Monster High. Upiorna Szkoła

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Monster High". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
nastolatki, szkoła, Monster High
typ
papier
Beatris
6,54 (863 ocen i 176 opinii)

Opis książki

Do szkoły Merston High w mieście Salem w stanie Oregon trafiają dwie nowe uczennice. Melody Carver przybywa z Beverly Hills, by po operacji plastycznej zacząć tu nowe życie – bez astmy i bez garbatego nosa. Frankie Stein, stworzona piętnaście dni wcześniej przez ojca-potwora, opuszcza jego tajne laboratorium, by wziąć szturmem szkołę, zdobyć zainteresowanie chłopców i podbić galerie handlowe....

z Beverly Hills, by po operacji plastycznej zacząć tu nowe życie – bez astmy i bez garbatego nosa. Frankie Stein, stworzona piętnaście dni wcześniej przez ojca-potwora, opuszcza jego tajne laboratorium, by wziąć szturmem szkołę, zdobyć zainteresowanie chłopców i podbić galerie handlowe. W tej kolejności. Nie wie, że by przetrwać w szkole,w normalnym świecie, powinna ukrywać swoją przerażającą odmienność. Dziewczyny poznają się bliżej, jednak czy Frankie może powierzyć swój największy sekret Melody
- przedstawicielce „normalsów”? I czy to możliwe, że nie jest w tej szkole jedynym potworem?

źródło opisu: Bukowy Las, 2011

źródło okładki: http://bukowylas.pl/content/ksiazka/monster-high

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Leire | 2011-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Bardzo trafny tytuł oraz bardzo ciekawa książka. Postać Jackson'a i Frankie - są tutaj najciekawsze, ale moim zdaniem Jackson jest, cóż, ciekawszy. Od Frankie bije młodzieńczy bunt i wspaniała młodość. Chce coś zmienić, nie chce podążać za stadkiem i właśnie powinniśmy brać z niej przykład. Najbardziej irytującą osobą jest Bekka, Cleo i ta Haylee, która już całkowicie pobiła wszelkie rekordy idiotyzmu i irytacji. Bardzo podoba mi się zakończenie. Polecam, bo to taka książka SF, która jest naprawdę godna polecenia.

Lunatyczka | 2012-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Na początku książki uznałam ją za tyle co głupia , ale jeszcze dziwniejsze są potwory uwielbiające mini spódniczki... Przeczytałam ją bo ma ją w posiadaniu moja młodsza siostra, a w trakcie czytania nie mogłam powstrzymywać obrazu lalek Monster High firmy mattel sprzed oczu, gdyż trudno było sobie inaczej wyobrazić bohaterki.
W końcu jakoś mnie wciągnęło w tą dziwną opowieść zdecydowanie polecam dziewczynkom które nie czytają książek i uwielbiają różnego tego typu ,,marki" bo jest ich tam dużo ...
A mimo to niesie jakieś tam przesłanie dla takich właśnie czytelniczek ...

Tristezza | 2011-08-03
Przeczytana: 30 lipca 2011

"Witajcie w Monster High"

Lisi Harrison, autorka "Upiornej szkoły" jest amerykańską pisarką powieści młodzieżowych. Karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Jorku, gdzie tworzyła i produkowała programy dla MTV. Obecnie mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia. Książkę opublikowano w dwudziestu pięciu krajach świata. Pierwsza książka z serii „Monster High” trafiła także na listę bestsellerów „New York Timesa” w USA.

Melodie przeprowadza się z Beverly Hills do Salem w Oregonie. Jednak czuje, że nie jest sobą. Po tym, jak pozbyła się garba z nosa oraz ataków astmy, wszyscy zaczęli ją zauważać, jednak ona nie chciała być kojarzona, po swoim wyglądzie, który zawdzięczała operacji plastycznej. W Merston High, w swojej nowej szkole może zacząć od nowa i być po prostu sobą. Dziewczyna poznaje nawet chłopaka, do którego zaczyna coś czuć, jednak on skrywa jakiś sekret. Ponadto do jej uszu docierają pogłoski o widzianych niedaleko potworach. Czy dziewczyna poradzi sobie w nowym...

miqa | 2011-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 lipca 2011

detektywmonk | 2014-03-22

Co mnie skusiło by to przeczytać ? Sam nie wiem.Ale czy było warto ? W jakimś sensie tak.Autorka, młoda kobieta sama nie tak dawno nastolatka zna pewnie dobrze ich problemy.
Brak akceptacji,pierwsze zauroczenia.Pierwsze pocałunki.Próba odnalezienia się w nowym otoczeniu.
Można, by napisać ot typowa książka z problemami nastolatek.
Jednak,to bardzo dobrze napisany młodzieżowy horror.Horror,bo jest tam i wampir i wilkołak i wnuczka Frankensteina.
Owszem,nie spodziewałem się krwi i innych okrutnych rzeczy.
W końcu Harrison napisała tę książkę dla amerykańskiej nastolatki.
Cóż przeczytałem,opinię napisałem.Moja przygoda z tą książką jest zakończona.

