Wśród wrogów

Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Unter Feinden
Ag2S

Porywający thriller, którego akcja rozgrywa się w mrocznych zaułkach Monachium Policjant Kessel, będąc pod wpływem narkotyków, potrąca samochodem młodego arabskiego imigranta. Jego partner Diller usiłuje pomóc przyjacielowi narkomanowi, jednak sam przez to wpada w tarapaty. W sprawie policjantów rozpoczyna się wewnętrzne dochodzenie. Tymczasem w mieście odbywa się międzynarodowa konferencja...

Porywający thriller, którego akcja rozgrywa się w mrocznych zaułkach Monachium

Policjant Kessel, będąc pod wpływem narkotyków, potrąca samochodem młodego arabskiego imigranta. Jego partner Diller usiłuje pomóc przyjacielowi narkomanowi, jednak sam przez to wpada w tarapaty. W sprawie policjantów rozpoczyna się wewnętrzne dochodzenie. Tymczasem w mieście odbywa się międzynarodowa konferencja na temat polityki bezpieczeństwa. Diller próbuje zapobiec planowanemu zamachowi na jednego z uczestników konferencji.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/wsrod_wrogow,p768978723

Meowth | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Być może moja ocena, ledwie 5 gwiazdek, jest trochę zaniżona, bo ogólnie nie jest to książka zła. Jest jednak paskudnie ponura i po prostu niesympatyczna. Przynajmniej ja ją tak odebrałam.

Nie udało mi się polubić żadnego z bohaterów, bo też nie jest to możliwe, skoro są to dwaj policjanci, z których jeden, tonący w narkotykowym nałogu, z premedytacją taranuje samochodem młodego Araba, zaś drugi, zamiast zadziałać, jak na stróża prawa przystało, w imię wieloletniej przyjaźni robi wszystko, by zatuszować sprawę i uratować skórę ćpunowi. Jak można tu takim kibicować?

Nie da się polubić ofiary i jego kumpli, bo to agresywni dealerzy i rzezimieszki - i nie ma znaczenia, jakiej są narodowości. Poza tym sporo szemranych indywiduów i odrzucająca wymowa zakończenia.

Aż taką romantyczną idealistką nie jestem, by myśleć, że policjanci są zawsze czyści jak łezka, ale w tym przypadku za bardzo zabolało. :(

Wojciech Gołębiewski | 2015-10-11
Przeczytana: 11 października 2015

Oswald (ur. 1963) prawnik z zawodu, dorabia sobie książkami; ta omawiana jest ostatnią (2012), dziewiątą z rzędu. Jej plusem jest łatwość czytania, lecz nie wiem ile w tym zasługi autora, a ile tłumacza (Paweł Masłowski), Minusem - nieznajomość geografii (s.5 - Albania jako kraj arabski), paskudny wizerunek niemieckiej policji (narkotyki, alkohol, łapówki, a w ogóle w przypadku ćpuna Kessela - dno moralne), ukrywany rasizm (stosunek do kolorowej ludności i tureckiej prokurator). W trakcie lektury nie wiedziałem, której strony bać się więcej. Zakończenie nijakie, ale przyjemne trzy godziny wyłączenia się z bieżących zmartwień nagradzam 7 gwiazdkami.

Monika | 2014-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 listopada 2014

To jeden z tych kryminałów, które dość dobrze i dość szybko się czyta. I równie dobrze i szybko zapomina.
Kiepskie zakończenie :(

kasandra_85 | 2013-05-10
Przeczytana: maj 2013

Sarcziii_95 | 2016-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

O rany... W końcu udało mi się dotrzeć do końca tej... Książki. Męczyłam się z nią dość długo. Zwykle zasypiałam po przeczytaniu kilkunastu stron. Moim zdaniem jest to książka skrajnie nudna. Początek może zaciekawić, ale z każdą przewróconą kartką jest coraz gorzej. Rozwinięcie akcji bardzo słabe, naciągane, niczym nie ciekawi, żadnych zwrotów akcji, jednym słowem klapa... Jeśli chodzi o zakończenie, jest tak samo kiepskie jak reszta... Cała książka jest niezwykle niesympatyczna, odpychająca klimatem... Przypomina jakiś skrajnie nieudany film, który wyłączamy po kilku minutach. Wygląda to tak, jakby autor chcial, a nie umiał niczego bardziej rozkręcić... Niby pomysł był, ale spalił na panewce. Po przeczytaniu epilogu byłam szczęśliwa, że to już koniec. Nie mogę niestety polecić tej książki bez zszarganego sumienia. Nie uważam, aby była warta poświęconego czasu... Jest to oczywiście moja całkowicie subiektywna opinia. Dwie gwiazdki za to, że uwolniłam sie od tego gniota :) Niech...

Kamila Kozaczyk | 2015-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2015

Książkę dobrze i szybko się czyta. Taka na jeden wieczór. Nic specjalnego, ale nie mogę powiedzieć, że zła. Po prostu taka sobie.

