Nussi i coś więcej

Wydawnictwo: Format
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61488-05-7
jagarkar

A to niespodzianka! Oto znany pisarz, historyk literatury i tłumacz – Marek Bieńczyk – napisał książkę dla dzieci. Ta pełna humoru opowieść o króliku, który do życia w Lesie wnosi ducha Miasta, a wraz z nim powiew nowoczesności i nowe trendy, to z jednej strony dobra rozrywka, z drugiej strony – punkt wyjścia do stawiania pytań o sensowność ulegania modom i pogoni za tym, co nowe i atrakcyjne, o tożsamość, o tolerancję i, wreszcie, o prawdziwą przyjaźń. Rzecz do lektury „na raz”, ale za to wiele razy.

Za ilustracje do książki Nussi i coś więcej Adam Wójcicki otrzymał nagrodę główną wydawnictwa FORMAT w 3. edycji konkursu Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

źródło opisu: Wydawnictwo Format, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwoformat.pl/page.php?p=222

Abdita | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Tekst i w ogóle pomysł jak dla mnie doskonałe. Do poczytania i przemyślenia. Ilustracje niestety nie przekonują mnie zupełnie. I moim zdaniem nie pasują wcale to tekstu. Do treści tak, ale do sposobu opowiadania i do adresata zupełne nie.