Tajny kardynał

The Secret Cardinal
978-83-7508-153-4
sensacja
Pistacia

Czasy współczesne. W Chinach trwają okrutne prześladowania chrześcijan. Wśród represjonowanych jest duchowny w podeszłym wieku, niejaki Yin Daoming, mianowany przez urzędującego papieża Leona XIV kardynałem in pectore. Tymczasem ... do Watykanu wezwany zostaje Nolan Kilkenny, fizyk i były komandos. Ma pomóc w katalogowaniu zbiorów Biblioteki Watykańskiej, ale rychło okazuje się, że cel...

do Watykanu wezwany zostaje Nolan Kilkenny, fizyk i były komandos. Ma pomóc w katalogowaniu zbiorów Biblioteki Watykańskiej, ale rychło okazuje się, że cel jego wizyty jest znacznie bardziej skomplikowany: Kilkenny ma za zadanie podstępem uwolnić i sprowadzić prześladowanego kardynała do Stolicy Apostolskiej.
Czy ta misja się powiedzie? Wszak oprócz licznych przeszkód organizacyjnych Kilkenny musi pokonać Liu Shing-Li, bezwzględnego oficera wywiadu pracującego dla chińskich władz.

[opis wydawcy]

Shimik | 2015-05-23

Nic specjalnego:) Można ją przeczytać ale na wiele nie można liczyć gdyż się tego nie dostanie:)

les3 | 2012-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

sprzedawca powiedział że to jest książka w stylu Dan Brown ale trochę mu brakuje. Ale książka nie jest zła , warta przeczytania.Polecam

Ania | 2015-10-05

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Autor napisał ją z pomysłem i trzymał poziom do samego końca. Ba, powiedziałabym nawet,że z strony na stronę poziom jest co raz większy. Na pewno trzyma ona w napięciu i nie rozczarowuje. Polecam

Jacek | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Doceniam intencję autora by ogrzać się w ciepełku opowieści w stylu Dana Browna połączonego z klimatem Clancy'ego albo Ludluma. Wyszło nie najgorzej.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2011 rok