Ghostgirl. Zakochana Zjawa

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Wydawnictwo: Egmont Polska
Ghost Girl
Ronnie

"Szara myszka Charlotte Usher cierpi, gdyż w szkole nikt jej nie dostrzega, aż pewnego dnia, ponosząc śmierć z winy miska żelka, naprawdę staje się niewidzialna. Nawet jednak w zaświatach nie przestaje marzyć o miłości i szkolnej sławie, uparcie i pomysłowo walcząc o uznanie w świecie żywych. W tej mądrej i pełnej specyficznego humoru książce autorka zastanawia się, czemu czasem mamy wrażenie, że jesteśmy dla innych niewidzialni, i do czego potrafimy się posunąć w dążeniu, aby nas wreszcie dostrzeżono. Ponadto oswaja młodego czytelnika z tematem śmierci, a we wzruszającym finale kieruje do wszystkich przesłanie: "Któregoś dnia zostaniecie pokochani"

źródło opisu: Egmont Polska

źródło okładki: Egmont Polska

exaleksandras | 2013-07-12
Przeczytana: 14 lipca 2013

Bez większych rewelacji...

Dizzy | 2011-10-24

Jak to jest być niewidzialnym?

Charlotte Usher nie musiała się nawet nad tym zastanawiać. Za życia jak i po śmierci (spowodowanej udławieniem się żelkowym miśkiem) była niezauważana - nawet przez samego profesora Gadżeta. Nie to było jednak najgorsze - umarła w momencie, gdy wszystko zaczęło powoli się w jej nędznym życiu układać.
Lecz marzenia o sławie i miłości były tak silne, że nawet w zaświatach kurczowo się ich trzymała. Pewnego dnia ktoś niespodziewanie ją zauważył. Tylko... Dlaczego jej zaświatowi towarzysze nie rozumieją jej pragnień i dążą do powstrzymania jej? Czy jej marzenie o Balu Jesiennym i "Pocałunku o Północy" nigdy się nie spełni i na zawsze pozostanie "zakochaną zjawą" w świecie żywych?

Moim zdaniem Tonya Hurley odwaliła kawał dobrej roboty. Muszę przyznać, że z początku czytałam tę książkę niechętnie - pechowość głównej bohaterki momentami była zdrowo przesadzona. Jednak, gdy akcja powieści się rozkręciła, pojawiło się więcej momentów równie zabawnych co i...

Martha Oakiss | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Spoczywaj w sławie.

„Rezygnacja jest zapewne najtrudniejszą rzeczą, zawsze i dla każdego z nas.”*

Natrafiłam niedawno na sympatyczną promocję od wydawnictwa Egmont. Skusiłam się więc na książkę Ghost Girl, o której wcześniej nie słyszałam, a zaciekawiła mnie okładka i opis. Bałam się jednak, że to, co znajdę w środku, nie zadowoli mnie, a wręcz rozczaruje. Nie oczekiwałam więc zbyt wiele.

Charlotte Usher to nastolatka jak każda inna. Z tym, że jest typową szarą myszką, nikt nie zwraca na nią uwagi, czuje się niewidzialna. Pewnego dnia umiera. Z dość głupiego powodu, bo czerwony misiek-żelek dobrym powodem nie jest, no ale tak już wyszło. Ale nawet śmierć nie pozwala jej się zatrzymać w drodze do celu, który przyrzekła sobie osiągnąć w tym roku szkolnym – sława i miłość.

Każdy z rozdziałów zatytułowany jest przeważnie dowcipnie lub nieco metaforycznie, a do tego dołączono cytat, który oczywiście będzie mieć coś wspólnego z daną częścią książki. Cytaty te, mogące nas...

Crimelpoint | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Jest to naprawdę fajna książka, jednak nic poza tym. Nie zaskakuje, nie wbija w fotel, nie szokuje. Po prostu miła historia idealna na każdą porę roku. Szybko i przyjemnie się czytało.

Jednak największym atutem tej książki jest forma, w jakiej została ona wydana. Okładka przykuwa wzrok, a sam środek i pomysł na oprawę graficzną jest naprawdę świetny. Naprawdę miło czyta się tak cudnie wydane książki.

CookieMonster | 2011-05-17
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam, Posiadam

Książka, tak jak okładka, wydawała się obiecująca. Życie pośmiertne dziewczyny, która udławiła się żelkiem i stara się naprawić "błędy" ze swojego życia, co doprowadza do nagromadzenia nowych problemów - fajny pomysł. Także trochę zawiodłam się na książce. Nie żałuję, że ją przeczytałam, ale żałuję, że kupiłam.

Yuki | 2014-08-16

"Kiedyś musi być ten pierwszy raz, Kensington, więc bądź miła dla zmarłej biedaczki i napisz o niej ładnie."

"Zakochana Zjawa" to pierwsza część serii Ghostgirl (dziewczyna duch?) napisanej przez Tonye Hurley. Główna bohaterką jest Charlotte Usher, szara myszka, która przez całe życie jest niezauważana w szkole i nie tylko. Pewnego dnia umiera przez pechowego żelkowego misia. Ale nawet w zaświatach dziewczyna nie porzuca swoich marzeń o prawdziwej miłości i szczęściu. Po śmierci "toczy" bitwę w świecie żywych by zdobyć serce Damena Dylana najpopularniejszego i najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Wplątuje się w ten sposób w konflikt z dwoma światami. Światem zmarłych i światem żywych. Oprócz niej w szkole w zaświatach "uczy się" kilkoro innych pechowych nastolatków, którzy z różnych powodów zmarli przedwcześnie. Szukają oni drogi by spocząć w spokoju. Charlotte nie chcę się jednak pogodzić ze śmiercią. Ze wszystkich sił będzie dążyć do tego by Damen poszedł z nią na Jesienny...

niunia19988 | 2016-07-05

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się żadnych rewelacji. Myślałam sobie "O to jakaś książka dla dzieci, przynajmniej się trochę oderwę od rzeczywistości". I na prawdę ta książka mnie oderwała od rzeczywistości. Tak mocno wciągnęłam się w tę książkę, że zapomniałam w jakim świecie żyję. Ta książka to totalny odlot! Tak bardzo mnie zafascynowała śmierć z powodu misia żelka, że do tej pory nie mogę zapomnieć o tej książce. Dodatkowo ta książka była napisana lekkim językiem, co ułatwiło szybkie czytanie. No i jest niesamowicie wydana i ma bardzo dobre cytaty, bardzo mądre słowa. Przy tej książce bardzo dobrze spędziłam czas, śmiałam się do łez, wzruszałam i świetnie się bawiłam. Warto przeczytać tę książkę, ponieważ jest lekka, zabiera w inny świat, odrywa nas od rzeczywistości, rozśmiesza i poprawia humor. Serdecznie polecam!
Ta książka pokazuje nam do czego człowiek jest zdolny, aby osiągnąć swój cel i dlaczego ludzie czują się niewidzialni i niepostrzegani przez innych, Jest...

Katniss | 2013-04-01

Bardzo fajna książka. Nie zawiodłam się.
Aż wstyd się przyznać, ale do książki przyciągnęła mnie okładka, która może wydawać się dziecinna i może czynić przez to książkę niewartą uwagi. Jest to opowieść o nieśmiałej dziewczynie Charlotte Usher, która pragnie zdobyć chłopaka. Gdy los w końcu się do niej uśmiecha i zostaje on jej przydzielony jako partner na zajęciach, niespodziewanie umiera, jako dziewczyna, której nikt nie zna. Po śmierci musi ona jednak skończyć szkołę, ale przez ten czas jest niewidzialna i może bez wiedzy chłopaka zbliżyć się do niego. Książka pokazuje do czego może doprowadzić zdesperowana nastolatka. Lekturka ta przesyła piękne przesłanie, "kiedyś zostaniecie pokochani".

Misty | 2012-01-07

Zanalawszy recenzje tej książki w pewnym czasopiśmie dla mlodzieży, bardzo zaciekawiona, wypożyczyałam ją z biblioteki. Nie wzbudziła we mnie gorąceych emocji, lecz przyjemnie się ją czytało.

Psycho | 2012-01-31

bosz! jak ja długo to już szukam!