Metro : przystanek Broadway

Wydawnictwo: Tenten
83-8547-793-4
iwi

Grupa przyjaciół śpiewających na podziemnych peronach metra rozpada się. Znany reżyser teatralny angażuje ich do swojego spektaklu. Premiera ma się odbyć w jednym z największych teatrów musicalowej metropolii. Jan „duchowy przywódca” zespołu odmawia wzięcia udziału w komercyjnym przedstawieniu. Nie chce jednak stanąć na drodze kariery Anki, dziewczyny, którą bardzo kocha. Podejmuje trudną decyzję. Odchodzi. Tak kończy się musical „Metro” napisany przez Agatę i Marynę Miklaszewskie (z muzyką Janusza Stokłosy, w inscenizacji i choreografii Janusza Józefowicza), który od premiery w styczniu 1991 roku nie schodzi ze sceny warszawskiego Teatru Dramatycznego. Piosenki z tego musicalu otrzymały w 1992 roku nominację do amerykańskiej nagrody Tony Award (musicalowy odpowiednik filmowego Oskara) oraz Złotą Płytę polskiej Kopmanii Muzycznej „Pomaton”.
„METRO PRZYSTANEK BROADWAY” to dalszy ciąg tej historii, pełnej dramatycznych spięć i intryg, gdzie teatr miesza się z życiem, a fikcja kreuje czasem rzeczywistość. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o romantycznej miłości…

źródło opisu: Tenten Publishing House, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

arven1989 | 2015-01-09

coś dla lubiących musical, ciekawie napisana zawiera teksty piosenek, wg mnie nie jest tylko przedłużeniem dla kasy.

Iza | 2016-11-18
iwi | 2013-01-31