Upadające królestwa

Cykl: Falling Kingdoms (tom 1)
Wydawnictwo: Gola
Falling Kingdoms
9788364252013
raven

Nadchodzi czas wojny... zdecyduj po czyjej staniesz stronie. W Mytice wojen nie było od stuleci, a o magii opowiada się tylko w bajkach i legendach. Teraz jednak wszystko się zmieni. By zrealizować plany podboju sąsiednich królestw, władcy zmieniają życie swych poddanych w piekło. W świecie intryg, zdrad, potajemnych sojuszy i niespodziewanej miłości, splatają się losy czwórki młodych...

Nadchodzi czas wojny... zdecyduj po czyjej staniesz stronie.

W Mytice wojen nie było od stuleci, a o magii opowiada się tylko w bajkach i legendach. Teraz jednak wszystko się zmieni. By zrealizować plany podboju sąsiednich królestw, władcy zmieniają życie swych poddanych w piekło. W świecie intryg, zdrad, potajemnych sojuszy i niespodziewanej miłości, splatają się losy czwórki młodych bohaterów.

Księżniczka: wychowywana w luksusie i chroniona przed światem Cleo wyrusza w niebezpieczną podroż na terytorium wroga, w poszukiwaniu magii, która podobno już dawno wygasła.

Buntownik: Jonas występuje przeciwko tym, którzy bezlitośnie ciemiężą jego zubożały kraj. Niespodziewanie dla samego siebie, staje na czele pierwszego od stuleci powstania.

Czarodziejka: Lucia, tuż po urodzeniu adoptowana przez rodzinę królewską, odkrywa prawdę o swojej przeszłości – o nadprzyrodzonym dziedzictwie i swoim przeznaczeniu.

Następca tronu: wychowany na bezwzględnego przywódcę i zdobywcę Magnus, pierworodny syn króla, uświadamia sobie, że serce może być bardziej zabójczym orężem niż miecz...

Pewne jest tylko to, że królestwa upadną... Kto zatriumfuje, gdy wszystko, co znano do tej pory, się skończy? Co zrobią Obserwatorzy, pilnie śledzący poczynania ludzi i mający nadzieję na odnalezienie dawno zaginionych klejnotów o wielkiej mocy, które ożywią magię na Mytice i przywrócą tym ziemiom szczęście?

źródło opisu: Gola, 2013

źródło okładki: zdjęcie własne

myślnik | 2014-03-22
Przeczytana: 20 marca 2014

Mytica to kraina niegdyś przesiąknięta magią,gdzie Obserwatorzy za kurtyny swojego świata wtykali nosa do spraw ludzkich,a boginie kroczyły między śmiertelnikami,jakby były jednymi z nich.
Dziś Mytica to trzy odrębne,zwaśnione i jałowe w magię królestwa.

Zimne,surowe i nieprzystępne położone na północy Limeros,gdzie pasa zaciskają nawet najznamienitsi rodowodem.

Bogate i ciepłe Auranos na południu.

I Paelsia kraina pomiędzy nimi,w której magia jeszcze gdzieniegdzie ukazuje swe oblicze,gdzie ludzie przymierają głodem,mając jedynie w posiadaniu najbarwniejsze w smaku bukiety win.

Mytica - wierzenia tak płomienne,jak nadzieja,że jeszcze coś może zmienić się na dobre.
Mytica i równorzędny do tego bunt i niesmak ludzi uciśnionych,niepewnych swej przyszłości dla siebie i swych dzieci.

Jest jednak szansa naznaczona krwią,odnaleziona na firmamencie nieba,zapisana w tysiącach gwiazd.
Czas zmian,odrodzenia magii czterech żywiołów w jednej osobie,światło w tunelu.
Tylko dla kogo ta...

WampirkaJustynka | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

Troszeczkę się rozczarowałam czytając tę książkę. Z głównych bohaterów polubiłam Cleo i Magusa. co do księcia to mimo, że skończyłam czytać nadal nie wiem co o nim myśleć. Raz jest fajny a potem zmienia się nie do poznania. Co do pozostałych bohaterów są w porządku. Moim zdaniem postacie drugoplanowe są fajne zwłaszcza pewien gwardzista. Kontynuację przeczytam tylko z ciekawości. Tak czy inaczej znajdą się osoby, którym się książka spodoba.

kasandra_85 | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

Tetiisheri | 2013-12-20
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Limeros, Auranos i Paelsia to kraje wchodzące w skład Mytici – krainy, która niegdyś stanowiła jedną całość. Na jej mapie bez trudu można teraz zaznaczyć granice pomiędzy wymienionymi trzema państwami. To linie, które pojawiły się nie bez znaczenia. Kraje już dawno przestały współpracować, a najnowsze wydarzenia sprawiły, że sytuacja pomiędzy nimi mocno się zaostrzyła i w efekcie nastąpi nieuniknione - wojna.

Auranos to kraj bogaty, w którym pod dostatkiem jest żyznej gleby, a o rozwój nie należy się martwić. To państwo świetnie prosperujące. Niestety Limeros i Paelsia nie podzielają losu Auranosu. Chłodny klimat i ziemia obfitująca w skały to ich charakterystyczne cechy. Upadek to ich najbliższa przyszłość, choć to nie jedyne rozwiązanie. Istnieje bowiem pradawna opowieść o czterech kamieniach zapewniających ogromną moc i tym samym władzę. Artefakty należały do sióstr władających magicznymi siłami, ale w zamierzchłych czasach zostały one podzielone pomiędzy czarownice pragnące...

Rachel3 | 2018-05-29
Na półkach: Przeczytane, Totalnie denne

Miałam nadzieję na zwykłe, przeciętne acz przyjemne high fantasy. Z postaciami, które można polubić, z ciekawym system magicznym, może nawet jakimś plot twistem czy dwoma.

Niestety, "The Falling Kingdoms" nie ma w sobie dosłownie nic z tej listy. NIC. Przewracam kartki i szukam, i czekam, przebijam się przez kolejne nudne rozdziały z punktami widzenia kolejnych nudnych postaci i wreszcie już nie mogę. Koniec i finito. Choćby i autorka miała przypływ geniuszu dwie kartki dalej, nie dbam o to. Jak się nie umie napisać dobrego początku, to się trzeba liczyć z tym, że mrowie czytelników odpadnie. I to nie tak, że już pierwszy rozdział musi mnie wciągnąć, bo to się rzadko dzieje. Ale kiedy ani pierwszy, ani drugi, ani wreszcie piąty rozdział nic ciekawego nie oferują, to po prostu mam już dosyć.

Klisza goni kliszę, styl ciężkostrawny, postacie jednowymiarowe i zwyczajnie nudne, nudne, nudne. Chyba nawet "The Hundred Thousand Kingdoms" aż takiego poziomu nudy nie miało, choć i tamta...

zabawnanazwa | 2015-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 kwietnia 2014
Nala | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Morgan Rhodes zaserwowała nam początek nowej trylogii, muszę przyznać że po przeczytaniu "Falling kingdoms" jestem pod wielkim wrażeniem!
W świecie zagrożonym wojną między Limeros - Paelsią - a Auranos poznajemy przede wszystkim czwórkę bohaterów ale i nie tylko, mamy tu do czynienia z całą masa różnych charakterów.
Historia opowiedziana z perspektywy wielu osób, gdzie każda z nich kieruje się własnymi poglądami i jak nie trudno się domyśleć spornymi względem siebie. W tej książce znajdziemy obraz wojny, spisku, potężnej magii ziemi, niewzruszonej miłości oraz poświęcenie, przelane krwią bliskich naszych bohaterów. Rozwoju akcji nie da się na dłuższą metę w żadne sposób przewidzieć.
Mając tak szeroką możliwość spojrzenia na sytuację w Mytice aż do samego końca nie wiedziałam po czyjej stanąć stronie...
Co powinniśmy pochwalać?
A co potępiać?
Czym powinnyśmy się sugerować podejmując ostateczne decyzje mające wbrew pozorom wpływ na życie tysięcy ludzi?
Wiarą, dumą, nadzieję,...

