Przygody Pinokia

Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0486-9
dla dzieci, opowiadania,
Marta

Drodzy Czytelnicy... Dawno, dawno temu był sobie... "Król!" - zawołacie. Ale nie, wcale nie król, tylko zwyczajny kawałek drewna, który leżał na stole w warsztacie skromnego stolarza o imieniu Geppetto. Każda kolejna strona książki, pięknej jak album malarski, to nowe przygody małego, drewnianego pajacyka. Dodatkowo jest tam mnóstwo zaskakująco ukrytych niespodzianek: trójwymiarowy warsztat,...

Drodzy Czytelnicy... Dawno, dawno temu był sobie...

Każda kolejna strona książki, pięknej jak album malarski, to nowe przygody małego, drewnianego pajacyka. Dodatkowo jest tam mnóstwo zaskakująco ukrytych niespodzianek: trójwymiarowy warsztat, obrotowe koło, otwierane okienka.

Format książki narzuca sposób jej czytania, zaskakujące elementy wymagają ich otwarcia i zbadania, a wszystko to zachęca do zagłębienia się w opowieści. Niezwykłe, dynamiczne ilustracje chorwackiego rysownika Zdenka Basića zmuszają do przyjrzenia się każdemu detalowi obrazu.

Jednak przede wszystkim jest to wspaniała opowieść o wyjątkowej kukiełce, która myśli i czuje, i najbardziej marzy o tym, by zostać prawdziwym chłopcem... Czy jednak na to zasługuje? Przeczytajcie tę bajkę i razem z Pinokiem przekonajcie się, że warto być grzecznym.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/przygody-pinokia.html

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/przygody-pinokia.html