Jabłko granatu

Wydawnictwo: Czytelnik
830701560X
wojna, Lebensborn
Marek

"Jabłko granatu" to wstrząsająca historia człowieka, który przeszedł gehennę wywożenia i zniemczania dzieci w ramach hitlerowskiej tzw. akcji Lebensborn. Po powrocie do kraju nie jest zdolny - jako dojrzały mężczyzna - do normalnego życia.

źródło opisu: Czytelnik, 1986

źródło okładki: Czytelnik, 1986

Grażyna | 2015-05-13
Przeczytana: maj 2015

W głowie mi się nie chce pomieścić,że w ten sposób zniszczono życie tego 6-letniego chłopca,ale całe życie..nie tylko jakiś kawałek.
Całe życie głównego bohatera to następstwo gehenny m.innymi akcji Lebensborn. Po powrocie do kraju jako już dorosły człowiek nigdy nie może powrócić do normalnego życia ,świata...Po wojnie Halina Auderska będąc w Londynie wygłosiła przemówienie właśnie na temat porywania przez hitlerowców polskich dzieci celem ich zniemczenia. Trudno mi zrozumieć...to wszystko co było udziałem....podobno ..też "ludzi a wg nich nadludzi"...W każdym razie nie dziwię się ,że ktoś po takich...przejściach nie potrafi wrócić do normalnego życia....bo to niemożliwe ....

qwer17 | 2013-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Pierwsza część dosyć nudna. Denerwowało mnie zachowanie głównego bohatera w stosunku do innych może dlatego , że chyba nie potrafię się wcielić w postać tak bardzo zranioną przez ludzi jeśli jeszcze można ich tak nazwać. Jednak dwie kolejne części czytałam z zaciekawieniem i nie spodziewałam się takiego zakończenia.

Niedźwiedzica | 2016-10-01

Smutne