Okładka książki Czerwień grzechu

literatura amerykańska
typ
papier
Gośka
6,05 (42 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Pogrążony w rozpaczy po tragicznej śmierci żony inspektor Scotland Yardu, Thomas Lynley, oddaje policyjną odznakę i wyrusza na samotną wędrówkę skalistymi wybrzeżami Kornwalii. Pewnego dnia natyka się na ciało młodego wspinacza leżące u stóp klifu. Instynkt oraz doświadczenie podpowiadają mu, że to nie był wypadek. Rzeczywiście, okazuje się, że ktoś majstrował przy uprzęży. Lynley mimo woli zostaje wciągnięty w śledztwo, początkowo jako świadek i pierwszy podejrzany.
Relacje między mieszkańcami pobliskiego miasteczka, będącego mekką surferów, szybko okazują się bardzo zawiłe, a z czasem na jaw wychodzą dawne konflikty, pretensje, skrywane rodzinne tajemnice.
Czy Lynleyowi uda się uporać z upiorami przeszłości i rozwikłać zagadkę zabójstwa?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Kolejna seria, którą rozpoczęłam od końca. "Czerwień grzechu" to 15 książka, w której głównym bohaterem jest nadinspektor Thomas Lynley.

Powiem szczerze,że miałam czystą przyjemność z jej czytania. Na tyle dobrze,że te cykl kryminałów z Thomasem można czytać w dowolnej kolejności.
Thomasa Linleya spotykamy w Czerwieni grzechu, gdy brudny, obdarty, zarośnięty spaceruje samotnie po kornwalijskich wrzosowiskach i skałach.Czemu??Nie rozmawia z nikim i pogrąża się w wędrowniczej katatonii. Powodem jest tragedia, jaka go spotkała. Niedaleko domu, na jego oczach została zastrzelona jego żona będąca w zaawansowanej ciąży.Nie mogąc sobie poradzić z traumatycznym przeżyciem, Linley oddaje odznakę i rezygnuje z pracy w Scotland Yardzie, następnie wyrusza w wędrówkę po Kornwalii.
Gdy go spotykamy trafia właśnie na ciało młodego mężczyzny u podnóża skał.Nie przyznając się kim jest, Linley wzywa policję. Rozpoczyna się śledztwo w sprawie zabójstwa.
Może to było sprytnie upozorowane samob...

BagatElka | 2013-10-31

Rozpoczęłam kolejną serię gdzieś w połowie albo i dalej lecz nie żałuję i wiem,że kupię kolejne tomy a poprzednie wypożyczę albo i kupię jeśli kiedyś zostanie wznowiony druk.
Jeśli ktoś gustuje w szalonych pościgach,strzelankach i morzach krwi niech ominie tę pozycję bo go znudzi.
Ta książka przypomina koronkowy obrus- kolejne oczko,kolejna pętelka i zmierzamy do końca.
Miałam ogromną przyjemność z czytania - to jak spacer z dystyngowanym milordem po alejkach labiryntu.Ci,którzy znają cykl na pewno zrozumieją co miałam na myśli a reszta niech czym prędzej przeczyta o grzesznej czerwieni.

Gośka | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Kornwalia. Okolice zatoki Polcare. Okolica usiana małymi miasteczkami, w których mieszkańcy żyją głównie z turystów i surfingu. Wybrzeże jest skaliste, plaża kamienista, wokół pełno świetnych miejsc do wspinaczki. Tu, w dolinie Polcare swoją oazę spokoju ma Deadre, która na co dzień pracuje jako weterynarz w bristolskim zoo. Pewnego kwietniowego dnia Daidre podjeżdża pod swój domek i widzi wybitą szybę. Ze środka wychodzi śmierdzący, zarośnięty mężczyzna, który twierdzi, że znalazł na skałach ciało młodego mężczyzny. Ofiarą okazuje się osiemnastoletni Santos a jego śmierć nie jest przypadkowa.

Zarośniętym włóczęgą okazuje się Thomas Lynley, który po śmierci żony rzuca pracę w Scotland Yardzie i wyrusza na pieszą wyprawę wzdłuż wybrzeża Kornwalii. Znalezienie zwłok kończy jego podróż i zmusza go do pozostania w pobliskim miasteczku. Rozpoczyna się śledztwo prowadzone przez inspektor Beę, która wkrótce dostaje pomocnicę ze Scotland Yardu, Barbarę, byłą partnerkę i przyjaciółkę Thomasa...

Felicity | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Kiedy przeczytanie 500-stronnej ksiązki zajmuje mi tydzień, to albo nie po drodze mi ze stylem autora, albo sama książka jest ciężka w odbiorze. Nie wiem które z dwojga obwinić w tym przypadku, ale ostatni tydzień z "Czerwienią grzechu" nie był dla mnie pod względem literackim udany. Za dużo bohaterów, pokomplikowane zależności między nimi, ciężki styl, statyczna akcja. Jedyny plus to oswojona i bardzo mądra papuga - ten wątek mnie zainteresował. Jednak w powieści kryminalnej szukam czegoś więcej niż mówiącego ptaka, dlatego samą ksiązkę oceniam jako raczej przeciętną.

pulcinella | 2013-02-05

Oj, długo przyszło mi czekać na tłumaczenie kolejnej powieści kryminalnej Elizabeth George. I już prawie zapomniałam, jak interesujaco współdziała się z inspektorem Lynleyem i sierżant Barbarą Havers. Dość ciekawa zagadka kryminalna to jedno, a świetne tło psychologiczno-obyczajowe to drugi i to chyba ten lepszy walor powieści E.George.

eunice | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Książkę czytało się dobrze. Mimo że ciało pojawiło się już w pierwszym zdaniu, nie nazwałabym jej kryminałem, a raczej obyczajową z wątkiem kryminalnym. Więcej tu było tajemnic rodzinnych i historii z przeszłości niż samego policyjnego dochodzenia.
Podsumowując: książka przyzwoita i dodaję jedną gwiazdkę za postać pani inspektor Hannaford, której fanką zostałam od pierwszego wejrzenia.

wierzbickaj | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

"- Taki jest naturalny porządek rzeczy, mężczyźni łączą się z kobietami. Wszystko inne jest nienaturalne. Wszystko , powtarzam, jeśli mnie dobrze rozumiesz. Nie ma się czego bać. Mamy różne części ciała, ale one są tak wymyślone, żeby do siebie pasowały. Mężczyzna kładzie się na kobiecie, wsuwa się w nią, trochę się pokotłują, a kiedy jest już po wszystkim, idą spać. Czasami jest z tego dziecko, a czasami nie. Ale właśnie tak powinno się odbywać, a jeśli chłop ma trochę oleju w głowie, to i kobieta może czerpać z tego przyjemność"
nie ma to jak dobry opis stosunku w kryminale... zastanawiałam się czy przypadkiem nie czytam jakiegoś podręcznika dla nastolatków...

bevis | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Najsłabsza z wszystkich książek autorki, którą skądinąd bardzo lubię. Nie potrafiłam dobrnąć do końca.

Anna | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Świetnie się czyta, interesująca i zaskakująca do samego końca.

shapeofmyheart1 | 2013-02-13

To, co charakteryzuje tą powieść to niesamowicie zbudowane postacie - poznajemy Lynleya nadinspektora New Scotland Yardu, który porzuca wszystko ze względu na osobistą tragedię i wybiera się w karkołomną podróż przez skały Kornwalii. To teoretycznie predestynuje go do grania pierwszych skrzypiec, bycia bohaterem i rozwiązywania najtrudniejszych spraw - ale tak nie jest. I tu pierwsze zaskoczenie.
Mamy też postacie kobiece - narysowane z niesamowitą łatwością, jakby od niechcenia, w tym dwie policjantki, dzięki którym sprawa się rozwija i dowiadujemy się coraz więcej. Mamy też konflikty pokoleń pomiędzy bohaterami, między dziadkami i wnuczkami, między rodzicami a dziećmi, dowiadujemy się, że tak naprawdę wcale nie tak łatwo żyć w rodzinie. Jak się okazuje znaczna część książki poświęcona jest na opisywanie wzajemnych relacji oraz opisu charakterologicznego postaci.

Sprawa morderstwa - śmierć młodego chłopaka, który spadł ze wspomnianych skał, rozwiązuje się sama - morderca sam przyz...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica