Vincent

"BUNT ROBOTÓW" to kolejny po "DUCHU GALAKTYKI", zbiór opowiadań fantastyczno-naukowych wydany przez Gorzowski Klub Miłośników Fantastyki Naukowej przy współpracy Koła Twórców Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Fantastyki i Science Fiction w Warszawie. Wydawnictwo to zawiera utwory stwarzające możliwość skromnego przeglądu rozwiązań artystycznych i tematycznych czynionych w obrębie tego gatunku...

Wydawnictwo to zawiera utwory stwarzające możliwość skromnego przeglądu rozwiązań artystycznych i tematycznych czynionych w obrębie tego gatunku literackiego przez pisarzy kilku pokoleń.
Wspólną dla wszystkich prezentowanych w tej książce opowiadań jest inspiracja ideowa kreowanej rzeczywistości fantastycznej, u podstaw której leży humanistyczna troska o kształt naszej polskiej rzeczywistości oraz kierunek rozwoju całej cywilizacji ludzkiej.
Autorami opowiadań zebranych w tym tomiku są pisarze: Andrzej Janikowski, Paweł Jastrzębski, Edwin Kuprienko, Andrzej Milczarek, Witold Niedźwiedzki, Marek Oramus, Maciej Parowski, Zbigniew Pietrzykowski i Andrzej Ziemiański.
Dla większości spośród nich publikacja ta stanowi debiut książkowy i literacki.

źródło opisu: Gorzowski Klub Miłośników Fantastyki Naukowej, 1980

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ROB | 2017-01-23

niezły zbiór wydawany przez gorzowski klub fantastyki naukowej który wydał sporo zbiorów i powieści w l80

tester | 2015-11-08
| 2015-10-01