Siła marzeń. Życie w One Direction

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Wydawnictwo: Feeria
Dare to Dream. Life As One Direction
Natalia M

Trudno uwierzyć, ile zmieniło się u nas w ciągu tylko paru miesięcy - od pierwszego spotkania pięciu chłopaków, którzy wcześniej nie mieli o sobie pojęcia, do finału brytyjskiego X Factora, wyjazdu na pierwszą trasę koncertową, nagrania albumu i wypuszczenia naszej własnej muzyki. Napisaliśmy tęksiążkę, abyście mogli nas naprawdę poznać, dowiedzieć się, skąd pochodzimy i dokąd dalej idziemy.

To nasza dotychczasowa historia jako One Direction, jesteśmy wdzięczni, że możemy się nią z wami podzielić.

"Można bez przesady powiedzieć, że przechodzimy właśnie najlepszy okres w swoim życiu i że nie byłoby go, gdyby nie WY, Dzięki za całe niesamowite wsparcie od Was!"

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/sila-marzen

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/sila-marzen

Natalia M | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Sprzedam
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Tej książki nie mogę ocenić czysto obiektywnie, dlatego że jestem fanką One Direction. Jednakże postaram się zrobić to jak najlepiej.
Bardzo mi się podobała ta książka. Dowiedziałam się trochę więcej o dzieciństwie i dorastaniu chłopców. Najbardziej chyba zszokował mnie rozdział o Liamie i o tym, że wcale nie miał tak łatwo od samego początku. Co do okładki to bardzo nie lubię Louisa w tych włosach, na ale trudno. Dodam jeszcze, iż znalazłam kilka literówek w tekście.
Polecam wszystkim Directioners i nie tylko. Dzięki tej książce można trochę uporządkować swoją wiedzę na temat One Direction. :D

Marta | 2013-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2012
Natalia | 2013-07-13
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Dla mnie jako wielkiej fanki One Direction, Siła Marzeń była pozycją obowiązkową. Kosztuje 50 zł, ale jest całkiem gruba.
Podobało mi się to, że o każdym z chłopaków był oddzielny rozdział. Dzięki temu lepiej się czytało. Wszystko jest napisane lekkim, prostym, naturalnym językiem. Niestety książka nie jest zbyt aktualna, bo była pisana jeszcze przed Up All Night, więc praktycznie wszystko dotyczy X-Factora i tego co działo się w ich życiu przed nim, ale i tak sporo możemy się o nich dowiedzieć. Jeśli chodzi o zdjęcia- moim zdaniem jest ich trochę za dużo, ostatnie 40 czy 50 stron to zdjęcia... A wcześniej były co jakieś 3-4 strony, także można śmiało powiedzieć że zdjęć jest więcej niż tekstu. Mimo wszystko dla fanek polecam, jednak dużo bardziej podobały mi się biografie Justina Biebera, zwłaszcza Dopiero się rozkręcam.

yoursmilinggirl | 2013-12-20

Jestem fanką One Direction, ale to nie zmienia faktu, że książka do wybitnych nie należy. Miło było dowiedzieć się więcej o zespole, jednakże książka jest tylko zbiorem zdjęć i nudnawych informacji, nie wciąga, jakoś ją przemęczyłam i przeczytałam. Uważam również, że pisanie autobiografii na tak wczesnym etapie kariery jest idiotyczne, ah, zapomniałam-chodzi o pieniądze. Także nie polecam ''Siły marzeń'', strata czasu oraz pieniędzy.

Isaye | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 lipca 2013

Ogółem, można dowiedzieć się nowych rzeczy o chłopakach, jednak denerwujące są literówki, bez sensu brzmiące zdania i błędy typu "chłopacy". Poza tym - książka jak najbardziej okej.

| 2013-10-21

"To nasza dotychczasowa historia jako One Direction. Jesteśmy wdzięczni, że możemy się nią z Wami podzielić."

Prawdziwa perełka dla wszystkich fanów zespołu.
Historia Zayna, Nialla, Louisa , Harrego i Liama, którzy dzięki programowi XFactor stali się członkami jednego z najpopularniejszych boysbandów na świecie.
Kompozycja książki bardzo mi się podoba. Jest ona podzielona na pięć rozdziałów. W każdym z nich jeden z chłopaków opisuje swoje dzieciństwo, zamiłowanie do muzyki i przeżycia związane ze sławą i talent show. Możemy znaleźć tutaj intymne wyznania, np. "Rozbieranie ma w sobie coś wyzwalającego. Czuje się wtedy taki wolny!- Harry Styles", niespotykane zdjęcia chłopaków - zarówno te, na których widzimy ich jako maluchów ze smoczkami w ustach, jak i też fotografie wykonane podczas koncertów. Czytając utwór mamy wrażenie, że towarzyszymy chłopakom w ich podróży.
Książkę "Siła marzeń. Życie w One Direction" oceniam jako jedną z najlepszych pozycji dotyczących zespołu. Warto...

Fredzia | 2013-08-27
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Jestem Directionerką i kocham tę książkę. Zresztą, nie tylko ja. Nawet moje siostry (13 i 2 lata) ją polubiły. Szczególnie młodsza z nich z zaciekawieniem oglądała zdjęcia chłopców z dzieciństwa.
Często wracam do tej książki, chociażby po to, żeby coś sobie przypomnieć, albo po prostu popatrzeć na jakieś zdjęcie

Olivia99 | 2014-02-18
Przeczytana: 2013 rok

Obowiązkowa pozycja dla każdej fanki tego niesamowitego zespołu!

Oficjalna biografia zespoły, ma w sobie nie widziane fotografie chłopców. Każdy z nich opisuje tutaj swoje życia od czasów dzieciństwa aż po występy w XFactorze i początki kariery. Niektóre sytuacje naprawdę wzruszają inne doprowadzają do śmiechu. Dzięki tej książce dowiesz sie naprawdę wielu rzeczy o których nie miałbyś pojęcia nie czytając jej.

Gorąco polecam ! Coś wspaniałego

molksiazkowy | 2013-09-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dla każdej Directionerki (fanki tego zespołu) to pozycja obowiązkowa! Co prawda wiem baaardzo dużo o chłopcach i właściwie niczego nowego się nie dowiedziałam, ale dla samych zdjęć warto było zapłacić.
Sama książka jest bardzo dobra, jednak polskie wydanie (spowodowane zapewne błędami tłumacza) jest beznadziejne! Irytujące błędy typu: "Chłopacy" . Jest to typowa biografia, więc osobom, które nie są fanami tego boysbandu nie polecam. :)

rainbowsusa | 2013-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymiana
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Zdjęcia są przecudne!!!! Jest wiele ciekawych informacji o moich ulubieńcach.. Niestety jedną z wad książki było to że cała piątka mówiła wyłącznie o tym samym jak koniec X factora wyjazd do domku ojca Harrego i wyjazd do LA. To chyba na tyle wad reszta książki to zalety, podobało mi się też że na końcu każdego rozdziału było na szybko czyli takie pytania jak"Jakie masz majtki??" to mi się podobało :{