Detektyw Monk na patrolu

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Cykl: Detektyw Monk (tom 13)
Wydawnictwo: Rebis
Mr. Monk on Patrol
Monk, detektyw Monk,
Eljot

Porucznik Randy Disher przeprowadził się do Summit w stanie New Jersey, gdzie objął stanowisko komendanta policji. Gdy włodarze miasteczka trafiają do więzienia za korupcję, Disher musi tymczasowo objąć obowiązki burmistrza. W akcie desperacji zwraca się do jedynej osoby, której może zaufać i co do której ma pewność, że rozwiąże zagadkę seryjnych włamań. Kiedy Monk wraz z Natalie zgadzają się mu pomóc, Disher zatrudnia ich jako funkcjonariuszy policji, a Summit staje się wkrótce najczystszym i najbardziej symetrycznym miastem na kuli ziemskiej. Jednak włamania nie ustają, dochodzi nawet do morderstwa. Komuś bardzo zależy na tym, aby Monk i jego asystentka wyjechali z Summit w trumnach...

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Felicity | 2014-01-22
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Największą zaletą książek o detektywie Monku jest narracja. Natalie jest sympatyczna, dowcipna, ma anielską cierpliwość do Adriana i przez to cała opowieść jest lekka i przyjemna w formie.
Znając serial, książki czyta się dużo lepiej. Kiedy mam w głowie wiedzę z serialu jak zachowuje się Monk, jak wygląda Sharona i jaki jest porucznik Disher - śledzenie fabuły w wersji książkowej jest po prostu przyjemnością.
Fabuła "Pana Monka na patrolu" była dla mnie zaskoczeniem, bo nie oglądałam ostatniego odcinka serialu i nie znałam zakończenia. Ale jednocześnie była to taka podróż w przyszłośc - serial sie skończył, a losy pana Monka toczą się dalej. Jak dla mnie - rewelacja :)

GutatoLama | 2014-08-28

W tym tomie detektyw Monk razem z Natalie jedzie do Summit, aby pomóc swojemu staremu przyjacielowi, Randy'emu Disherowi.
Z książek o Monku, które przeczytałam, ta zdecydowanie podobała mi się najbardziej. Poczucie humoru typowe dla detektywa Monka, ale to akurat można znaleźć w każdym tomie.
Muszę przyznać, że o ile zagadki kryminalne są dla mnie w tych książkach zwykle kwestią drugoplanową, tym razem sprawy włamań i morderstwa naprawdę mnie wciągnęły. Zakończenie było nieprzewidywalne, choć tradycyjnie morderca był znany, a tylko kwestia sposobu pozostawała nierozwiązana.
Bardzo podobał mi się też opis przemiany Monka po rozwiązaniu najważniejszej zagadki jego życia. Zdecydował się na kroki, których przedtem nigdy by nie podjął. Przemówiła do mnie ta zmiana.
Bezapelacyjnie najlepsza książka o Monku, którą przeczytałam!

elfijka | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Natalie jest w tej części okropnie irytująca (a zwłaszcza jej niewiedza). Ogólnie jednak ta część jest lepsza niż dwie wcześniejsze, ale schematy, schematy, schematy.

książek: 2023
Agata | 2015-08-26

Słaba.... oj, kiepska..... ckliwa, bez humoru, a akcja dość wolna i..... nudna. Chociaż wydarzyło się coś na ostatnich stronach, dzięki czemu bardzo chcę przeczytać kolejny tom.

Snoopy | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Lekka i przyjemna, w sam raz na codzienną drogę powrotną do domu po pracy :)

Z bloga MyBooks!

W tej książce poznajemy Monk'a, który jest detektywem wydziału zabójstw w San Francisco. Jest on maniakiem czystości i równowagi, dla niego liczba nieparzysta jest przekleństwem a wszystko musi być równomiernie rozłożone. Frytki muszą mieć tą samą długość, krakersy muszą być identycznie prostokątne, a kotleciki idealnie okrągłe. Jeśli nie - nasz detektyw dosłownie wariuje... No cóż, mamy tutaj do czynienia z osobą, która ma na tym punkcie niezłego świra. Mimo to, jest on świetnym detektywem. Żaden szczegół nie ujdzie jego uwadze, a żadna sprawa nie zostanie zakończona bez rozwiązania. Dlatego, gdy porucznik i jednocześnie burmistrz Summit ma kłopoty - zwraca się z prośbą do Monk'a.
Przyznam, że nie jestem fanką kryminałów i książek detektywistycznych, bo najczęściej są nudne jak flaki z olejem i nic się nie dzieje - w końcu to nie kino akcji. Jednak tutaj byłam zaskoczona tym, że książka mnie naprawdę wciągnęła. Przeczytałam ją dość szybko, hamując się i...

Krzysztof Sawicki | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Taka lekka, nieskomplikowana i wesoła lektura na jeden dojazd do pracy i z powrotem :-) Przyjemnie się czyta, ale nadzwyczaj nie porywa. Mimo to warto przeczytać :-)

mocca | 2014-01-03

Monk w formie plus Sharona i Randy :)

Iveczka | 2014-08-04
Przeczytana: czerwiec 2014

Szybko się czyta, ciekawe przygody.

Saruto | 2017-11-01