Zakochaj się w życiu

Okładka książki Zakochaj się w życiu Ewa Foley
Okładka książki Zakochaj się w życiu
Ewa Foley Wydawnictwo: Ravi poradniki
poradniki
Ravi
2006-01-01
2006-01-01
samorealizacja autopsychoterapia psychologia pozytywne myślenie szczęście afirmacje medytacja joga oddychanie

Okładka książki Każdego dnia Ewa Foley, Marta Fox, Gabriela Gargaś, Marek Kamiński, Katarzyna Michalak, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Każdego dnia Ewa Foley, Marta Fo...

Książka ta pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy i dostrzec ogrom rzeczy, za które możemy być wdzięczni. Jest zachętą do wyrażenia podziękowania. Podziękowania za co? Za wszystko! Za życie, za zdrowie, za dom, rodzinę, pracę, za przyjaciół.

Mega słaba książka, w każdym temacie masło maślane. Zero konkretów. Autorka porusza kilka tematów w których odsyła do innych autorów i tytułów.

Książka strasznie trąci ezoteryką. Jeśli ktoś jest religijną osobą to powinien uważać, bo autorka wprawdzie pisze o Bogu i modlitwie, ale nie mam pojęcia o jakiego konkretnie Boga chodzi. Książka zawiera misz-masz powybierany z różnych religii wschodnich i chrześcijaństwa (anioły razem z jogą i karmą),ezoteryki, psychologii itp. Jest tam o poszerzaniu świadomości, przebudzeniu, zagubieniu i odnalezieniu siebie, energii kosmicznej, karmie, przeznaczeniu, jodze, medytacji itp. itd. Nie zauważyłam, by te pojęcia zostały wyjaśnione, więc trzeba by najpierw przeczytać inne książki, z objaśnieniami.

Nie będę ukrywać, że nienawidzę ezoteryki i uważam ją za śmieciową pseudowiedzę, która służy jednym do pastwienia się nad drugimi, przez tę niby wiedzę tajemną, za pomocą której ludzie, którzy tę wiedzę posiedli uważają się za lepszych, pouczają ex-cathedra i rozstawiają po kątach. Doświadczyłam na własnej skórze zła ezoteryki, bo znałam (zawodowo) osobę która parała się tym (w życiu prywatnym nigdy bym się z kimś takim nie zadawała) i która przez to co robiła, wyrządziła mi wiele zła.

Wracając do tematu - autorka daje wiekopomne porady jak np.:
1. Nie narzekaj przez 21 dni - ja jakoś specjalnie nie narzekam (nie mam do kogo ani takiej potrzeby),ale nic z tego nie wynika i nie ma żadnej różnicy w porównaniu z okresem kiedy narzekałam. Historyjkę o tym, że jak przestaniesz narzekać, to zaczniesz przyciągać do siebie dobro i pozytywnych ludzi, można włożyć między bajki, przykro mi. :-)
2. Autorka doradza odejście od ludzi, którzy mają zły wpływ na nas - gdyby to było takie proste sobie iść, to by ludzie, myślę, szli. :-) Czasami odejście od toksycznej osoby jest tak trudne i skomplikowane, że wymaga terapii i leków, a na pewno pieniędzy.

Mój egzemplarz książki wyrzuciłam do śmieci i żałuję straconych pieniędzy. Dziś każdy, kto umie pisać, może napisać książkę, a co gorsza wydać, więc jest jak jest i zgodnie z sugestią autorki nie pozostaje nic innego, jak się z tym pogodzić i oczekiwać, że pogodzenie się z tym faktem, poprawi jakość książek. :-) Bo to co akceptujesz naprawdę, się zmienia, czy jakoś tak. :-)

Zazwyczaj daję trzy gwiazdki za przeczytanie książki do końca. W przypadku tej dałam tylko dwie, bo nie wszystko zrozumiałam.

Poradnik który zakupiłam w lipcu 2003r. Mój egzemplarz posiada mnóstwo zapisków i uwag, które wciąż rozszerzam (to taka moja rozmowa z autorką) Ewa Foley pisze o życiu, radości, zdrowiu, książkach, poezji, muzyce, o pozytywnym podejściu do życia, o docenianiu każdej jego chwili, o wartości przebaczenia i szczęściu, o wdzięczności i wartości modlitwy, o rodzinie i świadomym życiu. Książka kończy się Listem od syna /Właśnie w tej chwili ktoś... modli się za ciebie gorąco/ i wykazem książek, które warto przeczytać... Polecam.

fajna książka, dużo informacji jak pracować nad sobą i zmianą siebie .

fajna książka, dużo informacji jak pracować nad sobą i zmianą siebie .

Ta książka jest jak życie - czasami śmieszy, innym razem nudzi, zaskakuje albo zaciekawia. Warto przeczytać :-)

Cudowna, madra, zyciowa ksiazka pelna inspiracji. Za kazdym razem, gdy do niej wracam (a powrotow bylo juz wiele!) odkrywam cos nowego. Ksiazka pomocna wszystkim stawiajacym pierwsze kroki w nowym, bardziej optymistycznym i wypelnionym wdziecznoscia zyciu. Ewa pomaga w nie-poradnikowy, przystepny dla kazdego sposob zmienic gleboko zakorzenione negatywne przekonania i spojrzec na swiat w pozytywny sposob.

Książka, do której się wraca. Przeczytałam ją jakiś czas temu, ale wciąż jest przy moim łóżku. Sięgam po nią kiedy potrzebuję wyciszenia, rady lub szukam słów otuchy.
Świetny przewodnik dla poszukiwaczy lepszych, przyjemniejszych dróg na ścieżce ŻYCIA. Uważam, że warto ją mieć na półce!

To jedna z tych książek, które nie wystarczy przeczytać, ale którą trzeba mieć zawsze pod ręką na półce, by powracać do niej w razie potrzeby, czyli w trudniejszych momentach życia. Podtytuł brzmi "Podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy" i świetnie oddaje treść. Autorka przekazuje czytelnikom wiele pozytywnej energii, dobrych myśli, afirmacji, recept na lepszą jakość życia i umiejętności akceptacji, tego co się przydarza, bycia w zgodzie z sobą samym i całym wszechświatem. Ewa Foley uczy entuzjazmu, przebaczenia, wizualizacji, modlitwy i wdzięczności. Przekazuje także wiele wiadomości na temat świadomego życia, medytacji, kolorach, rodzinie i chorobach. Słowem jak dla mnie to prawdziwa skarbnica wiedzy o rozwoju osobistym. Serdecznie polecam.

Książka - inspiracja... Opisuje mniej więcej duchową podróż Ewy i jej przemyślenia. Czasami wydaje mi się nie spójna, jakby pisała ją Ewa z różnych okresów. Porusza bardzo szeroki zakres tematów i osobiście czuję się zainspirowany - to był bardzo dobrze spędzony czas :)

• Rozwój osobisty
  • Poradniki