Tiger 
Jestem blondynką, której trzeba tłumaczyć dowcipy. Mam milion pomysłów na minutę. Uwielbiam jedzenie. Daleko mi do profesjonalnych i poważnych recenzji książek, ale piszę to co czuję,myślę i chcę przekazać. Kocham czytać. Jestem ogromną marzycielką. Często brakuje mi empatii. Nie lubię rozmawiać o miłości,polityce,wojnach. Moim ulubionym miejscem są bezludne plaże. Uwielbiam fotografować zachody słońca i chodzić do teatru.
22 lat, kobieta, Warszawa, status: Czytelniczka, dodała: 17 książek, ostatnio widziana 19 godzin temu
Teraz czytam
  • Tato
    Tato
    Autor:
    „Tato” to wzruszająca saga rodzinna, ukazująca codzienne życie trzech pokoleń przeciętnych Amerykanów, osnuta na kanwie przeżyć pisarza. Bohater powieści, wyrwany z najbliższego otoczenia i rodziny, u...
    czytelników: 6480 | opinie: 145 | ocena: 7,17 (3314 głosów) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 20:04:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Ulubione
 
2019-01-15 20:00:23
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Salamandra
 
2019-01-08 20:33:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Robert Langdon (tom 5)
 
2019-01-08 20:32:55
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-08 20:29:59
Ma nowego znajomego: Michał
 
2019-01-01 15:46:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Ulubione

Nie mogłam lepiej zakończyć starego roku czytelniczego i rozpocząć nowego.

Ostatnio moje serce wędruje do Paryża. Poza croissant'ami , bagietkami i beretami pierwszym moim skojarzeniem ze stolicą Francji będzie miłość. Miłość głęboka, porywcza, niespokojna, niespodziewana. Mnóstwo uczuć mną targa, ponieważ ta książka wychodzi poza schemat poprawności. Obdziera ludzi z emocji. To piękna...
Nie mogłam lepiej zakończyć starego roku czytelniczego i rozpocząć nowego.

Ostatnio moje serce wędruje do Paryża. Poza croissant'ami , bagietkami i beretami pierwszym moim skojarzeniem ze stolicą Francji będzie miłość. Miłość głęboka, porywcza, niespokojna, niespodziewana. Mnóstwo uczuć mną targa, ponieważ ta książka wychodzi poza schemat poprawności. Obdziera ludzi z emocji. To piękna historia o zażyłości jaka kształtuje się pomiędzy dojrzałym mężczyzną i niewidomą starszą panią. Przede wszystkim jestem zachwycona piórem Whartona. Nie było tu słowa, które bym pominęła. Pochłaniałam każdy wyraz i zarywałam noce, aby dokończyć rozdział. Dosłownie żyłam historią głównych bohaterów. Codziennie, kiedy wieża wybijała odpowiednią godzinę siadałam z nimi na ławce i nasłuchiwałam odgłosów Paryża. Piękne słowa, wspaniała nauka o życiu, pieniądzach, samotności, relacjach międzyludzkich. Może to brzmieć śmiesznie, ale trochę dojrzałam przy tej książce, popchnęła mnie do przodu i ze mną zostanie na dłużej.

pokaż więcej

 
2018-12-27 17:50:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Niedoczytane
Cykl: Adam Nowak (tom 3)

Długo ją mieliłam, utknęłam w połowie. Wrócę. Kiedy? Nie wiem.

 
2018-12-27 17:49:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ulubione

Czytanie traktuję jako intymne spotkanie z człowiekiem inteligentnym,skomplikowanym posiadającym głowę pełną pomysłów. Z autorem wchodzę w relację przyjacielską, mimo że on mnie przecież nie zna. Wszyscy wiemy, że na przekór dopisku "postacie są zmyślone, wszystko to fikcja" emocje czy historie zawarte w książce z rzeczywistości coś wspólnego mają. Niekiedy całkiem sporo. Szwaję poznałam... Czytanie traktuję jako intymne spotkanie z człowiekiem inteligentnym,skomplikowanym posiadającym głowę pełną pomysłów. Z autorem wchodzę w relację przyjacielską, mimo że on mnie przecież nie zna. Wszyscy wiemy, że na przekór dopisku "postacie są zmyślone, wszystko to fikcja" emocje czy historie zawarte w książce z rzeczywistości coś wspólnego mają. Niekiedy całkiem sporo. Szwaję poznałam całkiem niedawno, może trzy czy cztery lata temu. Jej książki poprawiały mi nastrój nieraz. Jestem bardzo wdzięczna za te "Dupersznyty". Wszystkie wspomnienia, cytaty, zapisy z wywiadów to małe perełki. Ich przekaz jest prosty. Według mnie to jedna z tych autorek, która nie przekłamywała rzeczywistości. Dobra książka, która umiliła mi grudniowe wieczory. Chciałabym, aby stała na mojej półce.

pokaż więcej

 
2018-12-27 17:30:09
Ma nowego znajomego: Julian Adamczyk
 
2018-12-27 17:29:53
Ma nowego znajomego: Michał
 
2018-12-15 20:29:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ulubione
Cykl: Lipowo (tom 2)

Wyśmienity polski kryminał, który zabiera nas na obrzeża województwa kujawsko-pomorskiego na parę nieznośnie upalnych dni. Zabójca zamordował dwie młode kobiety, które zostawił na drodze z Żabich Dołów do znanego nam Lipowa. Urokliwe, niewielkie wioski przerodziły się w rzeźnię. Drugi tom ujął mnie stopniowym, powolnym poznawaniem komisarz Kopp, która intryguje od początku.

