Kod templariuszy

2013-03-21
2013-03-21
Michał Kompanowski
templariusze zagadka

Gdy czytałem tę książkę byłem po maratonie Dana Browna. O ile on mnie zmęczył swoją monotonnością, tak pamiętam, że ta autorka wywarła na mnie wrażenie żeńskiej wersji Dana, tylko w nieco mniej sensacyjnym wydaniu.

Kod Templariuszy to moje drugie spotkanie z autorką, która zadebiutowała Arką ognia u nas. Chciałem tym razem dostać bardziej intrygującą historie ze zwrotami akcji i poszukiwaniem artefaktów ukrytych przed wiekami. Miałem pewne obawy, bo poprzednia powieść była dobrą odskocznią od czegoś wymagającego, ale nie wybijającą się. Dobrze czytało się i fajnie śledziło przygody,...

Kontynuacja "Arki ognia"; dodam, że bardzo udana kontynuacja! Książka w klimatach Dana Browna, a więc para głównych bohaterów kontra czarny charakter oraz bezwzględny zabójca, a do tego zagadki, szyfry, intrygi i pościgi. Fani Browna, a także Jamesa Rollinsa czy Andy'ego McDermotta po przeczytaniu "Kodu templariuszy" nie powinni być zawiedzeni.

Jedna z najgorszych książek, jakie czytałam. Okropna narracja. Nie doszłam nawet do końca. Kiedy na początku rozdziału 34 przeczytałam żałosny product placement iPhone'a, odłożyłam i nigdy nie zamierzam wracać.

Bardzo fajna polecam

„Kod templariuszy” był moim pierwszy spotkaniem z autorką Chloe Palov. Określony jako thriller przygodowo-historyczny z elementami fantasy zapowiadał się bardzo ciekawie, choć po lekturze mogę stwierdzić, że elementów fantasy tutaj nie znalazłam, chyba, że to elementy ezoteryczne zostały do nich zakwalifikowane (co w moim odczuciu jest rzeczą nie na miejscu). Czy uważam to...

Kolejna ciekawa propozycja z gatunku "kodowatych" - fani Dana Browna wiedzą o co chodzi:) Czyta się przyjemnie, szybko i z zaniteresowaniem.

Ot książeczka, lekka i przyjemna. Ten kto szuka prawdy historycznej, lepiej niech do niej nie zagląda. Ten kto szuka rozrywki i przygody, raczej się nie zawiedzie. Może nie jest to najlepsza przygodowo-sensacyjna książka jaką przeczytałam, ale nie zanudziłam się nad nią. Jedyny zgrzyt to młody morderca, który ściga głównych bohaterów. Fajnie, że dla odmiany był piękny :)i...

• Chcę w prezencie
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Biblioteka
  • 2014
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Kod templariuszy