Tere-fere kuku. Stare i nowe wyliczanki

Wydawnictwo: Papilon
978-83-245-7160-4
Barbara

W domu, w przedszkolu, w szkole, na podwórku, w parku, w lesie - wszędzie, gdzie dzieci wesoło się bawią, potrzebne są WYLICZANKI. Żeby rozpocząć grę, dowiedzieć się kto pierwszy, a kto ostatni, wybrać coś lub kogoś - potrzebne są WYLICZANKI. Jeśli lubisz uczyć się na pamięć wierszyków, chcesz rozbawić i zaskoczyć rówieśników i dorosłych - sięgnij po WYLICZANKI.

źródło opisu: Wydawca

Niech to drzewo
dotąd nosi,
aż się z nami
nie przeprosi.

fajne wyliczanki, dzieci mi aż podskakiwały jak je czytałam po raz pierwszy.

Gilles | 2013-11-07
Przeczytana: 2000 rok

czytałem dawno temu... bardzo fajna ksiażeczka dla dzieci :)

Maya | 2014-06-24
Przeczytana: 2014 rok

W ciągłym użyciu!

Gosia Rajchel | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Ciekawą dla nas pozycją na rynku wydawniczym jest książeczka zbierająca wiele wyliczanek – „Tere-fere kuku”. Rodzicie z lat swojej młodości zapewne pamiętają niejedną jak „ Trąf trąf…” czy „Pan Sobieski”. Gdyby komuś uciekł z głowy tekst, zawsze może wspomóc się tą książeczką :)

Pozycja zawiera także całkiem nowe wyliczanki, ze słowami używanymi współcześnie przez nasz dzieci jak np. komputer. Wyliczanki łączą pokolenia i to jest wspaniała myśl. Bo przecież, czasy się zmieniają a dzieci ciągle potrzebują sposobu na wyłonienie zwycięzcy, na rozstrzygnięcie sporu, a na to najlepsza wyliczanka!

Poziom wyliczanek zawartych w tym zbiorze jest różny – od prostych, po trudniejsze i „doroślejsze”, z czasami, mocniejszymi słowami. Wszystko jednak w granicach przyzwoitości i ubarwione wesołymi rysunkami. Więc, kto z Was zaczyna wyliczać?

Ojciec Polak z Matka Polką
Pojechali deskorolką,
Przewrócili ciocię Klocię,
Ciocia Klocia leży w błocie.
Co z nią zrobić, nie wiadomo,
Upierz ciocię w...

exotica | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Bardzo fajne i zabawne wyliczanki. Dla mnie przypomnienie zabaw z dzieciństwa a dla synka fajna zabawa.

aga12321aga | 2016-06-13
gęśtybetańska | 2015-08-22