Fala Upału

Cykl: Nikki Heat (tom 1)
Wydawnictwo: 12 Posterunek
Heat Wave
Lucy

Nowojorski potentat nieruchomości zostaje znaleziony martwy na chodniku na Manhattanie. Z napaści cudem uchodzi z życiem jego młoda żona z przeszłością. Gangsterzy i magnaci, z których każdy miał motyw do popełnienia zbrodni, podają fałszywe alibi. I wtedy, w duszącym uścisku rekordowej fali upałów, dochodzi do jeszcze jednego szokującego morderstwa, powodującego nagły zwrot w pełnej napięcia podróży do mrocznych sekretów świata możnych. Sekretów, które okażą się śmiertelne. Sekretów, które leżą ukryte w ciemnościach, dopóki pewna nowojorska policjantka nie wydobędzie ich na światło dzienne.

Richard Castle, rewelacja literatury kryminalnej, przebojowy autor znakomicie się sprzedającej serii książek o Derricku Stormie, przedstawia swoją najnowszą bohaterkę – detektyw nowojorskiego Wydziału Zabójstw Nikki Heat. Twarda, seksowna i profesjonalna policjantka z pasją dochodzi sprawiedliwości, dowodząc jedną z najlepszych ekip rozwiązujących sprawy zabójstw. Nikki staje przed nieoczekiwanym wyzwaniem, kiedy komisarz przydziela jej do współpracy Jamesona Rooka – dziennikarza supergwiazdę, który ma prowadzić obserwacje na potrzeby swojego artykułu o nowojorskiej policji. Laureat Nagrody Pulitzera Rook jest równie nieznośny, co przystojny. Jego wymądrzanie się i wtrącanie się do wszystkiego nie są jednak największym problemem pani detektyw. Podczas pracy nad odsłonięciem sekretów zamordowanego potentata rynku nieruchomości Nikki musi też stawić czoła iskrze pomiędzy nimi. Tej, która nazywa się żarem.

źródło opisu: Wyd. 12 Posterunek, 2013

źródło okładki: www.12posterunek.pl

Magda | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2017

Opinia została pierwotnie opublikowana na moim blogu pod adresem

Autor zagadka,  na próżno  szukać informacji o  nim w Internecie. Jest postacią fikcyjną. Szersze grono odbiorców kojarzy pewnie to nazwisko ze znanego serialu stacji ABC. Książka została mi  polecona. W ramach poznawania nowych autorów postanowiłam powieść przeczytać, a teraz podzielę się z wami moimi wrażeniami.

Fabuła książki skupia się na dwóch postaciach -detektyw nowojorskiego Wydziału Zabójstw  Nikki Heat i dziennikarzu Jamesonie Rooku. Ciekawa mieszanka charakterów. Policjantka ma za zadanie zapoznać dziennikarza z metodami pracy w policji. Jameson to utalentowany dziennikarz, laureat Nagrody Pulitzera, dobry znajomy takich  gwiazd jak Bono z U2 czy Mick Jagger. W moim  odczuciu był humorzasty, często prawie  nie do zniesienia. Złośliwy charakter matka natura zrównoważyła całkiem niezłym wyglądem. Nikki jest...

Mimo szczerych chęci, muszę przyznać, że nie zachwyciła mnie, a jestem fanem serialu "Castle" i dlatego sięgnęłam po tę książkę i no cóż troszkę się zawiodłam.

Powiem tak: czytało się może i szybko i doszłam do bodajże 60str., ale zaczęły mnie kusić inne powieści ze stosika jak np. "Milcząca siostra" D. Chamberlain i w końcu ta książka przegrała z tą od pani Diane ;).

Powieść sama w sobie jest lekka i z humorem oraz dość w stylu serialu a la kryminałem, ale szczerze dość słabym. Może jakbym nie miała w zanadrzu innych ciekawszych książek to bym tą i skończyła, ale niestety miałam i to dużo i tak pozostanie niedokończona, bo wcale mnie do niej nie ciągnie.

Mogę za to powiedzieć, że zaspokoiłam swoją ciekawość odnośnie porównania książki z serialem. I serial o niebo lepszy. A z drugiej strony przecież to pisał niby sam pan Rick Castle, więc musiało być trochę cukierkowate, amerykańskie i ochy i achy, nie zapomnijmy, że Nikki musi być gorąca! ;)

Nawet mi jako fance nie przypadło...

wiedźma | 2013-03-14
Przeczytana: 03 marca 2013

Dla czytelnika nieznającego serialu: co najwyżej przeciętny kryminał.
Dla miłośników serialu Castle: gratka, książka, którą po prostu trzeba przeczytać.
Od Ciebie, czytelniku, zależy, w której grupie się znajdziesz :)

Kurebayashi | 2017-10-25
Przeczytana: 23 października 2017

Nie wiem czy zabrałabym się za tą książkę w wersji papierowej, ale audiobook to w tym wypadku zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Zagadka kryminalna nieskomplikowana, luźna atmosfera i lekki dowcip sprawiły że była to historia dobra na słuchanie niż czytanie. Historii byłam ciekawa, ponieważ lubiłam oglądać serial Castle i miło było wrócić w pewnym stopniu do tych klimatów. Minusem lektor, który mógłby być... "żywszy".

