Hamish Macbeth i śmierć plotkary

Okładka książki Hamish Macbeth i śmierć plotkary M.C. Beaton
Okładka książki Hamish Macbeth i śmierć plotkary
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Hamish Macbeth (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Hamish Macbeth (tom 1)
Death of a Gossip, A Hamish Macbeth Murder Mystery
Edipresse
2013-02-18
2013-02-18
2012-01-01
Monika Skowron
kryminał humor M. C. Beaton Hamish Macbeth

Przeczytałam do końca, ponieważ poleciła mi tą książkę przyjaciółka. Książka w wersji elektronicznej miała 176 stron i pierwsze 45 stron czytałam dwa tygodnie. Ofiara wciąż żyła i irytowała wszystkich, również mnie. Przemęczyłam to jakoś i ogólnie fabułę oceniam ma 3+. Może kiedyś jeszcze sięgnę po coś tej autorki. Ale nie obiecuję.

Książka nie bardzo mnie porwała, daleko jej do klasyki powieści kryminalnej. Miałem wrażenie, że czytam nowelizację którego z odcinków "Columbo". No i tłumaczenie Moniki Z. (nie będę się pastwił i podawał nazwiska) po prostu tragiczne, raz bohaterowie mówią sobie na "ty", innym razem na "pan"/"pani"....

Miałam wrażenie, że czytam podręcznik o wędkowaniu.

Miałam wrażenie, że czytam podręcznik o wędkowaniu.

Pióro M.C. Beaton znałam z cyklu o Agatha Raisin dlatego wiedziałam, że na dzisiejszy dzień jej pióro jest wprost idealne dla mnie.

Do szkoły Wędkarskiej w Lochdubh zjeżdżają kursanci.
Każdy z nich skrywa jakiś sekret i nie chce by został odkryty.
Kiedy lady Jane Winters zaczyna uprzykrzać życie pozostałym kursantom, nie ma osoby, która nie życzyłaby jej śmierci.
Kiedy więc jej ciało zostaje wyłowione z rzeki Hamish Macbeth miejscowy posterunkowy będzie miał sporo pracy.
Kto zabił?

Lekka, przyjemna, niewymagająca lektura, zgoła inna niż poprzedni cykl.
Bardziej psychologiczna niż komediowa.
Świetnie się sprawdzi na jeden wieczór.

Do szkoły Wędkarskiej w Lochdubh zjeżdżają kursanci.
Każdy z nich skrywa jakiś sekret i nie chce by został odkryty.
Kiedy...

Nie skrzy humorem, raczej dyskretny ten uśmieszek, dobra na hamak :-)

Nie skrzy humorem, raczej dyskretny ten uśmieszek, dobra na hamak :-)

Nudne i rozczarowujące.

Nudne i rozczarowujące.

Odnośnie audiobooka: przyjemna powieść do słuchania w tle do obowiązków domowych. Lektor świetny!

Jesli ktos jest zmeczony czytaniem innego rodzaju literatury, moze sie odprezyc czytajac opowiadania M.C.Beaton

Lekkie, niewymagające. Idealne do snu.

Lekkie, niewymagające. Idealne do snu.

Takie mam mieszane uczucia. Z jednej strony podobało mi się z drugiej czegoś brakowało.... ale sięgnę do kolejnych tomów bo klimat mi odpowiada.

• Kryminały
  • Kryminał