Cyrk

Wydawnictwo: Dwie Siostry
cyrk, plakaty cyrkowe
Róża_Bzowa

Magia cyrku zaklęta w efektownej książce ilustrowanej klasycznymi pracami mistrzów polskiego plakatu. Panie, panowie, oto przed wami cyrk nie z tej ziemi, cyrk nad cyrkami. Ten występ przyćmi każdą zapowiedź. To się po prostu nie mieści w głowie. Cyrk Trampolina spektakl zaczyna!!! Bez braw ni rusz! Orkiestra, tusz! W tej książce klasyczne plakaty cyrkowe ze zbiorów Muzeum Plakatu w...

Panie, panowie, oto przed wami
cyrk nie z tej ziemi, cyrk nad cyrkami.
Ten występ przyćmi każdą zapowiedź.
To się po prostu nie mieści w głowie.
Cyrk Trampolina spektakl zaczyna!!!
Bez braw ni rusz! Orkiestra, tusz!

W tej książce klasyczne plakaty cyrkowe ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie ożywają na nowo. To spektakl cyrkowy z prawdziwego zdarzenia - dwadzieścia osiem niesamowitych numerów z udziałem sztukmistrzów polskiej szkoły plakatu, tresowanych rymów i ekwilibrystycznej typografii. Gratka dla małych i dużych miłośników cyrku, dobrej zabawy i pierwszorzędnej grafiki.

Książka powstała we współpracy z Muzeum Plakatu w Wilanowie - Oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Plakaty: Bohdan Bocianowski, Czesław Borowczyk, Antoni Cetnarowski, Roman Cieślewicz, Marek Freudenreich, Wiktor Górka, Janusz Grabiański, Maciej Hibner, Hubert Hilscher, Leszek Hołdanowicz, Jan Lenica, Jan Młodożeniec, Marek Mosiński, Józef Mroszczak, Waldemar Świerzy, Henryk Tomaszewski, Jerzy Treutler, Maciej Urbaniec
Opracowanie graficzne: Grażka Lange

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/cyrk/cyrk.html

Skakanka | 2013-01-10

Znakomita pozycja. Plakaty autorstwa wybitnych polskich plakacistów reprezentujących złote lata Polskiej Szkoły Plakatu zostały zebrane i zestawione w zabawną narrację. Wszystkie plakaty powstały do tematu "cyrk", wiele z nich stanowi dziś obiekty kolekcjonerskie czy muzealne. Maciej Byliniak, redaktor w wydawnictwie Dwie Siostry ułożył krótkie wierszyki, zgrabnie bawiąc się językiem. A Grażka Lange dała typografii właściwy ciężar. Pozycja dla dużych i małych, również jako prezent dla zagranicznych przyjaciół zakochanych w polskim plakacie.

Monika | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, Obrazkowe