Wspaniała. Fantastyczna. Genialna.

Morgan Rhodes zaprosiła mnie w podróż do krainy pełnej intryg, wyrazistych bohaterów i trudnych decyzji. Trzy królestwa, które będą sceną tego przedstawienia, nie są, jak to w fantasy bywa, zrobione na siłę, żeby było więcej dziwnych nazw. Tak w zimnym Limerosie rządzi Krwawy Król, którym zaś rządzi pragnienie zdobycia magii i władzy. Paelsia to kraj biedaków, a jej otoczony czczą wódz zbiera od poddanych podatki, nie jest jednak wytrawnym politykiem. W szczęśliwym Auranosie na pozór wszystko jest tak jak powinno być - jednak kraj ten bezlitośnie wykorzystuję przewagę ekonomiczną nad ubogim sąsiadem.

W ten świat pięknie wpisuje się magia i religia. Tajemniczy Obserwatorzy stoją ponad resztą świata, szukając magicznych atrybutów. Ostatnim razem były one w posiadaniu dwóch walczących ze sobą bogiń - jednej oddaje cześć Auranos, a wyklina Limeros; drugą wielbi Limeros, nienawidzi Auronos. Paleasia jest neutralna. A tymczasem narodziło się dziecko,...

książek: 1930

Jeśli ktoś może sobie wyobrazić skrzyżowanie "Gry o Tron" z książkami Trudi Canavan - gratuluję! Ma niemalże idealny obraz tego, co zafundowała czytelnikom Morgan Rhodes, w swojej najnowszej książce fantasy dla Young Adult - "Upadające Królestwa"!

Na krainę zwaną Myticą składają się trzy królestwa: zimowy, surowy Limeros, wyniszczała i spustoszała Paelsia, a także kwitnący, wręcz wiecznie wiosenny Auranos. Pomiędzy nimi od stuleci nie było wojen, magia stała się bajką, a władcy trzymali się swoich granic. W końcu nadszedł jednak czas zmian... A swój początek, rewolucja ma miejsce w zubożałej Paelsii...

Księżniczka Auranosu - Cleo, pewnego dnia wybiera się wraz z jednym z poważniejszych pretendentów na miejsce jej przyszłego męża do Paelsii, ponieważ jest to królestwo słynące z uprawy doskonałych winogron, z których to wykonuje się najlepsze w Mytice wina. Nieoczekiwanie, nieoficjalna wizyta zmienia się w tragedie, gdy ginie syn winiarza, a drugi poprzysięga zemstę na księżniczce...

Anna-mojeksiążki | 2013-12-13
Przeczytana: grudzień 2013

„Upadające królestwa” to otwierający trylogię, pierwszy tom powieści Morgan Rhodes. Autorka wydała już kilka książek pod pseudonimem Michelle Rowen. Interesuje się również podróżami, fotografią oraz telewizyjnymi reality show. Ciekawa okładka i intrygujący opis fabuły zwróciły moją uwagę na tę pozycję i nie zawiodłam się. Przeczytałam ją z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

Akcja powieści rozgrywa się w krainie Mytica, która składa się z trzech państw: Limeros, Auranos i Paelsia, sąsiadujących ze sobą. Auranos jest bogatym i zielonym krajem, natomiast Limeros i Paelsia podupadają, są zimne i kamieniste. Kraje rywalizują ze sobą, zamiast współpracować, co jest skutkiem złej władzy, nastawionej na własne ambicje. Królestwa chylą się ku upadkowi, dzięki zanikającej magii. A wszystko powiązane jest z pradawną historią trzech sióstr czarodziejek, które magią władały. W ich posiadaniu były cztery kamienie, symbolizujące cztery żywioły. Po tragicznej śmierci jednej z nich, pozostałe...