Salome

Wydawnictwo: Miniatura
Salome
Salome, Wilde Oscar
Milan1

Dramat Oscara Wilde'a napisany przez niego w języku francuskim i wydany pierwotnie w Paryżu.

źródło opisu: Wydawnictwo Miniatura, 2012

źródło okładki: www.miniatura.info.pl

LaBetterave | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Wilde był po prostu czarodziejem. Dawno nie przeżyłam już takiego uniesienia, jak przy tej lekturze.

K4R0L1N4 | 2015-05-01

warto przeczytać, zupełnie inne podejście do wątku Jan Chrzciciel - Salome niż w Biblii

Grażyna | 2014-10-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 26 października 2014

słuchowisko

Gosia Idęspaćpa | 2013-08-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Świetna gra słowna w obrębie linijek dramatu, wilde'owskie aforyzmy i jego geniusz :)

Karolina | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Trudno mi się utożsamiać z tą sztuką, ponieważ jest zupełnie inna od sztuk Oscara Wilda, które dotąd czytałam. Nie ma w niej sarkazmu, cynizmu, humoru. To sztuka typowa - jasno określająca co się właśnie widzi, co przeżywa. Sama w sobie nie była zła, ale wolę inne sztuki Wilda.

Milan1 | 2012-11-15
Przeczytana: 04 listopada 2012

staranne, bibliofilskie wydanie "Salome" Wilde'a w polskim przekładzie z roku 1908, wydane z rękopisu, jak czytamy w obszernym opracowaniu. Krakowskie wydawnictwo "Miniatura", specjalizujące się od lat w takich bibliofilskich białych krukach tym razem wydało tekst stary, i znany, ale... w zupełnie nieznanym dotąd przekładzie, co może być chyba ciekawe dla miłośników Wilde'a.

Fawniak | 2012-08-07

Niesamowita książka, pasjonująca historia....Godna polecenia jest również ekranizacja z 1923 roku w reżyserii Charlesa Bryanta z hipnotyzującą Ałłą Nazimovą jako Salome....

basklar | 2011-05-06

Dla wielbicieli tej sztuki oraz SZTUKI gorąco polecam operę Richarda Straussa pt. Salome.

Magda | 2011-05-06

Rewelacyjny dramat o pięknej Salome, która doprowadza do śmierci Jana Chrzciciela. Historia znana z Biblii ukazana z zupełnie innego punktu widzenia.Polecam!