Anioł Stróż

Wydawnictwo: Egmont Polska
Guardian Angel
angielski
Kaskaderka016

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2013.

źródło okładki: Wydawnictwo Egmont Polska, 2013.

Zrecenzowana | 2013-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

„Jak to się dzieje, że nigdy nie słyszymy o samolotach spadających z nieba, bo ktoś zapomniał wyłączyć komórki?” [s.234]

Wierząc stereotypom, wszystkie zgromadzone tu kobiety w dzieciństwie chciały zostać księżniczkami. Godzinami marzyły o własnym księciu na białym koniu, co chyba zostało im do tej pory. A chłopcy? Kiedy dziewczynki przymierzały sukienki i plastikowe korony, o czym wtedy marzyli chłopcy? Przyznam się szczerze, o tej drugiej stronie mocy nie mam bladego pojęcia, jednak strzelając tak na ślepo, mogę domniemywać, że chłopcy marzyli o… zostaniu szpiegiem. I wiecie co? Po lekturze kolejnej części CHERUBA zazdroszczę im, bo od teraz zawód szpiega prezentuje mi się coraz bardziej atrakcyjnie.

Sophie | 2013-04-04
Przeczytana: 31 marca 2013

Cherubini po raz kolejny na ściśle tajnej misji! To będzie już trzecia recenzja książek z cyklu CHERUB na tym blogu, a jest to seria, która zdobywa coraz mocniej moją sympatię z każdym tomem, ale jak tu nie lubić takich opowieści? Najlepsze jest dla mnie, jako czytelnika to, że można spokojnie czytać większość części bez znajomości poprzednich, lecz jak już raz wejdzie się w ten świat, to nadrobienie zaległości to tylko kwestia czasu!

Opis wydawcy: Ethan Aramow może liczyć na Ryana Braskera, który już nieraz wyciągał go z tarapatów. Uważa go nawet za swojego anioła stróża. Nie wie jednak, że przyjaciel jest tak naprawdę młodym agentem CHERUBA. Rodzina Aramowów zarządza imperium przestępczym obracającym milionami dolarów. Zadaniem Ryana jest zniszczenie tej organizacji. Czy uda mu się wypełnić misję, nie rujnując jednocześnie życia Ethanowi?

"Anioł Stróż" to równocześnie 14 tom serii CHERUB, jak i drugi tom o przygodach nowych bohaterów Ryana i Ning. Dwójka młodych agentów staje...

2namelessgirls | 2014-07-14

Anioł Stróż

Znów wyruszamy na misję z agentami CHERUB-a.
Ta część jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej, co chyba dotychczas nie zdarzyło się w tej serii. Jedna autor zgrabnie wplótł w treść książki informacje potrzebne do zrozumienia powieści, czy to dla tych co nie sięgali po trzynastą część, czy też dla tych którzy zrobili to lecz już jakiś czas temu.

"Zadziwiające, jakie rzeczy można odkryć, Gdy zaczniesz grzebać w ludzkiej przeszłości."

Jak wiem z „Republiki” Rayan pojechał na misję w celu zaprzyjaźnienia się z Ethanem, wnukiem właścicielki ogromnego imperium przemytniczego, obracającymi miliardami dolarów. Jednak po śmierci swojej córki, a matki Ethana, Irena zabiera chłopaka z Kalifornii. Postanawia, że będzie bezpieczniejszy w Kirgistanie, z dala od wścibskich przedstawicieli prawa. Jednocześnie zabrania mu kontaktowaniem się w Kremlu (siedziba rodziny), jednak to nie powstrzymuje Ethana od potajemnego wymieniania wiadomości ze swoim najlepszym przyjacielem, którego...

Abyss Glimmer | 2013-05-24
Przeczytana: 20 maja 2013

Ryan Brasker, jak się dowiadujemy, miał misję, która polegała na zaprzyjaźnieniu się z Ethanem i wyciągnąć z niego informacje na temat działalności przestępczej jego rodziny. Jednak Ethan został zabrany z Kaliforni do Kirgistaniu przez swoją babkę. Po śmierci jego matki, Irena uważa, że bezpieczniejszy będzie w Kremlu (tak nazywa się posiadłość Aramowów). Ryan ma dalej kontakt z przyjacielem, jednak nie jest już on tak dobry jak w Kalifornii. Babka Ethana zakazuje mu kontaktowania się ze swoimi starymi znajomymi, mimo to chłopak nie chce zakończyć przyjaźni z osobą, która już dwa razy ocaliła mu życie, dzięki czemu otrzymał od niego przydomek Anioł Stróż.

Jednak nagle kontakt się urywa i Ryan musi ocalić przyjaciela. Oczywiście nie zabierze się na tą misję sam. Ma mu pomóc Ted, Amy, Ning i Kazakow. Razem mogą wiele, ale czy uda im się przechytrzyć klan Aramowów, a raczej jednego jego członka, który postanowił się wywyższyć. Tego dowiecie się z tej części przygód agentów CHERUBA....

