Tajny kardynał

The Secret Cardinal
978-83-7508-153-4
sensacja
Pistacia

Czasy współczesne. W Chinach trwają okrutne prześladowania chrześcijan. Wśród represjonowanych jest duchowny w podeszłym wieku, niejaki Yin Daoming, mianowany przez urzędującego papieża Leona XIV kardynałem in pectore. Tymczasem ... do Watykanu wezwany zostaje Nolan Kilkenny, fizyk i były komandos. Ma pomóc w katalogowaniu zbiorów Biblioteki Watykańskiej, ale rychło okazuje się, że cel...

do Watykanu wezwany zostaje Nolan Kilkenny, fizyk i były komandos. Ma pomóc w katalogowaniu zbiorów Biblioteki Watykańskiej, ale rychło okazuje się, że cel jego wizyty jest znacznie bardziej skomplikowany: Kilkenny ma za zadanie podstępem uwolnić i sprowadzić prześladowanego kardynała do Stolicy Apostolskiej.
Czy ta misja się powiedzie? Wszak oprócz licznych przeszkód organizacyjnych Kilkenny musi pokonać Liu Shing-Li, bezwzględnego oficera wywiadu pracującego dla chińskich władz.

[opis wydawcy]

deana | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Jedną z najważniejszych spraw jakie spędzały sen z powiek papieża Leona IV jest uwięziony od prawie trzydziestu lat w komunistycznym więzieniu chiński biskup Yin – kardynał ,,In pectore”. Krótko przed swoją śmiercią papież w końcu decyduje się podjąć radykalne działania i powołać grupę, której zadaniem ma być uwolnienie duchownego. Z USA zostaje w tym celu ściągnięty były komandos – Nolan Kilkenny. Plan dosyć szybko zostaje opracowany ale zanim zostanie wcielony w życie dojdzie do nieoczekiwanych komplikacji. Zacznie się wyścig z czasem połączony z dramatyczną ucieczką przed komunistycznymi agentami.
,,Tajny kardynał” to nie specjalnie wyróżniająca się powieść sensacyjna. Autor mocno bazując na faktach tworzy dramatyczną akcję. Jego papież Leon XIV bardzo mocno przypomina Jana Pawła II a wydarzenia z powieści stanowią pewne odbicie rzeczywistości z okresu po jego śmierci oraz następującego po nim konklawe. Tyle tło. Bo cała reszta to już szalejąca, rozbuchana wyobraźnia autora,...

Shimik | 2015-05-23

Nic specjalnego:) Można ją przeczytać ale na wiele nie można liczyć gdyż się tego nie dostanie:)

les3 | 2012-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

sprzedawca powiedział że to jest książka w stylu Dan Brown ale trochę mu brakuje. Ale książka nie jest zła , warta przeczytania.Polecam

Ania | 2015-10-05

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Autor napisał ją z pomysłem i trzymał poziom do samego końca. Ba, powiedziałabym nawet,że z strony na stronę poziom jest co raz większy. Na pewno trzyma ona w napięciu i nie rozczarowuje. Polecam

Jacek | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Doceniam intencję autora by ogrzać się w ciepełku opowieści w stylu Dana Browna połączonego z klimatem Clancy'ego albo Ludluma. Wyszło nie najgorzej.

Ambroży83 | 2017-02-03
Przeczytana: luty 2017