Detektyw Monk w rozterce

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Cykl: Detektyw Monk (tom 14)
Wydawnictwo: Rebis
MR MONK IS A MESS
joly_fh

Kontynuacja wydarzeń z tomu "Detektyw Monk na patrolu" Nikt nie lubi wracać do domu, w którym panuje bałagan, a zwłaszcza Monk i Natalie. Kiedy jednak na krótko wracają do San Francisco z Summit, gdzie podjęli pracę w policji, Natalie natyka się we własnej wannie na zwłoki młodej kobiety. Jakby tego było mało, śledczy znajdują pod jej materacem dużą sumę pieniędzy w oznakowanych banknotach,...

Kontynuacja wydarzeń z tomu "Detektyw Monk na patrolu"

Nikt nie lubi wracać do domu, w którym panuje bałagan, a zwłaszcza Monk i Natalie. Kiedy jednak na krótko wracają do San Francisco z Summit, gdzie podjęli pracę w policji, Natalie natyka się we własnej wannie na zwłoki młodej kobiety. Jakby tego było mało, śledczy znajdują pod jej materacem dużą sumę pieniędzy w oznakowanych banknotach, których FBI użyła niegdyś do kontrolowanego zakupu narkotyków. Dopiero teraz w życie Natalie wkrada się nieopisany bałagan, który może posprzątać tylko Monk.

Ale on ma inny problem. Ambrose błaga swojego genialnego brata o pomoc w odnalezieniu swojej dziewczyny, Yuki, która zaginęła. Monk i Natalie rozpoczynają śledztwo. Wkrótce dochodzi do kolejnych zabójstw i szybko staje się jasne, że przeszłość Yuki kryje nieciekawe tajemnice, a oni są na tropie bezwzględnego mordercy, z którym nikt nie chciałby zadzierać...

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

ElaF | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Jedna z lepszych części. Dużo ciekawej akcji. To już nie jest ten sam Monk. Ani ta sama Natalia. Szkoda, że tylko jeszcze 1 część mi została. Mam nadzieję, że reszta też zostanie przetłumaczona :)

Karaś | 2016-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Fajna, lekka i przyjemna. Na plus, że w porównaniu do niektórych innych powieści z Monkiem nie sprawia wrażenie odrzutów ze scenariusza.

Olena | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Po Monka sięgam już tylko z przyzwyczajenia, by przypomnieć sobie zamierzchłe czasy, gdy wypatrywało się kolejnego odcinka serialu i choć przez chwilę pobyć w sterylnie czystym, obsesyjno-kompulsywnym detektywistycznym świecie, który odszedł do lamusa. Książki L. G. stanowią coś na kształt guilty pleasure, gdyż pomimo szumnie zapowiadanych na okładce "prestiżowych nagród" twórczości tej daleko do ideału. A jednak wciąż wywołuje uśmiech na twarzy i to chyba najważniejsze.

| 2015-01-12

A wiecie co? Nic a nic ten Monk mi się nie nudzi! I została mi jeszcze jedna, ostatnia część jego przygód. Będzie mi smutno się z nim rozstać 😔 choć zapowiada się ciekawie.... Bo gdy Monk jest w rozterce to Natalie wręcz odwrotnie - rozkwita. Ta część przygód jest inna od pozostałych. Też jest humor i wariacje Monka, lecz coś się zmienia...... Nie powiem Ci co. Sam musisz się przekonać!

hquinzell | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Moim zdaniem jest to jedna z gorszych części opisujących przygody genialnego detektywa, jednak jest równie zabawna jak inne. Miałam pewną przerwę w jej czytaniu jednak gdy do niej wróciłam przeczytałam wszystko w mniej niż godzinę. Część ta traci przy innych tomach w moim odczuciu z powodu tego, iż wszystko dzieje się w jednym miejscu, brakuje mi ekscentrycznego zachowania Monka i jego zwariowanych przygód za granicą. Mimo wszystko przyjemnie się czyta kolejną porcję przygód genialnego detektywa. Polecam każdemu fanowi serialu!

Kurebayashi | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, Lee Goldberg
Przeczytana: 15 lutego 2014

Zgrabne, udane zwieńczenie historii detektywa Monka, muszę jeszcze nadrobić dwie pozycje z serii, ale już teraz mogę stwierdzić, że bardzo podobały mi się książki o Monku - były lekko napisane, zabawne, główny wątek zawsze przeplatał się mniejszymi zagadkami, bardzo przyjemnie się czyta

"Detektyw Monk w rozterce" miał w sobie trochę więcej sensacji i akcji niż zwykle, ale historia tylko na tym zyskała, dobrze ukazany rozwój każdej postaci, dobra, przyjemna lektura.

Felicity | 2014-01-25

Kontynuacja wydarzeń z części "Detektyw Monk na patrolu". Jeśli kogoś zaintrygowała poprzednia część, to okazja żeby dowiedzieć się co było dalej.
Bardzo lubię serię o Monku i czytam każdą część która wpada mi w ręce, ale muszę przyznać, że akurat tę, na tle poprzednich, oceniam jako trochę słabszą. Miałam wrażenie jakby Lee Goldberg pisał zbyt szybko i bez głebszego zastanowienia nad stroną kryminalnych zagadek.
Mimo to przeczytałam od deski do deski i teraz czekam na kolejną część która w wersji polskiej wyjdzie za miesiąc.

Weronika | 2013-10-20
Przeczytana: 18 października 2013

Moja recenzja:

patti99933 | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Jestem wielką fanką detektywa Adriana Monka, dlatego książki Lee Goldberga nie są mi obce. Najnowsza część, ,,Detektyw Monk w rozterce'' jest kontynuacją poprzedniej książki ,,Detektyw Monk na patrolu''. Natalie z Adrianem wracają z Summit, gdzie zostali zatrudnieni jako funkcjonariusze policji przez pełniącego funkcję burmistrza Randy'ego, ich przyjaciela z San Francisco, który mieszka w Summit z żoną, byłą asystentką Monka, Sharoną. Natalie dostrzega, że w jej domu ktoś przebywał. Na dodatek, w jej wannie leży trup kobiety. Jakby tego było mało, pod materacem policja znajduje dużą sumę pieniędzy, których kiedyś FBI użyla do kontrolowanego zakupu narkotyków. Brat Monka, Ambrose prosi brata o pomoc w odnaleznieniu jej ukochanej, Yuki. Genialny detektyw wraz z Natalie postanawia rozwiązać wszystkie zagadki. Jednak nie będzie to łatwe. Wyjdą na wierzch wszystkie tajemnice przeszłości Yuki. Czy Monk poradzi sobie z zagadkami zbrodni i czy wróci do życia w Summit jako policjant?