Insygnia. Wojny światów

Okładka książki Insygnia. Wojny światów S.J. Kincaid
Okładka książki Insygnia. Wojny światów
S.J. Kincaid Wydawnictwo: Egmont Polska fantasy, science fiction
Insignia
Egmont Polska
2013-02-06
2013-02-06
Janusz Ochab
Insygnia Wojny światów

Kolejna bardzo ciekawa i wciągająca akcja, ciekawi bohaterowie jak i złoczyńcy, dla mnie to pewien rodzaj dystopii, dobre przedstawienie postaci, polecam gorąco!

Bardzo łatwo mnie ta książka wciągnęła. Bohater jest takim zawadiaką, od początkowych stron wiadomo, że będzie robił jakieś ważne rzeczy, ale mimo tej przewidywalności fabuła była bardzo ciekawa.

Tak jak już inni pisali, pierwsze skojarzenie - 'Gra Endera', ale na tym się kończy. Książka jest zdecydowanie dużo lżejsza, bardziej młodzieżowa. Według mnie nie można stwierdzić czy jest lepsza czy gorsza, bo to zależy od upodobań.
Mi osobiście bardzo się podobała w kategorii 'coś lekkiego'.

Mi osobiście bardzo się podobała w kategorii 'coś lekkiego'.

wedle mojej skromnej opinii , warto , przeczytałem i poleciłem synkowi , 17 lat , obu nam się podobało

Na dobrą sprawę ta historia nie moja bajka, lecz czasem historie z wirtualną rzeczywistością mnie urzekają. Poza tym S.J. Kincaid pisze w sposób przykuwający uwagę.

Książka "dla dzieciaków", która jest bardzo przyjemna dla każdego. Z typu od pucybuta do milionera, co sprawia, że kibicuje się głównemu bohaterowi. Jest on pewnym siebie łobuzem, któremu wszystko uchodzi płazem. Ciekawy pomysł i dobrze rozegrana historia tworzą książkę, którą chętnie się czyta.

Może dziewięć gwiazdek to za dużo, bo nie jest to wybitna książka, ale... takiej właśnie książki szukałem, aby miło spędzić jesienne wieczory.

Książka jest interesująca, wciągająca i co najważniejsze, ani przez chwilę się nie nudziłem. Chociaż temat nie jest odkrywczy i wiele wątków można znaleźć w innych książkach, to autorka fajnie zebrała to w całość. Język książki jest lekki i bardzo dobrze się ją czyta. Trafi zarówno w gusta młodych czytelników, jak i tych trochę starszych :)

Nie lubię zdradzać szczegółów książki, ale muszę powiedzieć, że po lekturze tej książki poważnie się zastanawiam, czy chip w głowie nie przyniósłby więcej szkód niż pożytku. Nasz gatunek ma tendencję do agresji, więc takie rozwiązanie wykorzystywane by było nie tylko do nauki, ale również do złych rzeczy.

Książkę polecam i mam nadzieję, że jeszcze nie raz trafię na coś o podobnej tematyce. Taka książka świetnie się sprawdzi jako dodatek do kakao w zimny, jesienny wieczór, ale równie dobrze mogłaby być lekturą w szkole :)

Nachalna inspiracja "Grą Endera" zdecydowanie odrzuca, ale nie jest to książka zła... dla nastolatka.

No cóż... Trochę taka uboższa wersja "Gry Endera". Podobnie jak powieść O. S. Carda, ta również nie przypadła mi do gustu. "Ender" bronił się chociaż tym, że był w jakimś stopniu powiewem świeżości, a u pani Kincaid (moja opinia powstała po przeczytaniu 150 stron) nie ma dosłownie nic przykuwającego uwagę. Mamy chłopca z opryszczką, który świetnie gra na automatach i okazuje się, że akurat amerykańskie wojsko takich graczy bardzo potrzebuje. Wszczepiają mu "komputer" do głowy i tak powstaje "genialne dziecko". Oczywiście jego koledzy to przykłady najoczywistszych stereotypów wśród nastolatków, a do tego musi się trafić "fajna laska", z którą bohater na końcu będzie żył długo i szczęśliwie. Szkoda czasu

Dlaczego jak już jakaś książka mi się tak bardzo spodoba nie ma tłumaczenia kontynuacji? Czytam i owszem książki anglojęzyczne ale jakoś po polsku moja wyobraźnia bardziej działa.. jestem zawiedziona.

Video

Video