Insygnia. Wojny światów

Insignia
fantastyka, fantasy, science fiction
Janusz Ochab
Insygnia Wojny światów

Tak jak już inni pisali, pierwsze skojarzenie - 'Gra Endera', ale na tym się kończy. Książka jest zdecydowanie dużo lżejsza, bardziej młodzieżowa. Według mnie nie można stwierdzić czy jest lepsza czy gorsza, bo to zależy od upodobań.
Mi osobiście bardzo się podobała w kategorii 'coś lekkiego'.

wedle mojej skromnej opinii , warto , przeczytałem i poleciłem synkowi , 17 lat , obu nam się podobało

Na dobrą sprawę ta historia nie moja bajka, lecz czasem historie z wirtualną rzeczywistością mnie urzekają. Poza tym S.J. Kincaid pisze w sposób przykuwający uwagę.

Książka "dla dzieciaków", która jest bardzo przyjemna dla każdego. Z typu od pucybuta do milionera, co sprawia, że kibicuje się głównemu bohaterowi. Jest on pewnym siebie łobuzem, któremu wszystko uchodzi płazem. Ciekawy pomysł i dobrze rozegrana historia tworzą książkę, którą chętnie się czyta.

Może dziewięć gwiazdek to za dużo, bo nie jest to wybitna książka, ale... takiej właśnie książki szukałem, aby miło spędzić jesienne wieczory.

Książka jest interesująca, wciągająca i co najważniejsze, ani przez chwilę się nie nudziłem. Chociaż temat nie jest odkrywczy i wiele wątków można znaleźć w innych książkach, to autorka fajnie zebrała to w całość. Język książki jest...

Nachalna inspiracja "Grą Endera" zdecydowanie odrzuca, ale nie jest to książka zła... dla nastolatka.

No cóż... Trochę taka uboższa wersja "Gry Endera". Podobnie jak powieść O. S. Carda, ta również nie przypadła mi do gustu. "Ender" bronił się chociaż tym, że był w jakimś stopniu powiewem świeżości, a u pani Kincaid (moja opinia powstała po przeczytaniu 150 stron) nie ma dosłownie nic przykuwającego uwagę. Mamy chłopca z opryszczką, który świetnie gra na automatach i...

Dlaczego jak już jakaś książka mi się tak bardzo spodoba nie ma tłumaczenia kontynuacji? Czytam i owszem książki anglojęzyczne ale jakoś po polsku moja wyobraźnia bardziej działa.. jestem zawiedziona.

Bohaterem jest czternastolatek i dla takich odbiorców jest książka. Treś schematyczna oparta na zgranym, uwielbianym na amerykańskim rynku motywie nowego rekruta w elitarnych jednostkach. Sprawne, ale bez polotu

Super książka, którą bardzo przyjemnie się czyta. O Tomie, który dostał od losu szansę na inne, bez wątpienia lepsze życie.

Dyskusje

• 2013