorka stworzyła bardzo łatwą do zrozumienia historię oparta na ciekawych wątkach. Co ważne kilka elementów fabuły mnie zszokowało i zmieniło cała historie o 180 stopni, dzięki czemu chciałam coraz bardziej brnąć w „Misję Ivy”.

Ivy to bardzo typowa dziewczyna, która jednak bardzo lubi kombinować...

LilCa | 2015-12-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Znowu to zrobiłam. Przeczytałam książkę która nie ma wydanej drugie części (znaczy nie ma kiedy to pisze bo licze ze będzie) a tak mnie ciągnie do poznania dalszych losów bohaterów. Książkę czyta się łatwo i przyjemnie Ivy i Bishopa da się polubić. Od początku aż do końca książka trzymała w napięciu. Końcówka trochę zawiodła nie tego się spodziewałam ale mimo to książka mi się podoba. Pozostanje tylko czekać na kolejną część bo już nie mogę się doczegoc tego co się wydarzy.

aAtlanta | 2016-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Misja Ivy.
To zwykła, młodzieżowa książka. Ja najczęściej do takich podchodzę z rezerwą. Nie wiem czego się spodziewać i czy to na pewno będzie dobre. Wtedy decyduje kilka pierwszych stron. Jeśli mnie wciągną, super, przeczytam, jeśli zaś zaczyna się nudną i tylko nudą, nie mam co tego dalej ciągnąć. Tak, naprawdę książka zaczyna się ekscytująco, a dalej jest jeszcze bardziej epicko.
Na plusy składa się głównie bohaterka i ogólny zarys fabuły. Nie często spotyka się w młodzieżówkach problem małżeństw aranżowanych. Tutaj taki wystąpił. Nie każda bohaterka jest taka silna, ale i troskliwa. Dla rodziny jest w stanie zrobić wszystko, lecz oni dla niej... Cóż tu pojawia się problem tego, że jest ona za bardzo empatyczna.
Szansę powinien dać jej każdy, ja dałam i się oczarowałam :)

Paulina | 2015-05-18
Przeczytana: 17 maja 2015

„Misja Ivy” to tytuł, który od razu wpadł mi w oko. Nie do końca też rozumiem, dlaczego tak się stało. Może to zasługa okładki albo samego opisu. Jakby na to nie patrzeć, lektura jest bardzo intrygująca, nie ważne czy trzyma się już ją w ręku, czy dopiero po raz pierwszy się ją ujrzało. To jedna z tych pozycji, która przemawia do nas „Weź mnie! I przeczytaj natychmiast!”. Pokusa jest na tyle silna, że nie sposób jej się oprzeć. Ale czy jej wnętrze jest warta zachodu, aby zawracać sobie nią głowę?

Szesnastoletnia Ivy zmierza ku swojemu przeznaczeniu. Za chwile zostanie żoną swojego śmiertelnego wroga. A co gorsza nie może się z tego wycofać – takie jest prawo. Co roku synowie wygranych żenią się z córami przegranych. Wraz z małżeństwem rozpoczyna się drugi etap przeznaczenia dziewczyny. Po cichu i bezwzględnie musi zabić syna prezydenta, czyli swojego męża. Nadchodzi czas rewolucji, koniec dyktatury i wolność wyboru. Ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
Jedyną osobą, która...

Dominika | 2016-02-16
Przeczytana: grudzień 2015

Są takie sytuacje w życiu każdego człowieka, które zasługują na wyjątkową oprawę i chcemy zapamiętać je jak najlepiej i jak najdłużej. Oczywiście bez względu na wszystko niosą ze sobą dużo emocji. Tych pozytywnych jak i negatywnych. Narodziny pierwszego dziecka, matura, studniówka, ślub. No właśnie, ślub. Wyobrażacie sobie, że ktoś zmusza Was do małżeństwa z osobą, której nie znacie? Nigdy się nie widzieliście, nie rozmawialiście, a na dodatek Wasze rodziny są zaciętymi wrogami. Myślicie, że taki związek ma szansę powodzenia ?

Taką właśnie wizję roztacza przed nami Amy Engel. Zadecydowała ona, że w jej książce główne skrzypce grały będą dwie rodziny- Lattimer i Westfall. Toczyły one walki podczas wojny nuklearnej, ale to Ci drudzy musieli pogodzić się z przegraną. Ciągle jednak pozostają w cieniu, czekają na dogodny moment by zaatakować. Jednocześnie grają rolę tych dobrych i zgadzają się na wiele nowych reform, jak na przykład ta z kojarzonymi małżeństwami.
Ivy Westfall ma za...

Monika Szulc | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Miasto po wojnie nuklearnej jest podzielone na tych bogatych, zwolenników prezydenta i tych biednych, popierających założyciela. Lata mijają od tragedii, która spotkała ludzkość, lecz nic w temacie tego podziału nie uległo zmianie. Dwa obozy łączy jedno- małżeństwo ich dzieci. W tym roku to szesnastoletnia Ivy Westfall, jest zmuszona wyjść za mąż za syna prezydenta. Nikt nie pyta o miłość czy pragnienia, liczy się tylko zawarcie związku, który umocni sojusz i zwiększy populacje ludzi. Cel ponad wszystko, a Ivy ma cel- zniszczyć bezwzględną tyranie prezydenta Lattimera.

Niedaleka przyszłość nie napawa optymizmem, jednak nie jest to do końca okrutny świat. Oczywiście wojna wyrządziła szkody, pozostawiła ludność w podziale, a prawa są egzekwowane surową ręko. Nikt nie krytykuję przymusowych małżeństw nastolatków, lecz największym ograniczeniem jest płot ogradzający miasto. Człowiek nie jest stworzony do życia w zamknięciu, lecz strach przed zagrożeniem i nieznanym uwięził ich w...