Królowe życia

Wydawnictwo: Zwierciadło
978-83-63014-18-6
Zwierciadło, felietony, Miller
Goha

Autorka przekonuje czytelniczki, że Królową życia może zostać każda z nas. W każdej chwili swojego życia. Odnajdując siłę w sobie samej. Każda z nas może zapanować nad swoim życiem i czerpać z niego radość. Książka „Królowe życia” to zbiór opowieści o kobietach, które to zrozumiały. To historie kobiet, które nie poddały się losowi. Historie Grzecznej Dziewczynki, Ubogiej, Dziewicy....

Książka „Królowe życia” to zbiór opowieści o kobietach, które to zrozumiały. To historie kobiet, które nie poddały się losowi. Historie Grzecznej Dziewczynki, Ubogiej, Dziewicy. Bezimiennej, Naiwnej, Kochanki… One zostały królowymi życia – niech staną się inspiracją dla innych kobiet.

„Wściekła się po raz pierwszy w życiu. Nawrzeszczała na policjantów, że to oni są od złodziei, a nie ona, że całe życie innym oddała i to nie jest nic do wyśmiewania. „Pani się pójdzie leczyć!” – któryś nie wytrzymał. „A pójdę, żeby już wam, facetom nigdy się nie dać oskubać!” – krzyknęła Ula. I poszła.”

źródło opisu: http://zwierciadlo.pl/2012/kultura/ksiazka/„krol...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/files/krolowe_200dpi.jpg

Chiara | 2014-03-03
Przeczytana: 01 marca 2014

Autorka opowiada historie różnych kobiet o ich ciężkich przeżyciach i pokazuje jak powoli, z pomocą terapii uczą się one pewności siebie i odzyskują siebie na nowo. Książka do przeczytania w jeden wieczór. Polecam:)

Przeczytana: 16 czerwca 2016

Książka jest po prostu mega.... czyta się ją niesamowicie szybko. Napromieniowuje ludzi olbrzymim optymizmem, a przy tym ukazuje sylwetki wielu kobiet, zwykłych kobiet, które tak jak my miały trudności życiowe. Gorąco polecam!

romantyyyczka | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Dokładnie nie wiem, czego się spodziewałam... Pani Kasia na przykładach różnych kobiet ukazuje przede wszystkim to, jak wiele zależy od modeli wyniesionych z dzieciństwa, od rodziców i rodzeństwa. Popycha do autorefleksji, być może komuś uda się odnaleźć. Zachęca do psychoanalizy, do uświadomienia sobie, jaki wpływ na życie dorosłe miało moje dzieciństwo. Warto przeczytać, bo królową życia jest się dopiero wtedy, gdy umie się żyć w zgodzie ze sobą, przepracowaną i znającą swoją wartość.

buziaczek197 | 2012-09-17
Przeczytana: wrzesień 2012

Książka na jeden wieczór tak wciąga ... jest w niej osiemnaście opowiadań o kobietach bardzo różnych, które się w różnych momentach w swoim życiu zjawiają u Pani Kasi na terapii. Naprawdę polecam :)

Maria Tarczyńska | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

A takie opowiastki terapeutyczne o kobietach... Może jakaś czytelniczka odnajdzie w nich siebie?

Inez89 | 2018-09-27

Autorka pokazuje jak dzieciństwo i wychowanie ma wpływ na dalsze życie każdej z kobiet... Szybka, lekka.

noodle | 2013-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Książka "Królowe życia" to pozycja, po której spodziewałam się znacznie więcej. Liczyłam, że Katarzyna Miller nie zawiedzie mnie tak, jak nie zawodziła mnie dotychczas. W przypadku tej książki było jednak inaczej. Co prawda przeczytałam ją nieomal jednym tchem, ale historie niektórych kobiet mnie nużyły. Miałam wrażenie, że są strasznie naciągane, wyszukiwane na potrzeby felietonów i samej książki. Mimo że mam świadomość tego, że są to historie prawdziwe.

Polecam tym, którzy chcą lekkiej, niezobowiązującej lektury, z lekkim, psychologicznym tłem. I tym, którzy potrzebują lektury do kawy. Tym, którzy liczą na coś więcej - odradzam.

Vemona | 2018-01-04
Przeczytana: kwiecień 2017

Przegląd osobowości różnych kobiet, pokazujący jaki wpływ na życie mają przeżycia z dzieciństwa i jak bardzo warunkują sposób bycia i zmieniają człowieka. Do przemyślenia i wzięcia pod uwagę.

Diana | 2014-10-25
Przeczytana: 24 października 2014

Jednym zdaniem: Bez względu na przeszłość zawsze możesz dać sobie radę.
Autorka przedstawia kilkanaście relacji kobiet - uczestniczek jej zajęć terapeutycznych. Na podstawie ich przeżyć uświadamia, że z każdej sytuacji jest wyjście, że trzeba dać sobie szansę na normalne, dobre życie. I im szybciej tym lepiej dla nas.
Polecam.

książek: 1975
karola | 2013-01-24
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Trochę smutna... ale jednocześnie dająca nadzieję, że z największych opresji psychiczno-emocjonalno-przeszłościowych można się wyplątać.
Tylko trzeba chcieć i walczyć. O to, i o siebie.