 
2018-12-11 22:01:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Łał! Sięgając po tę książkę byłam przekonana, że umilę sobie grudniowe wieczory lekkim obyczajem o mojej wspaniałej Warszawie. Cóż.. Podczas czytania targały mną różne emocje. Pękałam z dumy, płakałam z bezradności, szczęścia, oddychałam z ulgą, zapętlałam uczucia, aż zamknęłam historię "Kamienicy przy Kruczej". Odeszłam cicho spod numeru 46, szłam śródmieściem w stronę Bielan.. Myślami... Łał! Sięgając po tę książkę byłam przekonana, że umilę sobie grudniowe wieczory lekkim obyczajem o mojej wspaniałej Warszawie. Cóż.. Podczas czytania targały mną różne emocje. Pękałam z dumy, płakałam z bezradności, szczęścia, oddychałam z ulgą, zapętlałam uczucia, aż zamknęłam historię "Kamienicy przy Kruczej". Odeszłam cicho spod numeru 46, szłam śródmieściem w stronę Bielan.. Myślami cofałam się do roku '39. Chyba nigdy nie zrozumiem zła. Jak łatwo ludzie produkują negatywne emocje, które przekładają nad wartość i życie drugiego człowieka. Jak bardzo ich racja przekłada się nad życie dziesiątek, setek osób.. Książka jest ciężka i uświadamiająca. O kruchości życia, prawdziwej miłości i docenianiu wolności. Warto wrócić wspomnieniami do wojny, aby szanować pokój.

pokaż więcej

 
2018-12-10 22:43:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, MOJA PÓŁKA
Cykl: Paul West (tom 1)

Jak to mówią "męska wersja Dziennika Bridget Jones".
Witajcie kochani w Paryżu!
Czujecie zapach świeżej bagietki, słyszycie chropawy akcent francuzów, a wspaniałe, ciepłe słonko świeci Wam prosto w twarz? Tak wyobrażacie sobie Paryż?
Oj nie, nie, nie. Szybciutko wyprowadzę Was z błędu.
Mimo ponad godzinnej przerwy na lunch w południe, biegniecie zasapani do najbliższej cafe, po kawę!...
Jak to mówią "męska wersja Dziennika Bridget Jones".
Witajcie kochani w Paryżu!
Czujecie zapach świeżej bagietki, słyszycie chropawy akcent francuzów, a wspaniałe, ciepłe słonko świeci Wam prosto w twarz? Tak wyobrażacie sobie Paryż?
Oj nie, nie, nie. Szybciutko wyprowadzę Was z błędu.
Mimo ponad godzinnej przerwy na lunch w południe, biegniecie zasapani do najbliższej cafe, po kawę! Potykacie się o worek ze śmieciami i to niejeden, bo utrzymujący ulice protestują, następnie zaliczacie ślizgawkę na psiej kupce, bo nikt po swoim pupilu nie sprząta. Zamiast 1 euro za napój płacicie 4, bo Wasz francuski jest na poziomie 3 latka. Może nawet gorszy. Ale do rzeczy. Uśmiałam się przy czytaniu tej książki, jest naprawdę zabawna, chętnie sięgnę po kolejną część.

pokaż więcej

 
2018-11-26 18:30:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Niedoczytane

Lubię Bukowskiego, ale co za dużo to nie zdrowo. Utknęłam w połowie i nie ruszyłam z czytaniem dalej. Myślę, że wrócę, ale za jakiś czas.

 
2018-11-26 18:27:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Nie znam się na filmach. Kojarzę parę nazwisk znanych aktorów, mam dosłownie trzy aktorki, które uwielbiam i tylko tyle wspólnego z wielkim światem ekranu. Gdzieś na półce w bibliotece tkwił ten książkowy grubas. Okładka rzucająca się w oczy, Korwin wygodnie siedzi na kanapie, tytuł zachęcający, biorę. Myślałam, że autorka opowiada o swoich sercowych historiach, serio! Miłość, owszem istnieje,... Nie znam się na filmach. Kojarzę parę nazwisk znanych aktorów, mam dosłownie trzy aktorki, które uwielbiam i tylko tyle wspólnego z wielkim światem ekranu. Gdzieś na półce w bibliotece tkwił ten książkowy grubas. Okładka rzucająca się w oczy, Korwin wygodnie siedzi na kanapie, tytuł zachęcający, biorę. Myślałam, że autorka opowiada o swoich sercowych historiach, serio! Miłość, owszem istnieje, ale do kina. W środku długa lista filmów zagranicznych, które zrobiły na Pani Karolinie wrażenie, widocznie zapadły w sercu. Recenzje są bogate, zdarza się trochę spoilerów, nie szkodzi. W swoim kajeciku, zapisałam paręnaście tytułów, które chcę poznać i wiem, że dzisiejszy wieczór spędzę na kanapie. Nie z wlepionym wzrokiem w książkę, a w ekran. Myślę, że będzie warto.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
786 339 2212
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (77)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (130)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd