Okładka książki Czerwień grzechu

literatura amerykańska
typ
papier
Gośka
6.08 (36 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Pogrążony w rozpaczy po tragicznej śmierci żony inspektor Scotland Yardu, Thomas Lynley, oddaje policyjną odznakę i wyrusza na samotną wędrówkę skalistymi wybrzeżami Kornwalii. Pewnego dnia natyka się na ciało młodego wspinacza leżące u stóp klifu. Instynkt oraz doświadczenie podpowiadają mu, że to nie był wypadek. Rzeczywiście, okazuje się, że ktoś majstrował przy uprzęży. Lynley mimo woli zostaje wciągnięty w śledztwo, początkowo jako świadek i pierwszy podejrzany.
Relacje między mieszkańcami pobliskiego miasteczka, będącego mekką surferów, szybko okazują się bardzo zawiłe, a z czasem na jaw wychodzą dawne konflikty, pretensje, skrywane rodzinne tajemnice.
Czy Lynleyowi uda się uporać z upiorami przeszłości i rozwikłać zagadkę zabójstwa?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Kolejna seria, którą rozpoczęłam od końca. "Czerwień grzechu" to 15 książka, w której głównym bohaterem jest nadinspektor Thomas Lynley.

Powiem szczerze,że miałam czystą przyjemność z jej czytania. Na tyle dobrze,że te cykl kryminałów z Thomasem można czytać w dowolnej kolejności.
Thomasa Linleya spotykamy w Czerwieni grzechu, gdy brudny, obdarty, zarośnięty spaceruje samotnie po kornwalijskich wrzosowiskach i skałach.Czemu??Nie rozmawia z nikim i pogrąża się w wędrowniczej katatonii. Powodem jest tragedia, jaka go spotkała. Niedaleko domu, na jego oczach została zastrzelona jego żona będąca w zaawansowanej ciąży.Nie mogąc sobie poradzić z traumatycznym przeżyciem, Linley oddaje odznakę i rezygnuje z pracy w Scotland Yardzie, następnie wyrusza w wędrówkę po Kornwalii.
Gdy go spotykamy trafia właśnie na ciało młodego mężczyzny u podnóża skał.Nie przyznając się kim jest, Linley wzywa policję. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie zabójstwa.
Może to było sprytnie upozorowane samob...

BagatElka | 2013-10-31

Rozpoczęłam kolejną serię gdzieś w połowie albo i dalej lecz nie żałuję i wiem,że kupię kolejne tomy a poprzednie wypożyczę albo i kupię jeśli kiedyś zostanie wznowiony druk.
Jeśli ktoś gustuje w szalonych pościgach,strzelankach i morzach krwi niech ominie tę pozycję bo go znudzi.
Ta książka przypomina koronkowy obrus- kolejne oczko,kolejna pętelka i zmierzamy do końca.
Miałam ogromną przyjemność z czytania - to jak spacer z dystyngowanym milordem po alejkach labiryntu.Ci,którzy znają cykl na pewno zrozumieją co miałam na myśli a reszta niech czym prędzej przeczyta o grzesznej czerwieni.

Gośka | 2014-03-21
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2014

Kornwalia. Okolice zatoki Polcare. Okolica usiana małymi miasteczkami, w których mieszkańcy żyją głównie z turystów i surfingu. Wybrzeże jest skaliste, plaża kamienista, wokół pełno świetnych miejsc do wspinaczki. Tu, w dolinie Polcare swoją oazę spokoju ma Deadre, która na co dzień pracuje jako weterynarz w bristolskim zoo. Pewnego kwietniowego dnia Daidre podjeżdża pod swój domek i widzi wybitą szybę. Ze środka wychodzi śmierdzący, zarośnięty mężczyzna, który twierdzi, że znalazł na skałach ciało młodego mężczyzny. Ofiarą okazuje się osiemnastoletni Santos a jego śmierć nie jest przypadkowa.

Zarośniętym włóczęgą okazuje się Thomas Lynley, który po śmierci żony rzuca pracę w Scotland Yardzie i wyrusza na pieszą wyprawę wzdłuż wybrzeża Kornwalii. Znalezienie zwłok kończy jego podróż i zmusza go do pozostania w pobliskim miasteczku. Rozpoczyna się śledztwo prowadzone przez inspektor Beę, która wkrótce dostaje pomocnicę ze Scotland Yardu, Barbarę, byłą partnerkę i przyjaciółkę Thomasa...

Felicity | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Kiedy przeczytanie 500-stronnej ksiązki zajmuje mi tydzień, to albo nie po drodze mi ze stylem autora, albo sama książka jest ciężka w odbiorze. Nie wiem które z dwojga obwinić w tym przypadku, ale ostatni tydzień z "Czerwienią grzechu" nie był dla mnie pod względem literackim udany. Za dużo bohaterów, pokomplikowane zależności między nimi, ciężki styl, statyczna akcja. Jedyny plus to oswojona i bardzo mądra papuga - ten wątek mnie zainteresował. Jednak w powieści kryminalnej szukam czegoś więcej niż mówiącego ptaka, dlatego samą ksiązkę oceniam jako raczej przeciętną.

pulcinella | 2013-02-05

Oj, długo przyszło mi czekać na tłumaczenie kolejnej powieści kryminalnej Elizabeth George. I już prawie zapomniałam, jak interesujaco współdziała się z inspektorem Lynleyem i sierżant Barbarą Havers. Dość ciekawa zagadka kryminalna to jedno, a świetne tło psychologiczno-obyczajowe to drugi i to chyba ten lepszy walor powieści E.George.

bevis | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Najsłabsza z wszystkich książek autorki, którą skądinąd bardzo lubię. Nie potrafiłam dobrnąć do końca.

Anna | 2014-01-24
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Świetnie się czyta, interesująca i zaskakująca do samego końca.

shapeofmyheart1 | 2013-02-13

To, co charakteryzuje tą powieść to niesamowicie zbudowane postacie - poznajemy Lynleya nadinspektora New Scotland Yardu, który porzuca wszystko ze względu na osobistą tragedię i wybiera się w karkołomną podróż przez skały Kornwalii. To teoretycznie predestynuje go do grania pierwszych skrzypiec, bycia bohaterem i rozwiązywania najtrudniejszych spraw - ale tak nie jest. I tu pierwsze zaskoczenie.
Mamy też postacie kobiece - narysowane z niesamowitą łatwością, jakby od niechcenia, w tym dwie policjantki, dzięki którym sprawa się rozwija i dowiadujemy się coraz więcej. Mamy też konflikty pokoleń pomiędzy bohaterami, między dziadkami i wnuczkami, między rodzicami a dziećmi, dowiadujemy się, że tak naprawdę wcale nie tak łatwo żyć w rodzinie. Jak się okazuje znaczna część książki poświęcona jest na opisywanie wzajemnych relacji oraz opisu charakterologicznego postaci.

Sprawa morderstwa - śmierć młodego chłopaka, który spadł ze wspomnianych skał, rozwiązuje się sama - morderca sam przyz...

ZosiaZiaja | 2014-08-18

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica