Metafizyczne grymasy. Czysta forma Witkacego jako kategoria metafizyki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7611-310-4
bastkk

Zamierzeniem niniejszej pracy jest wydobycie z dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza wszystkich treści filozoficznych, które uzupełniając obiegowy obraz jego twórczości pozwoliłyby na nowo ją sproblematyzować. Chodzi jednakże nie tyle o skatalogowanie tych wszystkich rozbieżności, które wokół Witkiewicza wytworzyła tradycja badawcza, lecz raczej o ukazanie innej możliwości odczytania wszelkich ujawnionych w obrębie dzieła dysproporcji i antynomii.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!