patrikijaa | 2011-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Jak wspaniale byłoby móc być sobą zawsze i wszędzie! Nie martwić się, co ludzie powiedzą na nasz nowy strój, nie bać się utrzymywać swojego stylu, mówić co dusza zapragnie, z radością pokazywać swoją zieloną skórę, śruby w szyi czy futro pokrywające skórę... Zaraz zaraz... To chyba już nie jest normalne? Chociaż z drugiej strony, jeśli już zagłębimy się w pomysł Lisi Harrison pojęcie tej normalności przybiera całkiem nowe znaczenie. Bo co to tak naprawdę znaczy? Co jeśli „ja”, które znamy tak bardzo rożni się od „ja” innych, że nie będą w stanie tego zaakceptować? Mamy być normalni, czyli tacy jak oni, czy normalni, czyli tacy jacy jesteśmy naprawdę? Bo właściwie jacy jesteśmy lub raczej jacy chcemy być?

Wszystko, czego pragnęła Melody, to śpiew. Wcale nie przeszkadzał jej garbaty nos i to, że często bywała z jego powodu wyśmiewana. Astma niestety przeszkodziła jej w spełnianiu marzeń, a podstęp ojca, który obiecał, że operacja nosa pomoże uporać się z gardłową chorobą, nie...

Jaka ja byłam głupia, że ta książka przeleżała u mnie prawie 3 lata...
Dostałam ją na Gwiazdkę kiedy był boom na MH. Zaczęłam ją czytać w przerwie świątecznej i mi się podobała, ale zaczęła się szkoła książki z biblioteki i w końcu jej nie przeczytałam. Teraz po prawie 3 latach w końcu wczoraj się za nią zabrałam. Po prostu nie spakowałam sobie na działkę "Podarunku" Evansa, a byłam święcie przekonana, że to zrobiłam. Na szczęście na działce też mam sporo książek więc miałam co czytać. Początkowo wybór padł na inną książkę, ale potem spojrzałam na "Upiorną szkołę" i pomyślałam, że może jednak to. Książka jest naprawdę cudowna!!! Nie mogę się doczekać przeczytania drugiej części :)

SpinamSię | 2014-05-24

Ciekawa, zabawna ;)

Justilla | 2011-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2011

Znam Larę Croft, gdzie filmy powstały na podstawie gier komputerowych. Jednak książka powstająca w oparcie o... lalki, to już zupełne zaskoczenie. Istnieje też strona z grami i króciuteńkimi filmikami z bohaterami Monster High. Książka jednak rządzi się trochę innymi prawami.

W "Upiornej szkole" już na początku początku poznajemy Frankie Stein. Brzmi znajomo? Tak, to wnuczka Frankensteina, świeżo stworzona przez ojca. Ma dokładnie piętnaście dni (nie, nie lat - dni), miętowozieloną skórę i duże wyczucie stylu. Niestety, chodzi do szkoły dla normalsów i musi ukrywać śruby, szwy i kolor skóry pod warstwą ubrań i kosmetyków. Jednak, choć szkoła o tym nie wie, wśród jej uczniów kryją się inne "potworne" osobistości, które nazywają siebie RAD czyli Ruch Atrakcyjnie Dziwnych.

Z kolei druga główna bohaterka, Melody Carter, to zwykła dziewczyna. Przeprowadziła się wraz z rodziną do Salem w Oregonie i zaczęła uczęszczać do Merston High, gdzie ostatnio zrobiło się głośno o potworach. Jest...

Grafitowa_ | 2011-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2011

„Frankie Stein otworzyła oczy, trzepocząc gęstymi rzęsami. Migające rozbłyski jasnego światła utrudniały jej skupienie wzroku, a ciężkie powieki nieznośnie opadały. Nagle w pomieszczeniu zapadła ciemność.
-Kora mózgowa naładowana – oznajmij głęboki, męski głos, w którym pobrzmiewały satysfakcja i zmęczenie.”

Tak rozpoczyna się „Monster High. Upiorna szkoła”. Autorką książki jest Lisi Harrison, amerykańska pisarka powieści młodzieżowych. Karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Jorku. Tam tworzyła i produkowała programy dla MTV. Obecnie mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia. Pierwsza książka z serii „Monster High” trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” w USA. Opublikowano ją także w dwudziestu pięciu krajach świata.

„Monster High. Upiorna szkoła” jak sam tytuł wskazuje jest o szkole. Głównymi bohaterkami są Melody Carver i Frankie Stein.
Melody jest zwykłą nastolatką, która przeprowadziła się wraz z siostrą i rodzicami do Salem w Oregonie. Wcześniej tata zrobił jej...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku