Encyklopedia nastolatki

Wydawnictwo: Siedmioróg
nastolatki, poradnik, encyklopedia
poradniki
Querida

Jesteś dziewczyną? To wielki przywilej! Ale czy wiesz, jak żyć, aby być szczęśliwą? Uwielbiasz koncerty, clubbing i imprezy? Marzysz o tatuażu? Chcesz mieć chłopaka? Planujesz zerwać z chłopakiem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Jesteś romantyczką? A może jesteś feministką i chcesz walczyć o swoje prawa? Wszystkie za i przeciw, a także praktyczne porady i wskazówki na tematy, które interesują Cię najbardziej, znajdziesz w tej wyjątkowej książce. For girls only.

Dynamiczny tekst, doskonale wpisujący się w stylistykę młodzieżową, stanowi ogromny atut książki. Niekiedy autor prowokuje młodego czytelnika, zmuszając do zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Encyklopedia zawiera około 200 haseł, ułożonych alfabetycznie. Nowoczesne, a jednocześnie subtelne opracowanie graficzne książki nawiązuje do stylistyki czasopism dla dziewcząt.

źródło opisu: siedmiorog.pl

źródło okładki: siedmiorog.pl

witcherrie | 2016-01-18
Przeczytana: 2014 rok

Zawsze, kiedy mam jakieś wątpliwości dotyczące przeróżnych spraw-bo w tej książce można znaleźć naprawdę wiele tematów zaczynając od płciowości i cyklu na wierze i śmierci kończąc- zaglądam to tej encyklopedii i są one szybko rozwiewane. Polecam ją tym młodym nastolatkom, jak i tym starszym.

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Przeczytałam tą książkę całą. Od deski do deski. i to tylko dlatego, że dostałam ją na imieniny. Fakt, wcześniej bardzo chciałam mieć tą książkę, ale okazała się ona nieprzydatna, ponieważ o wszystkim zawartym w książce woedziałam wcześniej.

Agata | 2011-07-25
Przeczytana: 02 marca 2009

To typowa encyklopedia. Można tu znaleźć wiele tematów np. agresja, adopcja, żałoba, zakupy, włosy, seks, orgazm, przyjaciele, narkotyki, śmierć i wiele podobnych... Nie które rzeczy są bardzo ciekawe, np. Jak zrobić fajny makijaż? Znajdziesz to w tej książce. Problemy ze swoim eks?
Przede wszystkim są telefony "pomocy" gdy np. szukasz zaufania, aids, alkohol, anoreksja i bulimia, ciąża, narkotyki, homoseksualizm, i wiele innych. Sądzę, że przyda się w życiu:]

O książce:

Gruba okładka, szorstka. Książka liczy 472 strony. Encyklopedia od A-Ż. Znajdują się tu informacje oraz dobre rady. Każda nastolatka powinna mieć tą książkę.

Iga | 2010-11-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, -2008
Przeczytana: 31 grudnia 2008

Przeczytałam tą książkę tylko dlatego, że dostałam ją w prezencie na Boże Narodzenie. Niezbyt mi się podobała, chociaż może dziewczynkom w wieku dziesięciu lat mogłaby przypaść do gustu. Kilka mądrych tekstów się znalazło, ale też widziałam parę takich, przy których czytaniu miałam ochotę się tylko śmiać. Ogólnie, jak na coś takiego - jest w porządku, ale jakoś nie jestem w stanie zachwycać się zbytnio takimi dziełami.

Haerowen | 2011-09-16

Mi osobiście zbytnio się nie przydała, bo dostałam ją w wieku kiedy znałam już odpowiedzi na wszystkie dręczące mnie pytania. Mimo wszystko uważam, że pomysł na książkę jest wprost fenomenalny, a sama encyklopedia świetnie nadaje się na prezent dla dziewczyn, które dopiero wchodzą w okres dojrzewania, ale wstydzą się rozmawiać głośno o niektórych tematach.
Początek książki to typowa reklama gazet, więc strata papieru, jednak dalej wszystko jest pięknie poukładane i wytłumaczone w humorystyczny sposób. Może niektóre tematy zostały zbyt uproszczone, jednak w niczym to nie przeszkadza. Przyznaje że po części z nudów, a po części z ciekawości przeczytałam CAŁĄ encyklopedię, zajęło mi to bardzo dużo czasu, ale podołałam zadaniu.
Jeśli chodzi o wygląd książki, to przypomina po prostu zbiór artykułów na różne tematy. Muzyka, narkotyki, seks, można tam znaleźć po prostu wszytko, a spis treści na końcu nam to ułatwia. Jak dla mnie najlepszym krokiem było zrobienie dwóch oddzielnych...

Dreams_Lady | 2011-02-27
Przeczytana: 2010 rok

Książka dobra jest dla dziewczyn wkraczających w wiek dojrzewania. Najbardziej brechtałam, że napisał to facet ;-D

Czytałam ładne parę lat temu, jako młodziutka nastolatka. Jest to nietypowa wersja encyklopedii- to encyklopedia i poradnik dla dziewcząt wchodzących w wiek dorastania. Niektóre pojęcia były już znane, niektóre nowe, dowiedziałam się paru nowych, ciekawych rzeczy. Sporo rad już wtedy mnie śmieszyło i wydawało się bardzo głupie. Nie lubię tego typu książek, nie lubię 'dobrych', książkowych porad. Nie jest zła, ale świetna też nie. Na pewno duży plus za fajne wydanie :)

Youmi | 2010-11-06
Przeczytana: 24 lipca 2010

Polecam tą książkę dziewczyną które nic nie wiedzą o życiu.

Ponieważ nie znalazłam nic ciekawego, nie znalazłam niczego czego nie wiedziałam.

Grey | 2012-01-23
Przeczytana: listopad 2010

Bardzo fajna, zabawna encyklopedia dla nastolatek. Pomocna i można się z niej wiele dowiedzieć

Chew | 2010-11-06

Ta książka była tak beznadziejna, że aż szkoda słów...