Rośliny pokojowe i balkonowe

poradniki

Rośliny ożywiają każde mieszkanie i zapewniają zdrowy klimat w pomieszczeniu. Wymagając pielęgnacji i uwagi, pozostają jednak trochę nieprzewidywalne, nie są przecież dekoracyjnymi, martwymi przedmiotami. Nasz poradnik podpowie, jak sensownie zaprojektować i ukształtować przestrzeń dzięki odpowiednio dobranej zieleni. Dokładnie omówione zostały w nim wszystkie aspekty pielęgnacji roślin: od właściwego podlewania, nawożenia, przesadzania, po ich rozmnażanie oraz zwalczanie szkodników. Obszerny leksykon obejmuje opisy 200 roślin tak, aby miłośnicy kwiatów mogli wybrać gatunki odpowiednie do swojego mieszkania i zapoznać się z ich właściwościami i potrzebami. Piękne, kolorowe zdjęcia ukazują ich niezwykły urok.