Serbsko-albański konflikt o Kosowo w XX wieku Uwarunkowania – przebieg – konsekwencje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-61185-42-0
historia
Mariola

Autorka wykorzystała dotychczas niepublikowane źródła z archiwaliów Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Archiwum Akt Nowych, a ponadto szereg opracowań autorów: serbskich, albańskich, amerykańskich, francuskich i włoskich, zajmujących się dziejami konfliktów na Bałkanach w XX wieku. O nowatorskim charakterze pracy świadczy fakt, że jako pierwsza poruszyła problematykę roli Kosowa w polityce Jugosławii i Albanii oraz innych państw europejskich na przestrzeni XX wieku.

Z recenzji prof. dr. hab. Wiesława Wróblewskiego

źródło opisu: Wydawnictwo Adam Marszałek, 2008

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl/sklep/produkt/2272/ser...»

Lucia | 2017-01-20
Przeczytana: grudzień 2016

Rola Kosowa w polityce Jugosławii i Albanii zawsze była istotna. Nic nowego. Praca, mimo że opiera się na wielu wydawałoby się różnorodnych źródłach, jest tendencyjna. Po za tym zabrakło własnego doświadczenia, co z pewnością wyeliminowałoby tendencyjność.

Bazyli | 2017-09-02
muszelka | 2016-08-29