Kłopot

Wydawnictwo: Wytwórnia
Anna Niemierko
Róża_Bzowa

Autorska książka Iwony Chmielewskiej. Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama. To książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść. Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci. Tekst i ilustracje Iwona...

Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci.

Tekst i ilustracje Iwona Chmielewska.
Typografia Anna Niemierko.

źródło opisu: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/28/ksiazki/klopot.htm

źródło okładki: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/28/ksiazki/klopot.htm

Zaraz_coś_mnie_trafi | 2019-02-06
Przeczytana: marzec 2019

Piękno tkwi w prostocie.

Magda | 2018-05-17
Przeczytana: maj 2018

Pobudza wyobraźnię i kreatywność. Pięknie wydana i zilustrowana.

Anna Steciuk | 2018-03-31
Przeczytana: 2016 rok

Zaskakująca, urokliwa. Wykorzystuję do pracy z dziećmi. Zawsze budzi zainteresowanie :)

Katarzyna | 2017-09-07

Czasem nie potrzeba wielu słów.
Rewelacja!

Ruda_Maruda | 2016-12-15
Przeczytana: grudzień 2016

Trudno mi ocenić książkę. Rozumiem zachwyt większości. Książka porusza na pewno wiele ważnych tematów jak np. strach przed karą, odwagę cywilną, uczciwość. Jednocześnie pobudza kreatywność i działa na wyobraźnie. Zarówno małego czytelnika jak i tego starszego. Oczywiście można wykorzystać ją podczas zajęć terapeutycznych, może stanowić punkt wyjścia do zajęć twórczych z dzieckiem (np. pobudzając zdolności plastyczne). Jednak coś mnie w niej denerwuje. Opowieść jest króciutka, oszczędna w słowach, właściwie mamy jedynie zarys opowieści. Historia bardzo prosta, niczym specjalnym nie zaskakuje. Oczywiście całości dopełniają minimalistyczne bym rzekła (ale wymowne) ilustracje. Tylko, czy w świecie tak przepełnionym obrazem, gdzie narzekamy, że dziecko otaczają obrazy, znaki, piktogramy nie powinniśmy chcieć aby miało kontakt nie ze obrazem a słowem. Czy nie można by namalować tego wszystko słowami.. Jakoś wole jak książka jest pełna słów nie minimalistycznych obrazów. Przeczytałam i...

Luka Rhei | 2016-08-22

Jako historia jest całkiem w porządku. Jednak efekt wizualny w moich oczach wypada słabo.

więcej: http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2016/08/kopot.html

Michasia | 2016-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2016

Ta książka podobała mi się. Jest o tym jak dziecko albo dorosły prasował obrus i zamyślił się. Powstała plama i zrobił się kłopot. Ale kłopot ożywił wyobraźnię i stał się rakietą, myszką, łopatą, kwiatem... Polecam.

cymelium | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

CHAPEAU BAS!!!!

Pani Iwono jest pani czarodziejką. Czarodziejką słowa i obrazu. Dla mnie mistrzostwo.
Niby prosta książka. Niby mało treści. Niby ubogie ilustracje. Ale jaka w tej książce jest magia. Jaka uczta dla wyobraźni.
Jestem zauroczona i zachwycona.
Polecam.

PolishPopkulturę | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Mając w pamięci te wszystkie mądre, zabawne bajki, jakie za dzieciaka czytała mi mama, mam wrażenie, że książka pani Chmielewskiej godzi w inteligencję najmłodszych czytelników. Stanowczo odradzam.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

aniaszew | 2015-12-18
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Genialna i rewelacyjna książka. Polecam wszystkim dzieciom.