Nikomu ani słowa

Okładka książki Nikomu ani słowa Gregg Olsen
Okładka książki Nikomu ani słowa
Gregg Olsen Wydawnictwo: Poradnia K reportaż
reportaż
If You Tell: A True Story of Murder, Family Secrets, and the Unbreakable Bond of Sisterhood
Poradnia K
2023-02-08
2023-02-08
2019-12-01
9788367195638
Piotr Grzegorzewski

Coś przerażającego. Nie mieści mi się to w głowie.

Coś przerażającego. Nie mieści mi się to w głowie.

Ciężka historia. Aczkolwiek bardzo wciągająca - chcesz wiedzieć jak to się zakończy.

Przerażająca! Czyta się z otwartą ze zdumienia szczęką…jak tak można poniewierać ludzi, jak można dawać sobą manipulować, jak nikt tego nie zauważył! Straszne :(

Bardzo dobra książka. Szybko się czyta. Wciąga.

Bardzo dobra książka. Szybko się czyta. Wciąga.

"Nikomu ani słowa" Gregg Olsen
Wstrząsająca historia i prawdziwym piekle jakie przeżyli ludzie, którzy zaufali i pokochali prawdziwego potwora. Shelly, bo o niej mowa, zgotowała dzieciom, mężowi, przyjaciołom oraz innym z życia istny koszmar; to co działo się za zamkniętymi k=drzwiami rodziny Knotków przechodzi ludzkie pojęcie. Tortury fizyczne, ciągłe upokarzanie, poniżanie, zimna kąpiel z wybielaczem w roli głównej - to tylko niektóre z metod Shelly i jej męża na pokazaniu kto w domu rządzi.
Piekło, przez które przeszły trzy siostry jest czymś niewyobrażalnym. Mam nadzieję, że po wyjściu z więzienia ich matka da im spokój, choć naprawdę ciężko mi w to uwierzyć...

"Nikomu ani słowa" Gregg Olsen

Arcydzieło! Książka opisująca ekstremalne przeżycia, są prawdziwe, i przerażające, ale tak wygląda związek z osobami narcystycznymi! Książka na faktach.

Żona, matka, sadystka.
Michelle „Shelly” Knotek od zawsze wiedziała, że wolno jej wszystko. Przez wiele lat maltretowała fizycznie i psychicznie swoje trzy córki i bratanka. Z czasem z jej ręki zaczęli doznawać cierpienia również inni.

To brutalna, okrutna i nieprawdopodobna historia.
Ale prawdziwa.
Została napisana na podstawie prawdziwej tragedii rodzinnej.

Po wielu latach okrucieństwa matki trzy siostry przerywają milczenie, co doprowadza do ukarania rodziców.

David Knotek został zwolniony z więzienia w 2015 roku, Shelly pod koniec 2022.

Kiedy zaczęłam ją czytać, nie wiedziałam, o czym będzie. Nie mogłam się jednak powstrzymać i przestać. Wprost nie do uwierzenia… Brutalna manipulantka, bestia w ludzkiej skórze. Do tego ofiary, które milczą i nie wołają o pomoc, a wprost pomagają, bo boją się odmówić.

Ludzie ludziom…

Żona, matka, sadystka.

To brutalna, okrutna i nieprawdopodobna historia.
Ale prawdziwa.
Została napisana na podstawie prawdziwej tragedii rodzinnej.

Po wielu...

Straszne, ale są i tacy, tylko czy to naprawdę ludzie?

Straszne, ale są i tacy, tylko czy to naprawdę ludzie?

Co za popaprana historia, aż nie chce się wierzyć, że to zdarzyło się naprawdę...

Przerażający jest brak reakcji otoczenia na dzieci chodzące brudne i śmierdzące oraz na dorosłych, których przecież widać poza domem raz na jakiś czas, a którzy za każdym razem wyglądają gorzej i gorzej. Jak możliwym jest dla tak patologicznych zachować działanie przez tyle lat niezauważonym...

Trzeba przyznać, że oprócz szokującej historii, którą "Nikomu ani słowa" opisuje, mamy też do czynienia z całkiem zgrabnym warsztatem autora. Wszystko to sprawiło, że te ponad 400 stron pochłonęłam praktycznie w jeden dzień, zarywając dla tej książki noc. Dla mnie ta książka może stanąć obok "Mama kazała mi chorować" i pozostawia mnie w równie dużym szoku i niedowierzaniu.

Fascynujace, a zarazem przerazajace jacy ludzie zyja miedzy nami. Na pozor normalni w glebi duszy sadystyczne potwory. Chwilami, nie chce sie wierzyc, ze istnieja osoby ktore sa tak bardzo zle, ze swoim najblizszym potrafia zrobic krzywde. Przeraza mnie to, ale rownoczesnie fascynuje jak mocno zlozona i pokrecona potrafi byc ludzka psychika.

• Reportaże
  • Przeczytane 2023