Detektyw Monk na patrolu

Lee Goldberg Wydawnictwo: Rebis Cykl: Detektyw Monk (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
Mr. Monk on Patrol
Paweł Laskowicz
Monk detektyw Monk

Okładka książki The Big Kahuna Janet Evanovich, Lee Goldberg
7,5
The Big Kahuna Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Pursuit Janet Evanovich, Lee Goldberg
9,0
The Pursuit Janet Evanovich, Le...
Okładka książki Skok Janet Evanovich, Lee Goldberg
7,0
Skok Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Job Janet Evanovich, Lee Goldberg
7,3
The Job Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Scam Janet Evanovich, Lee Goldberg
9,0
The Scam Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Shell Game Janet Evanovich, Lee Goldberg
7,5
The Shell Game Janet Evanovich, Le...

Myślałam, że już straciłam umiejętność przeczytania książki od początku do końca w jeden wieczór. Na szczęście Monk pokazał mi, że nadal umiem czytać. Mało tego ta część jako jedyna skończyła się tak, że muszę jak najszybciej zabrać się za następna. Zostały mi tylko dwie, więc chciałam je sobie "szanować" na naprawdę ciężkie dni jak te ostatnio.. no ale.. Po tym zakończeniu...

Lekka i przyjemna, w sam raz na codzienną drogę powrotną do domu po pracy :)

Słaba.... oj, kiepska..... ckliwa, bez humoru, a akcja dość wolna i..... nudna. Chociaż wydarzyło się coś na ostatnich stronach, dzięki czemu bardzo chcę przeczytać kolejny tom.

W tym tomie detektyw Monk razem z Natalie jedzie do Summit, aby pomóc swojemu staremu przyjacielowi, Randy'emu Disherowi.
Z książek o Monku, które przeczytałam, ta zdecydowanie podobała mi się najbardziej. Poczucie humoru typowe dla detektywa Monka, ale to akurat można znaleźć w każdym tomie.
Muszę przyznać, że o ile zagadki kryminalne są dla mnie w tych książkach zwykle...

Szybko się czyta, ciekawe przygody.

Największą zaletą książek o detektywie Monku jest narracja. Natalie jest sympatyczna, dowcipna, ma anielską cierpliwość do Adriana i przez to cała opowieść jest lekka i przyjemna w formie.
Znając serial, książki czyta się dużo lepiej. Kiedy mam w głowie wiedzę z serialu jak zachowuje się Monk, jak wygląda Sharona i jaki jest porucznik Disher - śledzenie fabuły w wersji...

Monk w formie plus Sharona i Randy :)

Natalie jest w tej części okropnie irytująca (a zwłaszcza jej niewiedza). Ogólnie jednak ta część jest lepsza niż dwie wcześniejsze, ale schematy, schematy, schematy.

Taka lekka, nieskomplikowana i wesoła lektura na jeden dojazd do pracy i z powrotem :-) Przyjemnie się czyta, ale nadzwyczaj nie porywa. Mimo to warto przeczytać :-)

Z bloga MyBooks!

W tej książce poznajemy Monk'a, który jest detektywem wydziału zabójstw w San Francisco. Jest on maniakiem czystości i równowagi, dla niego liczba nieparzysta jest przekleństwem a wszystko musi być równomiernie rozłożone. Frytki muszą mieć tą samą długość, krakersy muszą być identycznie prostokątne, a kotleciki idealnie okrągłe. Jeśli nie - nasz detektyw...

• Detektyw Monk
  • 2013