Teologia jej ciała/Teologia jego ciała

Wydawnictwo: Homo Dei
Theology of Her body/Theology of His body
978-83-62579-03-7
religia
rose11

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego zostałeś stworzony właśnie taki, jaki jesteś? Co to tak naprawdę znaczy - być kobietą albo mężczyzną? Co czyni Cię wyjątkową? Co czyni z Ciebie... Ciebie? Teologia jej ciała i Teologia jego ciała to dwie książki w jednej. Mają zachęcić cię nie tylko do poznania prawdy na temat twojego ciała, ale także do odkrycia prawdy na temat płci przeciwnej -...

Teologia jej ciała i Teologia jego ciała to dwie książki w jednej. Mają zachęcić cię nie tylko do poznania prawdy na temat twojego ciała, ale także do odkrycia prawdy na temat płci przeciwnej - poznania spraw, o których zawsze chciałeś wiedzieć, ale nikt Ci o nich nie opowiedział. Jedna rzecz jest pewna: nigdy już nie będziesz patrzeć na swoje ciało ani na c z y j e k o l w i e k ciało w taki sam sposób, jak dotychczas.

źródło opisu: Wydawnictwo Homo Dei, 2011

Ramon | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, Amor i Agape
Przeczytana: 01 lipca 2016

Zacytuję: "Oto powód, dla którego mężczyźni są tak zafascynowani ciałem kobiety: Bóg nas takimi stworzył. Może ktoś próbował nakłonić cię, byś uwierzył, że nie powinieneś odczuwać w ten sposób i że gdy staniesz się dobrym i bezgrzesznym chłopcem, nie będziesz czuł popędu seksualnego do płci przeciwnej. To nieprawda. Prawda jest taka, że im bliżej będziesz Boga, tym bliższy będziesz tego, jakim Bóg stworzył cię jako mężczyznę. Twój popęd seksualny nie zostanie wyeliminowany - on udoskonali się w miłości.

Ta koncepcja może wydawać ci się dziwna. Pewnie zawsze sądziłeś, że myśli dotyczące seksu powinny znajdować się tak daleko od myśli religijnych, jak to tylko możliwe. Ten podział nie pochodzi od Boga. Bóg jest dawcą seksualności, architektem kobiecego i męskiego ciała."

Jak widać, nie musisz być Katolikiem, aby z korzyścią sięgnąć po tę książkę. Polecam zwłaszcza zamiast "tantrycznych" podręczników seksualnych. Tutaj jest opisana prawdziwa tantra :)

Kinga Kulig | 2018-05-31
Przeczytana: 03 czerwca 2018