"Przed południem był na zakupach w "Le Paradis, eleganckim supermarkecie, który znajdował się w pobliżu, i po raz kolejny próbował przyzwyczaić się do niemal irytującej uprzejmości obsługi......, która żwawo i z entuzjazmem zanosiła zakupy aż do samochodu i pakowała je do bagażnika. Wcześniej, gdy jeszcze robił zakupy w dyskoncie, kobiety z Europy Wschodniej bez słowa przesuwały towary nad czytnikiem kodów kreskowych i nikt się nie uśmiechał"

Sama prawda....:)

Podchodziłam do lektury tej książki z dość sporym entuzjazmem. Zapowiadała się ona dość intrygująco i choć niemieckie korzenie autora zaburzyły mi nieco wizję kryminałów wydawanych w tej serii, nie poddałam się i czym prędzej zabrałam się za poznanie historii, w którą bezpośrednio zostali zamieszani funkcjonariusze prawa. Byłam święcie przekonana, że od pozostałych tytułów ukazujących się pod szyldem Czarnej Serii będzie ją dzielić sto lat świetlnych. Niestety nie byłam pewna tego, czy spodoba mi się ona o wiele bardziej, czy też będę zmuszona zaliczyć ją do największych gniotów tego roku. Miałam to odczuć na swojej skórze już niebawem i choć nieco obawiałam się tego spotkania to przebiegło ono dość sprawnie i bez zgrzytów, które w jakikolwiek sposób utrudniłyby mi zapoznanie się z tą pozycją literacką.

W Monachium dochodzi do mrożących krew w żyłach zamieszek. Wszystko za sprawą policjanta, który pod wpływem głodu narkotykowego, zadarł z bandą arabskich emigrantów i potrącił...

figlarna24 | 2013-04-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Seria Czarna Owca do tej pory kojarzyła mnie się tylko ze skandynawskim piórem. A tu Wydawnictwo Czarna Owca zaskoczyła mnie, że do serii dołączył kolejny kryminał, ale tym razem autorem jest Niemiec - Georg M. Oswald.

Georg M. Oswald urodził się 1963 roku. Jest niemieckim pisarzem oraz dziennikarzem. Ukończył prawo na Uniwersytecie Monachijskim.

Pisarz w swojej powieści " Wśród wrogów" zawarł watki społeczno-obyczajowe, które zachodzą między rodowitymi mieszkańcami a ludnością pochodzenia arabskiego, zwanymi obraźliwie "arabusy".
Głównych bohaterów jest dwóch. Policjanci Kessel oraz Diller podczas nocnej zmiany siedzą w samochodzie i mają za zadanie obserwować mieszkanie podejrzanego typka o przestępstwo. I pomyśleć, że miała to być rutynowa akcja. Nic się nie dzieje. Mieszkanie wygląda na opuszczone. Wymarzona sytuacja przez każdego glinę. Więc jak to się stało, że ta pozornie spokojna noc wniosła tyle rabanu , niepokoju i zmian w życiu obu gliniarza?

Otóż Kessel jest...

Kasiulek | 2013-04-21
Na półkach: Recenzyjne, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2013

Ostatnio zaczytuję się w kryminałach, nie ma siły aby mnie od nich odciągnąć. „Wśród wrogów” to kolejny świetny tytuł w tym gatunku.
W pewnej policyjnej akcji w Monachium uczestniczy dwóch policjantów- przyjaciele od wielu lat- Kessel i Diller. Diller wiedząc, że przyjaciel jest narkomanem na głodzie postanawia opuścić na chwilę samochód aby zrobić Kesselowi zakupy w pobliskim sklepie. Jednak Kessel również opuszcza auto zauważając grupę arabskich imigrantów, wie że będzie mógł u nich kupić „działkę”, wszystko to widzi Diller. Sprawy dość szybko przybierają nieoczekiwany obrót. Kessel i Diller uczestniczą w pościgu, dochodzi do wypadku. Policjanci potrącają młodego arabskiego imigranta, który zapada w śpiączkę. Przyjaciel postanawia chronić Kessela, odwozi go do domu, a auto odstawia do naprawy, aby ukryć wszelkie ślady wypadku. Początkowo wszystko idzie po ich myśli, jednak gdy sprawy przejmuje prokurator Didem Osmanoglu, która rozpoczyna śledztwo cofając się o wiele lat wstecz,...

Psotka | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Moja pierwsza niemiecka książka i do tego kryminał. Całkowicie nie spodziewany w "Czarnej serii" i nie wiedziałam czego się spodziewać. Po zapowiedzi z tyłu okładki zapowiadało się intrygująco i ciekawie, ale nie do końca tak było...

Akcja książki rozgrywa się w Monachium. Poznajemy dwóch policjantów - przyjaciół - Kesslera i Dillera. Pierwszy jest uzależniony od narkotyków i pod czas akcji w napadzie głodu narkotykowego idzie kupić "działkę" od arabskich imigrantów.

Więcej na: