Zwyczajnie, człowiek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Koniczynką". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
8321201318
literatura piękna
Ewela_sa

"Zwyczajnie, człowiek" jest to gorzka opowieść o życiu starego chłopa, samotnie walczącego o utrzymanie ukochanego kawałka ziemi wbrew własnym dzieciom, wbrew postępowi, a nawet- oczywistości. Ignacy Mech, bohater książki, przegrywa tę walkę, ale mimo wszystko nie traci wiary w człowieczeństwo.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=b01914...»

Jarosław Wiśniewski | 2018-03-29

Książka o człowieku, który znalazł swoje miejsce na Ziemi, który o nie walczył, który je kochał i ostatecznie niestety stracił. Książka o rodzicu, którego dzieci opuściły, którego dzieci nie rozumiały i ostatecznie pod koniec życia czuł się osamotniony w świecie. Książka o miłości do ziemi oraz żony i życiu w zgodzie z naturą, o urokach i trudach życia na wsi, o umiłowaniu pracy własnych rąk, a także otaczającego, prostego, ale jakże pięknego świata.
Głównym bohaterem jest Ignacy Mech. Autorka opisuje historię jego życia we wsi Borowica. Historia ta jest warta poznania. Nakładają się na nią i współtworzą ją osobiste ludzkie wzloty i upadki oraz rzeczywistość ogólna, narodowa, która często w dramatyczny sposób wkracza, ingeruje w życie naszego bohatera. Życie jego autorka znakomicie zrelacjonowała, tworząc rewelacyjną opowieść, świetną książkę. O czym jest ta książka zatem? Zwyczajnie, o człowieku. Ale książka już taka zwyczajna nie jest, wyróżnia się, wybija spośród innych.
Ja...

Eelka | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Wciągająca opowieść. Po jej przeczytaniu inaczej spojrzymy na otaczających nas ludzi.