Krawcowe

Wydawnictwo: Bajka
mozartiwieloryb

Czy na maszynie do pisania można szyć ubrania? Okazuje się, że tak, jeśli ma się wyobraźnię i poczucie humoru Doroty Gellner. Wielbiciele talentu tej autorki nie będą zawiedzeni! Oto całkiem nowy zbiorek króciutkich, napisanych błyskotliwą rymowaną prozą historyjek przedstawiających perypetie sympatycznych, choć nieco zbzikowanych krawcowych. Jest ich siedemnaście. Pierwsza tak się igły bała, że przed igłą się chowała (…). Druga igły uwielbiała! Wszystko nimi ozdabiała (…). Trzecia była niezdecydowana (…). Czwarta zły centymetr miała, no i wciąż źle miarę brała (…). Piąta ciut niechlujna była. I, udając elegantkę, z igłą w swetrze szła na randkę (…). Ósma cięła, co się dało, bo tak jej się podobało (…). Gdy piętnasta z łóżka wstała, roztrzepana była cała. Aksamitki i lamówki powrzucała do lodówki (…). A ostatnia już krawcowa była bardzo pomysłowa i zaczęła szyć ubrania na maszynie do pisania! Humor Autorki podkreślają dowcipne ilustracje Jony Jung oraz oryginalne liternictwo, zupełnie jakby książka została uszyta na… maszynie do pisania.

Basia_Pelc | 2013-10-25
Przeczytana: październik 2013

Świetna, zwłaszcza dla dziewczynek:)

Ania | 2014-02-17
Przeczytana: luty 2014

Super :) Zarówno ja jak i moje córeczki byłyśmy zachwycone!

ewika83 | 2016-02-23

Świetne rymowanki o zakręconych nieco krawcowych, każda na innym punkcie. Przy okazji świetnej zabawy przyswajamy sobie wszelkie atrybuty krawcowej - igły, nici, naparstki, wszelkie materiały, koronki, gumki, fastrygi, agrafki i wiele innych! Ilustracje także świetne!

Anna | 2015-11-20
Przeczytana: 2015 rok

Rewelacja! Dowcipne, przewrotne wierszyki. Język można poćwiczyć i troszeczkę połamać. Dużo zabawy przy wspólnym czytaniu. Chętnie wracamy do tej pozycji. Oliwia bardzo poleca!

Przeczytana: 11 listopada 2014

Wiersze Gellnerowej są genialne.
Książka, przyjemna, szybko się czyta a przy tym bardzo zabawna :)

Alicja | 2012-01-16
Przeczytana: 23 stycznia 2015
Na półkach: Przeczytane, Bajka

"Pierwsza tak się igły bała,
że przed igłą się chowała"
"Druga igły uwielbiła!
Wszystko nimi ozdabiała."
"Trzecia od samego rana
była niezdecydowana."
i... tak aż do 16.

Krawcowe Doroty Gellner to fantastyczne krótkie wierszyki, do których piękne ilustracje stworzyła Jona Jung.

Książeczka jest kolorowa i wesoła. A wierszyki rewelacyjne. Bardzo mi się ona podoba. Sama czytałam ją już kilka razy :)

Każda z krawcowych przedstawionych w książce jest zupełnie inna, każda ma inne podejście do swojego fachu. Rymowane wierszyki czyta się łatwo i szybko. Dzięki czytelnej i duże czcionce, książka nadaje się również dla dzieci, które zaczynają samodzielną przygodę z czytaniem.

Poza tym wyżej wymienione wierszyki łatwo wpadają w ucho. Po kilkukrotnym czytaniu dziecko zapamiętuje już ich urywki dzięki czemu maluch może nam pomóc w czytaniu, co może być dla nas i naszych dzieciaczków fantastyczną zabawą!

Książeczkę z taką samą przyjemnością się również przegląda. Kolorowe i zabawne...

ziza | 2013-05-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Cudo, arcyciekawa książeczka, czytamy ją często i zaśmiewamy się za każdym razem z zabawnych perypetii niesfornych krawcowych. Warta polecenia książka, napisana lekko i z dużą dozą wesołości, do tego sympatyczne rysunki. Polecam z całego serca

Dusia | 2011-12-03
Przeczytana: listopad 2011

Wesole wierszyki okraszone rownie wesolymi ilustracjami.

Ailenrok | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016