Wiersze dla niegrzecznych dzieci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wierszem napisane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Róża_Bzowa

Warto zmierzyć się z pięknymi wierszami Danuty Wawiłow zainspirowanymi folklorem angielskim. Dzięki nim wkroczymy do pełnego tajemnic świata dziecięcych marzeń i fantazji. Czasem będzie śmiesznie, czasem strasznie, ale na pewno nie będzie nudno. Nasycone kolorami i pełne humoru ilustracje Marianny Oklejak są doskonałym dopełnieniem tej ponadczasowej poezji.

Ilustracje: Marianna Oklejak

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1029.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1029.html

Z tym wydaniem mam wspomnienie takie: - dostałam książeczkę gdy miałam jakieś 9-11 lat od moich kuzynów - łobuziaków (młodszych ode mnie. Nie pamiętam już treści, ale przez długi, długi czas byłam przekonana, że to oni prysowali okładkę. Nie dowierzałam mamie, która mówiła, że to tak namalował sam ilustrator:)
Wiem, że to się Wam nie przysłuży jako przydatna opinia, ale nie mogłam się oprzeć pokusie, żeby tej sytuacji nie opowiedziać:)

książek: 1938
Ola | 2019-02-08
Na półkach: Przeczytane, W & A & T, 2019
Przeczytana: 08 lutego 2019

Kolejna książeczka przeczytana najmłodszej córeczce trochę mnie rozczarowała. Ogólnie to dobra literatura, twórczość Danuty Wawiłow stanowi jakość samą w sobie, którą uwielbiam od dawna, ale. No właśnie, w tym tomiku dominuje folklor angielski, który jest dla mnie nieco niezrozumiały, żeby nie powiedzieć głupawy. Znać co prawda tutaj pióro autorki, rytm i lekkość, ale jednak całość trochę zgrzyta. Zdecydowanie wolę autorską twórczość pani Danuty.

książek: 1951
Anna | 2013-04-17
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Pięknie wydana, w twardej oprawie książeczka z wierszykami. Ilustracje również są śliczne, kolorowe i przyciągające uwagę, tak jak powinno być w dobrej lekturze dziecięcej. Mamy tu poezję skierowaną do najmłodszego czytelnika, w wieku od 3 do 7 lat, ale uważam, że równie dobrze można i starszemu dziecku poczytać, czy też ono samo może zapoznać się z tą ciekawą tematyką. Jest i kołysanka, dla maleńkiego syneczka, i opowieść o Kurce - Złotopiórce, zaczerpnięta z folkloru angielskiego, jest utwór o tym, że dziecko ciągle chce, by coś mu kupować, przy nim nasza pociecha może się nauczyć liczyć, bo są tu i dwa tygrysy, i cztery pawie, jak też pięć koników, siedem gwiazdek, czy dziesięć ptaszków. Jest przygoda żabki, i kota Mruczka, opisane życie człowieka mieszkającego w lesie, zwanego Jakoś-Tak, i drugiego, który zamieszkiwał skalną pieczarę, a zwał się jak? Jakoś-Tam.
Nie brakuje tu różnorodności, możemy spotkać mnóstwo interesujących tematów, jest wesoło, niebanalnie, barwnie,...

Emose Katarzyna | 2012-07-02
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Jak zdobyć "Wiersze dla niegrzecznych dzieci"?!!