Okładka książki Historia Objawień Maryjnych. Tom 1. Od Madonny del Pilar 40 r. do Wychowawczyni z Vallecorsy 1821 r. Wincenty Łaszewski
Wincenty Łaszewski Wydawnictwo: Fronda religia
religia
Fronda
2024-01-15
2024-01-15
objawienia maryjne

Na półkach: , , , , , , , ,

Autor w I tomie „Objawień” opisał znane, zaistniałe zdarzenia, od 40r. do 1821r.
Początkowy rozdział- "Wprowadzenie”, zaznajamia czytelnika, czym są objawienia, jak wyjaśnia i tłumaczy je Kościół.
Pierwsze znane objawienie odnotowano jeszcze za życia Maryi. Ukazała się w 40 r. Apostołowi Jakubowi w Saragossie i poleciła wybudowanie, w tym miejscu kaplicy.
Nie zdarzyło się to bez przyczyny. Po bezowocnych latach pracy potrzebował wsparcia.
Inna sytuacja z 231r., to przypadek wątpiącego młodego biskupa Grzegorza, który doświadczył lokucji, która miała wpływ na dalszą jego działalność.
Matka Boga Prawdy i autoportret Matki Bożej z Guadalupy z 1531r., to podstawa i sedno objawień Maryjnych. Posiadały one olbrzymią tajemnicę i moc, mają ją po dziś dzień. To pierwsze uznane przez Kościół⛪🙏🏼
Maryja ze św. Józefem, 30 lat później ukazuje się w lesie pod Leżajskiem i przekazuje obietnice.
Mało kto ten fakt zna.
Ojciec św. Benedykt XIV wydaje dekret, w którym koronuje obraz Matki Bożej Pocieszenia w świątyni w Leżajsku.
Jest to drugie po Guadalupe objawienie, które jest uznane przez Kościół. To tylko kilka przykładów.
Autor Wincenty Łaszewski informuje, jak powstawał i zaczął się kształtować kult Maryi.
Lektura dostarcza w przystępny sposób wiele mało znanych informacji ogółowi czytelników.
Zawiera czarno-białe zdjęcia i poglądowe mapy miejsc objawień.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Fronda💝

Nie zdarzyło...

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Teologia, religia
  • Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Historyczne książki
  • Biografia, reportaż, oparte na faktach