Shenitah | 2013-10-09
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: maj 2013

Robert Muchamore jest angielskim autorem serii książek dla dzieci i młodzieży „CHERUB”, której czternastą częścią jest „Anioł Stróż”.

Anioł Stróż - Robert Muchamore
CHERUB to agencja zajmująca się szkoleniem i zatrudnianiem agentów w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Wszyscy cherubini są sierotami, zabranymi z domu dziecka i wyszkolonymi na profesjonalnych szpiegów. Dwunastoletni Ryan Brasker jest jednym z nich. Został wysłany do Kalifornii z misją zaprzyjaźnienia się z wnukiem Ireny Aramow, szefowej siatki przestępczej obracającej milionami dolarów, działającej w zaszytej w sercu Azji Środkowej Republice Kirgistanu, oraz zniszczenia imperium przestępczego.

Ryan nie raz ratował Ethana Aramowa, który uważa go za swojego „anioła stróża”, dzięki czemu zyskał jego przyjaźń oraz dostęp do klanu Aramowów. Teraz Ryan musi wszystko rozegrać tak, aby zniszczyć imperium i nie zrobić przy tym krzywdy Ethanowi. Czy Ryanowi i Ning uda się ocalić przyjaciela? Przeczytajcie sami!...

Saszen | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 listopada 2013

Mogę powiedzieć tylko jedno: ten ,,nowy" CHERUB trzyma poziom.

Paulina Kwiatkowska | 2013-04-28

Z twórczością autora zapoznałam się już po raz drugi. Niedawno czytałam poprzedni tom - ,,Republikę”, która w ogólnym podsumowaniu spodobała mi się. Bardzo byłam ciekawa tej pozycji, więc szybko zabrałam się za jej czytanie. Już teraz mogę zdradzić, że podobała mi się bardziej, niż poprzednia!

Ethanowi cudem udało się przeżyć tylko dlatego, że zabito jego kolegę, który przez przypadek przebywał w ich domu. Jego matka także straciła życie. Babcia wywiozła go do rodzinnego kraju, gdzie jednak nie czuł się zbyt dobrze. Zaprzyjaźnił się z Natalką, choć inni nie za bardzo chcieli utrzymywać z nim kontakty ze względu na jego pochodzenie…

Tymczasem Nang wraz z dwoma braćmi, bliźniakami, kończyła kurs podstawowy, aby otrzymać szare koszulki CHERUBÓW. Byli już bardzo zmęczeni, kurs trwał kilka miesięcy. Ich ostatnie zadanie okazało się trudniejsze, niż mogli sądzić. Mieli odszukać 3 koszulki, a następnie do północy założyć je na siebie. Odnalezienie ubrań nie było takie trudne, co...

Kaskaderka016 | 2013-05-05
Przeczytana: 04 maja 2013

To już druga część o Ryanie i Ning :) Ning kończy szkolenie podstawowe i zostaje wysłana na pierwszą misję do szkoły w Dubaju, gdzie ma się zaprzyjaźnić z Ethanem. Sprawy przybierają niespodziewany obrót. Ryan z przyjaciółmi rusza na pomoc koledze.

Kolejna fenomenalna książka! Ta seria nigdy mi się nie znudzi! Najbardziej podoba mi się to, że kiedy na koniec książki myślimy, że już po wszystkim autor zaskakuje nas jakimś fajnym zwrotem akcji :)

Monika Szulc | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

Nigdy nie miałam przyjemności, poznania twórczości Pana Roberta Muchamore. Obawiałam się, że nie zorientuję się w treści, ponieważ „Anioł Stróż” to 14 książka z cyklu „Cherub”. Jak się okazało, nie trzeba znać poprzednich tomów, aby dobrze się bawić.

Na początku jest krótkie wyjaśnienie, czym jest organizacja oraz jakie znaczenie mają Cherubini. Dowiadujemy się również , że w organizacji obowiązuję kod koszulkowy w zależności od zawansowania szkolenie. Jest to świetny pomysł, gdyż czytelnik od początku jest zorientowany w sytuacji i z wielkim zainteresowaniem bierze się do czytania.

Ryan Brasker dostał rozkaz zaprzyjaźnienia się z Ethanem Aramow. Uknuł mała intrygę, która wymknęła się z pod kontroli i musiał ocalić Ethanowi życie i to nie raz. Kiedy matka Aramowa zostaje zamordowana chłopak opuszcza Kalifornie. Rayan ma na celu zniszczenie tajnej przestępczej organizacji, która jest rodziną Ethana. Przed agentem o pseudonimie „Anioł stróż” stoi trudne zadanie, chce ocalić...

Luukas Luoma | 2014-12-30

Wieść o losie Kazakowa do dnia dzisiejszego przyprawia mnie o mdłości. Nie ma co Muchamore zaszalał. Druga część drugiej serii Cheruba nie nadaję się dla dzieci.