Szymek w krainie nudzimisiów

Seria: Nudzimisie
Wydawnictwo: Skrzat
dla dzieci, opowiadania, nudzimisie
vivi22

Kiedy dzieci się nudzą, przychodzą do nich nudzimisie. A co, kiedy nudzą się nudzimisie? Szymek miał okazję dowiedzieć się tego, bo przeniósł się do krainy nudzimisiów i dostał bardzo ważne zadanie. Niewiele by zdziałał sam, więc zorganizowano drużynę, która wyruszyła na WYPRAWĘ do LASU MARZEŃ. Kogo tam szukali i czy go znaleźli, a także czy udało im się stamtąd wydostać, dowiecie się z...

Szymek miał okazję dowiedzieć się tego, bo przeniósł się do krainy nudzimisiów i dostał bardzo ważne zadanie. Niewiele by zdziałał sam, więc zorganizowano drużynę, która wyruszyła na WYPRAWĘ do LASU MARZEŃ. Kogo tam szukali i czy go znaleźli, a także czy udało im się stamtąd wydostać, dowiecie się z kolejnej opowieści o nudzimisiach. To pasjonująca historia!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1267

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1267

Agacha | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Nudzimisie to małe stworki, pojawiające się w naszym świecie, kiedy jakieś dziecko się nudzi. Zabawiają, rozśmieszają i czarują, by "odnudzić" malucha. Ale co się dzieje, gdy nudzi się Nudzimiś? Tego dowiecie się z powyższej książki.

LenaU | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dzieci
Przeczytana: 27 marca 2014

Kolejny raz potwierdza się, że seria o nudzimisiach jest fantastyczna. Akcja, radość, charakterystyczni, mili bohaterowie, piekny język i przepiękne, staranne ilustracje. Sama z chęcią zasiadałam wieczorem z książką i przechodziłam wraz z Córką w ten magiczny i serdeczny świat. Bardzo polecam wszystkim dzieciom i ich rodzicom, albowiem jest w tej książce tyle ważnych dla dziecka informacji, przedstawiony w bardzo dostępny, wyważony i pozytywny sposób. Cenię ładny język przede wszystkim w książkach dla dzieci i to go znalazłam. Duży plus za piękne rysunki.

anta_a | 2016-03-21
Przeczytana: 15 marca 2016

tom 4.
Synek jak tylko pojawia się w bibliotece to prosi o kolejny tom Nudzimisiów, z emocji nie mówiąc zbyt zrozumiale dla osób postronnych (ma 4 lata). Wszystkie 4 tomy wywołują ogromną radość. Bardzo poloecam

Czy wasze dzieci czasem się nudzą? Głupie pytanie prawda? Ja już od mojego trzylatka słyszę: Mama, nudzi mi się, albo mama tu jest nudno.
Na szczęście znalazłam już genialny sposób na nudę! Siadamy wygodnie na kanapie i przenosimy się w świat…nudzimisiów. Radosnych stworzonek, które znajdą sposób na każdego małego marudera.
Szymek, bohater serii książeczek o Nudzimisiach też któregoś dnia strasznie się nudził i zaczął głośno wołać: Nudziiiiiiimiiiisieeeeeeeee!!! Wtedy z Nudzimisiowa wyruszyli mu na pomoc Hubek, Mutek i Gusia. Od tej pory są już częstymi gośćmi w naszym świecie. W poprzednich częściach możecie przeczytać o tym jak te rozkoszne stworzonka pomagały Szymkowi w przedszkolu, ratowały swoją krainę przed burzą, a nawet o tym, jak odwiedziły domy Szymkowych kolegów oraz ich przedszkole.
W moje ręce trafiła już czwarta część serii, zatytułowana Szymek w krainie Nudzimisiów. Od razu napiszę, że dzięki obszernemu wstępowi nie odczułam jakiegoś dyskomfortu z powodu tego, że...

Kolejna samodzielnie przeczytaną książka przez mojego syna :) To już czwarta część serii O Nudzimisiach. Bardzo polecamy :)

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Każde dziecko w pewnym momencie wkracza w taki etap, w którym zaczyna snuć się po domu bez celu i powtarzać w kółko "nudzi mi się...". Muszę przyznać, że nas także to dopadło. A ja już myślałam, że dzięki niezwykłej fantazji mojej córeczki i jej miliona pomysłów na minutę uda nam się go pominąć. Ale najwyraźniej jest to nie możliwe. I dlatego też staramy się, by ów powiedzonko nie wdarło się do naszego domu na dłużej i co najgorsze nie zamieszkało na stałe! Zatem, gdy tylko moje dziecko zaczyna powtarzać "nudzi mi się", reaguję natychmiast mówiąc: "Szukasz Nudzimisiów? Przecież one są w książce! Chodźmy zobaczyć co u nich słychać". I tak moje dziecko w trybie natychmiastowym zapomina o nudzie zagłębiając się w treść tej wesołej książeczki.

Już raz polecałam Wam lekturę o tych sympatycznych stworzonkach. Tym jednak razem nasi mali przyjaciele nie odwiedzają przedszkolaków lecz cała przygoda toczy się w Nudzimisiowie, czyli krainie Nudzimisiów. Oj, muszę przyznać, że jest to bardzo...

Marta | 2018-01-18
Tecna | 2017-08-18