Heisenberg | 2016-03-13

Sięgnąłem po tą książkę jako wielki fan serialu 'CASTLE' - i nie zawiodłem się ani trochę! Książkę czyta się tak, jak ogląda się jeden odcinek serialu; i pomimo innych nazwisk w serialu i w książce - i tak wiadomo "kto jest kto". Polecam!

Kasiula30 | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Jako wielka fanka serialu Castel ( do tego stopnia, że mam ustawiony jako dzwonek motyw przewodni z serialu ;)) nie mogłam sobie odpuścić przeczytania "Fali upału" i kiedy udało mi się kupić ją zupełnym przypadkiem w księgarni, byłam zachwycona. No właśnie zachwycona póki nie zaczęłam czytać.
Zaczęłam czytać z wielką przyjemnością, fakt znając wszystkie postaci z serialu miałam już pewien obraz tego co czytam. Niestety mój entuzjazm dość szybko przygasł. Po przeczytaniu dziesiątek świetnych kryminałów moje oczekiwania są nieco wyższe i tu poczułam rozczarowanie! Słaba fabuła, styl też pozostawiający wiele do życzenia.Czyta się szybko, ale to ze względu na niezbyt wymagającą fabułę, która nie wymaga od czytelnika wielkiego wysiłku. Jedyny plus to zakończenie, które mimo wszystko lekko zaskakuje :)
Polecam tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z kryminałem, lub szukają czegoś "lekkiego" do czytania.
Ps. Serial jest lepszy ;)

książek: 1974
Strange_Molly | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Czytałam tę książkę z dość dużymi przerwami, ze względu na brak czasu i przyznam się, że momentami mnie lekko nudziła. Inaczej jest oglądać serial, kiedy to fabuła ogranicza się do jednego, najwyżej dwóch odcinków, a inaczej jest czytać daną historię. Mimo wszystko bardzo zaskoczył mnie finał. Ogólnie polecam tę książkę, szczególnie fanom Castle'a, ale i nie tylko. ;)

Marczewek | 2014-02-18
Przeczytana: 2012 rok

Książka Fala upału to na dobrą sprawę mniej więcej wierna literacka kopia przeciętnego odcinka serialu. Trup, flirt, wizyta w prosektorium, flirt, dowcipy, podejrzani, seks, rozwiązanie sprawy. Ale o ile w serialu, który trwa 43 min, jest to fajne i całkiem interesujące, o tyle w książce już takie nie jest.

Nie wiem kto jest faktycznym autorem książek, na początku myślałem o Pattersonie i Lehane, bo wystąpili w jednym z odcinków Castla, jako partnerzy do pokera.

W książce można znaleźć wierną kopię serialowych postaci, patolożka, trójka detektywów w tym Nikki Heat zmuszona do współpracy z Jamesonem Rookiem, laureatem nagrody Pulitzera. Który ma prowadzić obserwacje na potrzeby swojego artykułu o nowojorskiej policji.

Ja jako fan serialu, jakoś niespecjalnie jestem zachwycony książką. Co prawda czytać się da, z racji tego że nie jest dość obszerna, ale trudno ją jakoś cenić. Natomiast dla osób nie zaznajomionych z serialem, fabuła może być dość irytująca.

Maromira | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Dla fanów serialu "Fala upału" to niewątpliwie gratka. I ciekawostka. Co prawda łatwo zauważyć, że to praktycznie przełożenie śledztw Beckett na karty powieści i chytre zamienienie ją na Nikki Heat, a Castle'a na Rooka. Choć nie można im odmówić wdzięku. Ciekawe jest również obserwowanie śledztwa w nieco "zwolnionym" tempie - to nie 45 minutowy odcinek, to cała książka. Ale autor wybrnął z tego z wdziękiem, sprawiając, że nie da się nie polubić bohaterów.
Zastanawia mnie kto ukrywa się pod tą powieścią. Czyżby scenarzyści serialu wzięli na siebie napisanie powieści Castle'a?

Alex | 2013-06-25
Przeczytana: 29 maja 2013

Typowy kryminał, który schematem przypomina jeden z odcinków serialu "Castle" (wszystkim którzy go jeszcze nie widzieli serdecznie polecam). Mimo przewidywalności fabuły czyta się go bardzo przyjemnie. Bardzo spodobał mi się sposób w jaki autor opisuje miejsca, sytuacje, ludzi, przedmioty. Wszystko bardzo rzeczowe a jednocześnie nie pozbawione fantazji i ubarwień. Opisy nie są nużące a to niewątpliwy plus.

Co do treści to opowiada ona historię morderstwa i prowadzonego wokół niego śledztwa. Kieruje nim detektyw Nikki Heat. Współpracuje z nią natrętny dziennikarz, który ma tę możliwość dzięki znajomości z osobami z kręgów władzy. Jameson Rook stara się pomagać detektyw Heat w śledztwie jak również uwielbia z nią flirtować. Nie szczędzi dwuznaczności i żartów, które wyprowadzają panią detektyw z równowagi. Między bohaterami jak się już pewnie wielu domyśliło wytwarza się dziwna chemia. Coś ich do siebie przyciąga i oboje skrycie marzą żeby jakoś tą sytuację rozwiązać. Oczywiście...