Kod templariuszy

Wydawnictwo: Bellona
The Templar's Code
templariusze, zagadka,
Kinga

Średniowieczni alchemicy z pokolenia na pokolenia przekazywali sobie plotki i strzępki informacji o starożytnym egipskim traktacie - Szmaragdowej Tablicy - zawierającym ponoć tajemnicę stworzenia świata. Część wierzyła, iż spisał ją egipski bóg Thot, inni utrzymywali, że autorstwo przypisać należy greckiemu bogu Hermesowi. Nieliczna garstka powtarzała uparcie, że Tablicę stworzył patriarcha Mojżesz.

Uwaga całego świata skupia się na tajemniczym morderstwie znanego archeologa, który ledwie kilka dni wcześniej oznajmił, że wpadł na ślad sporządzonych rękoma templariuszy symboli wskazujących drogę do ukrytego skarbca zakonu.

Ekspert od templariuszy i dawny agent MI5 Caedmon Aisquith wyrusza na poszukiwanie skarbca, by natrafić na kolejną, jeszcze bardziej intrygującą zagadkę, czy użyty przez rycerzy-mnichów kod wskazuje drogę do osławionej i zagubionej przed wiekami Szmaragdowej Tablicy.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2013

źródło okładki: www.bellona.pl

Magnis | 2018-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Kod Templariuszy to moje drugie spotkanie z autorką, która zadebiutowała Arką ognia u nas. Chciałem tym razem dostać bardziej intrygującą historie ze zwrotami akcji i poszukiwaniem artefaktów ukrytych przed wiekami. Miałem pewne obawy, bo poprzednia powieść była dobrą odskocznią od czegoś wymagającego, ale nie wybijającą się. Dobrze czytało się i fajnie śledziło przygody, lecz pozostawiła pewien niedosyt. Pełen dobrych przeczuć dotyczących Kodu Templariuszy zabrałem się licząc, ze dostanę lepszą historie i bardziej intrygującą.
Tajemnicze morderstwo znanego archeologa przykuwa uwagę nie tylko mediów, ale Caedmon Aisquith i Eddie Miller, którzy otrzymali ciekawe informacje jakie przekazał im przed śmiercią. Rozpoczynają poszukiwania starożytnej Szmaragdowej Tablicy i ukrytych wskazówek, mogących przybliżyć do wielkiego odkrycia. Po piętach depcze im ktoś kto chce zachować wszystko w tajemnicy i nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać bohaterów.
Sięgając po drugą część przygód...

Heisenberg | 2016-03-13

Kontynuacja "Arki ognia"; dodam, że bardzo udana kontynuacja! Książka w klimatach Dana Browna, a więc para głównych bohaterów kontra czarny charakter oraz bezwzględny zabójca, a do tego zagadki, szyfry, intrygi i pościgi. Fani Browna, a także Jamesa Rollinsa czy Andy'ego McDermotta po przeczytaniu "Kodu templariuszy" nie powinni być zawiedzeni.

Emilia | 2015-09-17

Jedna z najgorszych książek, jakie czytałam. Okropna narracja. Nie doszłam nawet do końca. Kiedy na początku rozdziału 34 przeczytałam żałosny product placement iPhone'a, odłożyłam i nigdy nie zamierzam wracać.

Łukasz | 2015-02-21
Przeczytana: 03 października 2014

Bardzo fajna polecam

Shetani | 2014-09-19
Przeczytana: 04 września 2014

„Kod templariuszy” był moim pierwszy spotkaniem z autorką Chloe Palov. Określony jako thriller przygodowo-historyczny z elementami fantasy zapowiadał się bardzo ciekawie, choć po lekturze mogę stwierdzić, że elementów fantasy tutaj nie znalazłam, chyba, że to elementy ezoteryczne zostały do nich zakwalifikowane (co w moim odczuciu jest rzeczą nie na miejscu). Czy uważam to spotkanie za udane? Po części na pewno, ale niestety autorka nie zachwyciła mnie swoją twórczością tak, jak sobie wyobrażałam.

Dla Jasona Lovetta jako słynnego archeologa, sukcesem było trafienie na ślad skarbca templariuszy. Jednak gdy tylko ogłosił to światu, został zamordowany. Zdołał jednak dotrzeć do eksperta od zakonu templariuszy i dawnego agenta MI5 – Caedmona Aisquitha. Ponieważ Caedmon jest pasjonatem i kocha swoją pracę, postanawia skończyć to, co rozpoczął archeolog. Okazuje się, że w tej sprawie chodzi o coś znacznie ważniejszego niż skarby, złoto i diamenty. Trop prawdopodobnie prowadzi do miejsca,...

Hrabia | 2013-11-07
Przeczytana: kwiecień 2013

Kolejna ciekawa propozycja z gatunku "kodowatych" - fani Dana Browna wiedzą o co chodzi:) Czyta się przyjemnie, szybko i z zaniteresowaniem.

Maddie | 2013-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Ot książeczka, lekka i przyjemna. Ten kto szuka prawdy historycznej, lepiej niech do niej nie zagląda. Ten kto szuka rozrywki i przygody, raczej się nie zawiedzie. Może nie jest to najlepsza przygodowo-sensacyjna książka jaką przeczytałam, ale nie zanudziłam się nad nią. Jedyny zgrzyt to młody morderca, który ściga głównych bohaterów. Fajnie, że dla odmiany był piękny :)i potrafił to wykorzystać, ale jak dla mnie był raczej przesadzony i mało realistyczny. No powiedzmy, że dało się go przeżyć. Natomiast sam koniec nawet mnie trochę zaskoczył, co przeważyło o moim pozytywnym odbiorze.