Killer T

Okładka książki Killer T Robert Muchamore
Okładka książki Killer T
Robert Muchamore Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Young fantasy, science fiction
Young
Killer T
Wydawnictwo Kobiece
2019-05-29
2019-05-29
2018-09-06
Zbigniew Kościuk

O czym właściwie była ta historia?
Opis, który miał zachęcać do przeczytania w rzeczywistości nijak się ma do pierwszej połowy historii. Zaczynamy z grubej rury, jest wybuch w szkole, a wina zostaje zrzucona na niewinną Charlie, a potem nie dzieje się praktycznie nic do drugiej połowy książki. Na początku pojawiają się wątki o starszej siostrze Charlie oraz wpływowej rodzinie Jennsenów i ich powiązaniach z nielegalnymi działaniami - i zostają zmarnowane.

Mam wrażenie, że autor chciał dużo pokazać, ale skończyło się na drobnych elementach to tu, to tam. Budowanie relacji między bohaterami nie istniało. Gdy Harry poznaje Charlie od razu pojawia się między nimi zażyłość. Przez większość część czasu w książce na prawdę mało spędzają ze sobą czasu, jednak jakimś cudem ta relacja między nimi się pogłębia i staje się podstawą ich motywów do działania.

Sama książka napisana jest bardzo przestępnie i łatwo się ją czyta, ale historia jest przeciętna i płytka. Nie da się wczuć i nie można przeżywać razem z bohaterami, bo wątki są nakreślone bez głębszego pomysłu.

O czym właściwie była ta historia?

Na półkach: , , , , , , , ,

Dziwna. Czytałam to chyba 2 miesiące. Części, które dotyczą Charlie i Harrego są ciekawe I szybko się je czyta, natomiast cała reszta była dla mnie udręką.
Opis z tyłu książki dotyczy tylko drugiej połowy i męczyłam się, żeby do niej dotrzeć.
Przez te skakanie o parę lat mam wrażenie, że czytałam 3 książki, różne miejsca, wiek i problemy życiowe.
Generelanie chyba jest to książka o tym, że ludzkość zmierza ku zagładzie, ale mamy być optymistycznie nastawieni do tego procesu.
Średnio mi się podobała.

Generelanie chyba jest to...

Książka dla młodzieży 14+. Historia zaczyna się fascynująco - w szkole, do której chodzi Harry i Charlie, dochodzi do wybuchu; ktoś podłożył ładunek w szafce szkolnej lidera szkolnej drużyny sportowej. Harry, który marzy o tym, aby zostać dziennikarzem, tak dobrym i tak sławnym jak jego mama, nagrywa akcję ratunkową i wrzuca do sieci. Zarabia na tym kosmiczne pieniądze. W trakcie śledzenia wydarzeń w szkole dociera do Charlie, która przyznaje mu się do tego, że to ona skonstruowała ładunek... Niepodziewanie akcja przeskakuje na zupełnie inne wątki - w mieście szaleje wirus wyprodukowany w laboratorium w Londynie (tytułowy Killer T). Ludzie masowo umierają, trzeba nosić maski, dezynfekować przedmioty, obowiązuje ścisła kwarantanna. Skądś to znamy? Książka ukazała się w 2018 roku w Wielkiej Brytanii, w 2019 w Polsce. Widać produkt chwili, co nie jest zarzutem, tylko stwierdzeniem faktu.
Akcja biegnie dalej, i to w kolejnym, niespodziewanym kierunku. Pojawia się mafia, pogonie, strzelanina oraz ... modyfikacje genetyczne.
Psychologii postaci nie ma tu żadnej, ale całość jest interesująca. Stanowi próbę stworzenia wizji naszej przyszłości - nie za ciekawej. Ludzkość brnie w ulepszanie swojej biologii, za nic mając zagrożenia z tym związane,
a głębokość podziału na biednych i bogatych można porównać do głębi Rowu Mariańskiego. Nadal jednak szukamy miłości i przyjaźni, co stanowi niejakie pocieszenie.
Wątek wirusa przeplata się z całością, w wiadomościach w sieci podaje się informacje jaki wirus mutuje, jakie maski są najlepsze itp.
Książka na teraz i nic więcej.

Killer T to książka dla młodzieży. Dla nastolatków, poszukujących tożsamości i własnego "ja". To powieść, która skupia cechy różnych gatunków: fantastyka, romans, powieść obyczajowa, psychologiczna i przygodowa.
Akcja rozgrywa się głównie w Las Vegas. Poznajemy bohaterów - Charlie i Harry. Młodzi ludzie, uczęszczający do "zwykłej" szkoły wkrótce będą musieli zmierzyć się z czymś zupełnie im obcym i ...dziwnym. Z normalnego życia amerykańskich nastolatków zostaną bowiem wciągnięciu w genetycznie zmodyfikowaną rzeczywistość.
Owa rzeczywistość to przyszłość, w której ludzie bezproblemowo i z łatwością będą mogli spełniać swoje pragnienia życia bez kompleksów.
Akcja toczy się szybko i trzyma mocno w napięciu. Czytelnik odnosi wrażenie jakby był "ścigany" bez możliwości oglądania się za siebie. Wkracza niejako w wykreowany świat i razem z parą bohaterów musi stawić czoła nieznanemu.
Jako odbiorcy jesteśmy także świadkami rodzącego się uczucia między Charlie'm a niezwykle inteligentną Harry.

Książka jest zdecydowanie nieoczywista i mocno zaskakująca. Nie należy przyzwyczajać się, czytając, do jednej myśli i refleksji. Ta bowiem w mało oczekiwanym momencie prowadzi do "ślepej" uliczki i trzeba szukać innej drogi. Bohaterowie muszą działać sprawnie ponieważ tajemniczy szczep bakterii bardzo szybko i intensywnie rozprzestrzenia się na cały świat.
Czy w związku z tym, Charlie i Harry dadzą radę sprostać zagrożeniu płynącemu z kombinacji genetycznej?

Książka idealna dla fanów CHERUBA i nie tylko. Jeśli ktokolwiek (tak jak ja) tęskni za swobodą języka, zabawnymi sformułowaniami, czy pościgami gangsterskimi, to idealna książka dla niego. Długo czekałam na jakieś nowe (przetłumaczone na język polski) dzieło Roberta Muchamore. Niedawno mogłam nacieszyć swoje oczy powieścią "Rock War", która bardzo mnie wciągnęła, jednak nie nasyciła mnie do końca. "Killer T" to jazda bez trzymanki, wartka akcja przeplata się z codziennością i rozterkami nastolatków. Polecam każdemu ;)

Super

Super

Zaczęło się naprawdę interesująco, ale szkoda, że każda część ma tak ogromny przeskok czasowy. Przez to łatwo się czasem pogubić.

Ogólnie historia niezła, nie była wybitna, ale narzekać też nie mogę.

Ogólnie historia niezła, nie była wybitna, ale narzekać też nie mogę.

• Najbliższe zamówienie
  • Chcę mieć 2