Okno z widokiem na Prowansję

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
LadyBoleyn

"Okno z widokiem na Prowansję" to kontynuacja opowieści o losach bohaterów znanych z Wizy do Nowego Jorku. Czytelnicy ponownie spotkają pisarkę Leonię, jej córkę Iwonę i ichtiologa z Long Island –Jeremiego, pochodzącego z francuskiej Prowansji, a także kilka nowych postaci przybyłych i zamieszkałych w Port Jefferson.

źródło opisu: E-Bookowo

źródło okładki: E-Bookowo

Aneczka | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

Jak wielkie nadzieje pokładamy w drugim człowieku? Na ile potrafimy kogoś obdarzyć bezgranicznym zaufaniem? To wcale nie jest tak proste, jak w pierwszej chwili można sądzić. Często ryzykujemy wszystkim co posiadamy, zarówno w sferze materialnej, jak emocjonalnej, ale głęboko w podświadomości skrywamy pragnienie ulepszenia uczuciowej strony naszego życia. Poszukujemy złotego leku na współczesną chorobę, jaką jest samotność. Coraz rzadziej stosuje się w tym celu tradycyjną formę zawierania znajomości, na korzyść świata wirtualnego. Autorka dedykuje książkę swoim przyjaciołom, zarówno realnym, jak i poznanym w sieci. Powieść stanowi kontynuację "Wizy do Nowego Jorku", którą miałam przyjemność przeczytać i zrecenzować. Byłam bardzo ciekawa, jak ułożą się dalsze losy bohaterów, których zdążyłam wcześniej poznać, a także polubić.

Leonia to pisarka w średnim wieku, będąca zarazem matką, babcią oraz partnerką w satysfakcjonującym związku z Jeremim. Dotychczas los wystawiał ją na wiele...

LadyBoleyn | 2012-12-16

Niekiedy w jednej chwili nasze życie potrafi wywrócić się do góry nogami. Pod wpływem niespodziewanych wydarzeń lub spotkania dotychczas nieznanego człowieka, wyznaczamy sobie nowe cele, uparcie idąc drogą prowadzącą do szczęścia, na której często napotykamy skrzyżowania i prawdziwe katastrofy. Jednak niewątpliwie nic nie dzieje się bez powodu, a po każdej burzy wychodzi słońce. Trudno pogodzić się z porażkami, lecz również rozpamiętywanie przeszłości oraz zadawanie sobie pytań „dlaczego” nie rozwiązują żadnych problemów. Szczególnie zawody miłosne potrafią być bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli w drugiej osobie pokładaliśmy nasze wszystkie plany na przyszłość. Nieprzemyślane kroki ze strony innych ludzi i perfidne kłamstwa już nieraz doprowadziły niejednego człowieka do załamania. Na szczęście, przyjaciele i rodzina pozwalają spojrzeć na świat w nieco radosnych barwach, dzięki czemu łatwo odzyskać nadzieję, że najlepsze przed nami. Główna bohaterka książki Anny Strzelec, „Okno z...

skarpianka | 2017-08-22
Przeczytana: 27 lipca 2017