Dzwony

Wydawnictwo: Wolne Lektury
Klokken
dla dzieci, opowiadania, bajki,
majkey

"W wielkim mieście, wśród gwaru i wrzawy ulicznej, w chwili, gdy słońce kryło się za domy i tylko niebo jaśniało jak złote pomiędzy kominami, słychać było czasem dźwięk szczególny, podobny do odgłosu dzwonu. Zdarzało się to rzadko i na krótką chwilę, gdyż turkot głuszył tajemnicze tony, a ludzie tak byli zajęci rozmaitymi sprawami, iż nie zawsze zwracali uwagę na wszystko, co dokoła nich brzmiało. Dziś ten usłyszał ów dzwon, jutro inny, każdy spoglądał w górę i powtarzał: — Słońce zachodzi."

Czyta: Wiktor Korzeniewski,
Reżyseruje: Marcin Cisło

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/dzwony/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/dzwony/

szopenfeldziarka | 2017-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2017

Sympatyczna bajka, którą przyjemnie mi się przesłuchało. Polecam gorąco :)

πPi | 2017-11-15

Bardzo piękna baśń.
Dzwon każdy słyszy, lecz nie każdy ma na tyle sił, by za jego dźwiękiem podążyć. Nie da się ludzi posegregować, poukładać w szufladach. Moc płynie ze środka.
To nie dobra materialne, ale odważny duch doprowadzi wybranych do celu, do spełnienia i do prawdziwego szczęścia. Tam, na końcu tej drogi, książę stanie ramię w ramię z żebrakiem.
7/10

tivrusky | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2015, Ebook
Przeczytana: 08 lutego 2015

D, jak Dzwony.
Z cyklu AA - Alfabetyczny Andersen.

Jest taki dźwięk, który ciągnie i ciągnie do siebie, tak że serca aż rwie się, by do niego biec. Jakieś pragnienie, tu w środku i tęsknota, którą każdy na jakiś tam sposób pewnie odczuwa, albo i nie.
I rzecz to o tyle dziwna, że sama decyzja szukania, pójścia za tym czymś wydaje się niesamowicie łatwa i oczywista, natomiast ruszenie w drogę, jest rzeczą już mniej oczywistą. A i nawet gdy się ruszy, na poboczu tyle ciekawych rzeczy można znaleźć i się nimi zadowolić, a czasem nawet uwierzyć, że to właśnie ich się szukało, tyle tego wszystkiego, że większość poszukiwaczy rezygnuje z dalszej podróży.
Tymczasem trzeba iść dalej i dalej, choć droga przez ciemny las wiedzie i nawet sam rozum odradza dalsze dążenie.

Bohaterowie "Dzwonów" poszli do końca, mijając po drodze wiele pozornych dzwonów, by dotrzeć do tego właściwego tego który ich wołał, ja poszedłem z nimi, choć w lesie nieco straszno było. Podróż mimo to niezwykle przyjemna,...

AnkaCzyta | 2014-05-28