Obca Pamięć

Tłumaczenie: Kinga Składanowska
Cykl: Obca pamięć (tom 1)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
False Memory
Lukasz

Najbardziej niebezpieczna rzecz, jaką może zrobić Miranda North, to przypomnienie sobie, kim jest naprawdę. Dziewczyna budzi się sama na ławce w parku, w stanie amnezji. W przypływie paniki uwalnia tajemniczą energię, która powoduje przerażenie i niszczycielską panikę wśród otaczających ją ludzi. Wyjątkiem w tym oceanie strachu jest Peter, chłopiec, który ani trochę nie jest zaskoczony...

Dziewczyna budzi się sama na ławce w parku, w stanie
amnezji. W przypływie paniki uwalnia tajemniczą energię, która powoduje przerażenie i niszczycielską panikę wśród otaczających ją ludzi. Wyjątkiem w tym oceanie strachu jest Peter, chłopiec, który ani trochę nie jest zaskoczony szokującymi zdolnościami Mirandy.

Nie mając innego wyboru, jak tylko zaufać nieznajomemu, Miranda powoli zaczyna odkrywać, że została specjalnie wyszkolona i stanowi trybik pewnego eksperymentu - wchodzi w skład zespołu,którego członkowie posiadają doskonałe umiejętności walki oraz tajemnicze, śmiertelnie groźne zdolności. Jednak powtórne przystosowanie się do starego życia nie jest łatwe, a powracające wspomnienia komplikują jeszcze sprawę.

Miranda odkrywa mroczną tajemnicę, która zmusza jej zespół do ucieczki. Nagle jej przeszłość nie wydaje się już taka ważna… bo okazuje się, że może nie być dla niej przyszłości.

Mistrzowski debiut Dana Krokosa to przyśpieszający puls thriller pełen akcji, w którym odkrycie przeszłości przez jedną dziewczynę dostarcza wystarczająco dużo dramaturgii do zapoczątkowania niezapomnianego i odważnego cyklu.

Wciągająca historia z emocjonującym zakończeniem. Chciałabym móc zapomnieć o tej książce… tak żebym mogła przeczytać ją od początku po raz pierwszy. Umieram z ciekawości, by dowiedzieć się, co będzie dalej. Danie Krokos, pośpiesz się!
—Nancy Holder, autorka bestsellerów New York Timesa

Nie ufaj nikomu. Wszystko podawaj w wątpliwość. I bądź gotów przeczytać całą książkę za jednym zamachem, bo od tego ekscytującego młodzieżowego debiutu wprost nie można się oderwać.
—Julie Cross, autorka „Burzy”

Krokos snuje opowieść pełną suspensu, stopniowo zwiększając napięcie, aż w końcu nie ma innego wyjścia, niż stać się zbiegiem i zaryzykować, wszystko co się ma.
—Sophie Littlefield,autorka światowych bestsellerów

źródło opisu: Drageus Publishing House 2013

źródło okładki: www.drageus.com

Żona_Pigmaliona | 2018-12-22

Pozycja typowa dla nastolatków i to raczej tych gimbusowatych niż wszystkich. Szybka, pełna opisów walk na skrzące się elektrycznością pałki . Zero głębi jakiejkolwiek, ani w opisie postaci, ani świata otaczającego . Właściwie niczego o świecie otaczającym nie wiadomo . Jaki to wiek , jak wygląda świat . Wiadomo tylko że są galerie handlowe pełne ludzi i ochroniarzy. Nie przeczę że autor się starał jakoś tę książkę uatrakcyjnić . Tak zamieszał postaciami, że ja często nie wiedziałam już kto żyje, kto nie i kto jest czyim klonem . Kilka razy, musiałam przerzucać strony wstecz, by jakoś się połapać . Główna bohaterka, Miranda, to '' technicznie zaawansowana wersja kontroli tłumu '' . A przy tym ta techniczna wersja jest zazdrosna, wrzeszczy na swojego chłopaka - nie chłopaka itd. Autor czerpie pełnymi garściami z innych tego typu produkcji. Z '' Igrzysk śmierci '' Suzanne Collins . Czy chociażby z ''Nie opuszczaj mnie '' Kazuo Ishiguro . Zresztą pisarz w podziękowaniach na końcu...

Agnieszka Świderek | 2018-05-12

dla mnie bomba, wciągająca, dobrze się czyta i nie można sie od niej oderwać.

Miniut | 2018-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018, MP3
Przeczytana: 28 lutego 2018

Jeśli masz więcej niż 11 lat, trzymaj się od tej książki z daleka. Infantylizm w warstwie fabularnej, okraszony miłosnymi uniesieniami nastolatków.

aktorka246 | 2017-11-14
Przeczytana: 02 listopada 2017

W porządku młodzieżówka. Takie połączenie maximum ride z Boy 7, jedyne co mi przeszkadzało w nim, to wątek miłosny, za dużo miejsca zajmuje w tej książce, a nie jest on zbyt ciekawy, i nie wykorzystany do końca potencjał, bohaterowie mają super moce, ale w ogóle z nich nie korzystają. A tak to wszystko w porządku. Mogę polecić

Madziqx | 2017-01-16
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Świetna książka. Niektóre momenty aż prosiły się o to, by zostać i czytać dalej. Niektóre jednak były nudne. Jednak bardzo gorąco polecam. :)

Triceratops | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Niestety, druga książka-dramat w mojej biblioteczce! Drugi raz nie doczytałem do końca. Może gdybym był nastolatką sprawy wyglądały by inaczej, ale chyba nie zauważyłem "literatura młodzieżowa" w opisie.
Postacie płytkie, podejmowane przez nie decyzje są wręcz irracjonalne, a wszystko to okraszone miłosnym czworokątem dzieciaków wychowywanych w odizolowanych warunkach niczym rodzeństwo.

Aleksandre323 | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Książka napisana dla nastolatków i chyba przez nastolatka. Ubogie dialogi. Niespójna fabuła. Najlepsze w niej jest to, że regularnie postęp w akcji następuje kiedy zły bohater przed zadaniem ciosu śmierci opowiada o nowych tajemnicach. Nie polecam.

Layken | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

'Obca pamięć' to książka niesamowicie oryginalna. Wojny, walki, romanse - to wszystko już było, ale Dan Krokos przedstawił to w innym wydaniu okraszonym niezwykłym pomysłem, z którym się chyba jeszcze nie spotkałam i to mnie właśnie urzekło.

maleeenka | 2015-07-27

DRUGA CZĘŚĆ JUŻ WYSZŁA !

Niestety nie mogę nigdzie po polsku znaleźć :/

givemebook | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

Na tę książkę natknęłam się przypadkiem ale niczego nie żałuję. Rewelacyjna. Mimo, że czasem nie rozumiałam niektórych momentów, które były chaotyczne to z pewnością trafia do ulubionych!