Czysta miłość. 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków

Okładka książki Czysta miłość. 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków Jason Evert, Chris Stefanick
Jason EvertChris Stefanick Wydawnictwo: W drodze poradniki
poradniki
W drodze
2020-01-01
2020-01-01
religia seks czystość

Nastolatek kojarzony jest z buntem, zmiennością nastrojów, wybuchowością oraz brakiem przemyślanych decyzji. A bycie rodzicem nastolatka – to dopiero wyzwanie. Jak pomóc młodym ludziom, by przez burzliwy młodzieńczy okres przebrnęli zwycięsko? Co robić, by w przyszłości stali się odpowiedzialnymi dorosłymi? Odpowiedzi na pytania, z jakimi borykają się rodzice nastolatków, czytelnik odnajdzie w książce "Czysta miłość. 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków", prezentującej sprawdzone metody pomocy dorastającej młodzieży na drodze niewinności i czystości.

Propozycje autorów poradnika – Jasona Everta oraz Chrisa Stefanicka – winny być przyjmowane jako wsparcie, gdyż taką pełnią rolę. Nad ich poważnym traktowaniem warto się głęboko zastanowić, ponieważ stawką jest zdrowie fizyczne i psychiczne, przyszłość, umysł oraz dusza nastolatków, którzy mimo stwarzanych problemów wychowawczych, posiadają otwarte serca i ukierunkowani są na drugiego człowieka.

Sposobów wsparcia jest dziesięć. Każdy z nich został poprzedzony fragmentem tekstu biblijnego (wraz z siglami) oraz refleksją teologiczną, zaczerpniętą z bogactwa Ojców Kościoła i świętych różnych wieków, a zakończony pięcioma pytaniami podsumowującymi, które opatrzono wspólnym tytułem „Do przemyślenia”. Szczegółowe wyjaśnienia zaprezentowanych sposobów koncentrują się wokół modlitwy, motywów działania nastolatków (pożądanie seksualne, presja rówieśników, trendy współczesnej kultury, relatywizm, hedonizm),korzyści płynących z czystości, jasno określonych granic, edukacji seksualnej, standardów (najlepiej na wysokim poziomie),wpływu mediów, początku umawiania się na randki, rozmów na temat seksu oraz praktyki naturalnego planowania rodziny.

W lekturze znalazły się przykłady zachowań nastolatków oraz odpowiadające im obszerne komentarze. Autorzy posiłkują się tekstami biblijnymi, fragmentami dokumentów papieskich, refleksjami teologów, wynikami raportów medycznych, przemyśleniami osób duchownych i świeckich. Pomocą służą również wnioski końcowe oraz przypisy, które zawierają równocześnie treści bibliograficzne.

Publikacja Wydawnictwa W drodze przeznaczona jest dla rodziców, wychowawców, katechetów i duszpasterzy, którzy w procesie nauczania oraz wychowania, troszczą się o duchowy rozwój powierzonych im nastolatków. Napisana językiem interesującym i całkowicie zrozumiałym, spotka się z aprobatą tych, którzy chcą wspierać dorastającą młodzież na drodze niewinności i czystości.

• Religia
  • Psychologia
  • Zdrowie
  • Popularnonaukowe
  • E - book
  • Z polecenia
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Czysta miłość. 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków