Wszędzie śnieg

2013-02-21
2013-02-21
Jan Hensel
zabójca morderstwo

Bo Amerykanie też dobre kryminały piszą

Jeden z gorszych kryminałów jakie czytałam w swoim życiu. Niestety historia nieinteresująca. Bohaterowie żenująco nudni, bez charakteru i polotu. Główna bohaterkę, aż ciężko znieść, bo jest tak nijaka. Dialogi słabe, sztuczne.

Powiedziałabym, że typowy kryminał, który łatwo i szybko się czyta. Bardzo lubię takie książki, a ta zdecydowanie do takich należała, chociaż po zakończeniu oczekiwałam innego obrotu spraw. Z drugiej strony to dobrze jeżeli mnie ono w jakiś sposób zaskoczyło (raczej na niekorzyść, ale lepiej tak niż przewidywalne szczęśliwe zakończenie). Elementem, który mnie irytował, były nazwy przedziwnych kwiatów, które pojawiały się co chwila, a właściwie nic nie wnosiły do treści (to takie moje drobne czepialstwo, po prostu rzuciło mi się to w oczy).

Generalnie książkę polecam, jeżeli ktoś lubi kryminały powinna przypaść do gustu.

Niestety nic specjalnego.
Zgrabna historia i tyle. Mimo, że nie wciąga czytelnika bez reszty to w miarę fajnie się czyta, z umiarkowanym zainteresowaniem.

Sporo drobnych błędów, przykładowo: czytamy, że córka głównej bohaterki ma "faliste blond włosy, jak Ethana" a parę kartek dalej "Ethan miał brązowe oczy i czarne włosy" - takie drobiazgi, ale zauważalne.

Przeciętniak na parę jesienno-zimowych wieczorów.

Niestety nic specjalnego.

Przeciętniak...

Drętwai nudna

Drętwai nudna

Przez całą książkę trwa wyjaśnianie tajemnicy, która żadną tajemnicą nie jest. I dawkowanie relacji o tym, co zdarzyło się 20 lat temu niczego nie zmienia ani nie zaciekawia, bo obraz tej "wielkiej niewiadomej" czytelnik ma już po pierwszych stronach. Jak na thriller czyta się bez emocji i zainteresowania. Nudne.

Otóż to! "Wszędzie śnieg"! Nawet w moim łóżku i to przez kilka dobrych wieczorów! Jednak nie było mi zimno. Obowiązkowa herbata, pierzynka i dobra, wciągająca książka roztopiły wszelki nadmiar białego puchu...
Greg Olsen i jego powieść skutecznie pochłonęły moją wyobraźnię. Jest zbrodnia, jest akcja, jest 10 jak dla mnie!

Już od pewnego czasu miałam zamiar przeczytać tę książką i w końcu to zrobiłam. "Wszędzie śnieg" czyta się na pewno z zainteresowaniem co wydarzy się dalej. Aczkolwiek nie jest to książka , którą pochłania się od razu i od której nie można się po prostu oderwać. Ogólnie rzecz biorąc jest ona przeciętnym kryminałem. Przez cały czas jej czytania nie mogłam się doczekać ,aż dotrę do końca i poznam w końcu tą niezwykłą tajemnicę. No i w końcu dotarłam. I co? Szczerze powiedziawszy spodziewałam się zupełnie innego zakończenia. Może tego ,że Logan przyzna się do wszystkiego przed Hanną, że jej wyjaśni ten cały cyrk, i koniec końców trafi za kratki? Ale nie, Olsen zakończył to ponowną ucieczką tej starej już wiedźmy albo raczej wcielonego diabła. Tak jak napisałam kryminał przeciętny, czytałam już o wiele lepsze. Nie wiem czy sięgnę jeszcze po inną książkę tego autora, zobaczymy. Żeby nie było,że zniechęcam do przeczytania "Wszędzie śnieg" to są po prostu moje odczucia. Niech każdy przeczyta sam i wyrobi sobie zdanie o tej książce :)

To moje pierwsze spotkanie z panem Olsenem, ale z pewnością nie ostatnie.
Opowieść wciągnęła mnie niesamowicie!
Śnieg, morderstwa, pożar, śmierć i postać zimnej kobiety zdolnej do wszystkiego, by zaspokoić swoje chore ambicje.

Główną bohaterkę poznajemy jako dorosłą kobietę, która stanęła na nogach po traumie z dzieciństwa. Przynajmniej na początku można odnieść takie wrażenie. Jednak zagłębiając się w opowieść poznajemy demony jej dzieciństwa i wszystkie wątpliwości jakie do tej pory ją dręczą. Po latach stare rany znów się otwierają i wspomnienia zalewają Hannę i nie pozwalają spokojnie spać do momentu, gdy nie dowie się prawdy, aż nie znajdzie matki.

Przy okazji jest to ładnie skonstruowany thriller, który czyta się bardzo szybko i nie można się oderwać... Na początku autor stawia tyle niewiadomych, że czytamy dalej, aby w końcu dowiedzieć się więcej i więcej...

Troszkę zawiodło mnie zakończenie, choć i tak byłam pod wrażeniem sprytu i pomysłowości bohaterki. Kto przeczyta to będzie wiedział o kogo mi chodzi ;)

To moje pierwsze spotkanie z panem Olsenem, ale z pewnością nie ostatnie.
Opowieść wciągnęła mnie niesamowicie!

Kolejna fantastyczna pozycja Olsena, trzymająca w napięciu, poruszająca trudne tematy,momentami ściskająca za gardło. Polecam !

• Ebooki
  • Kryminał