Dzwony

1925-01-01
5 min.
Cecylia Niewiadomska
dla dzieci opowiadania bajki

Przyjemna historyjka o tym by się nie poddawać w drodze do celu i o tym jak ważny jest hart ducha my tylko móc postawić pierwszy krok na drodze do tego celu. W końcu w opowiastce każdy słyszał odgłos dzwonu, jednak tylko nie liczni potrafili do niego dotrzeć.

Krótkie opowiadanie- baśń przenosi czytelnika w głąb lasu w poszukiwaniu źródła tajemniczego dźwięku. Opisuje piękno natury i dziecięcą niewinność, bo tylko ona jest w stanie dążyć do Boga i go odnaleźć, także w sobie. Bajeczny opis szukania i dążenia do celu, potrzeby wyższej ponad te podstawowe zwierzęce, a także solidarności, przekraczającej pojęcie biedy i bogactwa, statusu i uprzywilejowania. Wzruszająca baśń na chwilę znów przenosi nas do dziecięcych lat i każe je docenić.

Bardzo piękna baśń.
Dzwon każdy słyszy, lecz nie każdy ma na tyle sił, by za jego dźwiękiem podążyć. Nie da się ludzi posegregować, poukładać w szufladach. Moc płynie ze środka.
To nie dobra materialne, ale odważny duch doprowadzi wybranych do celu, do spełnienia i do prawdziwego szczęścia. Tam, na końcu tej drogi, książę stanie ramię w ramię z żebrakiem.
7/10

Bardzo piękna baśń.
7/10

D, jak Dzwony.
Z cyklu AA - Alfabetyczny Andersen.

Jest taki dźwięk, który ciągnie i ciągnie do siebie, tak że serca aż rwie się, by do niego biec. Jakieś pragnienie, tu w środku i tęsknota, którą każdy na jakiś tam sposób pewnie odczuwa, albo i nie.
I rzecz to o tyle dziwna, że sama decyzja szukania, pójścia za tym czymś wydaje się niesamowicie łatwa i oczywista, natomiast ruszenie w drogę, jest rzeczą już mniej oczywistą. A i nawet gdy się ruszy, na poboczu tyle ciekawych rzeczy można znaleźć i się nimi zadowolić, a czasem nawet uwierzyć, że to właśnie ich się szukało, tyle tego wszystkiego, że większość poszukiwaczy rezygnuje z dalszej podróży.
Tymczasem trzeba iść dalej i dalej, choć droga przez ciemny las wiedzie i nawet sam rozum odradza dalsze dążenie.

Bohaterowie "Dzwonów" poszli do końca, mijając po drodze wiele pozornych dzwonów, by dotrzeć do tego właściwego tego który ich wołał, ja poszedłem z nimi, choć w lesie nieco straszno było. Podróż mimo to niezwykle przyjemna, tylko finał nieco mnie rozczarowuje, mogło być więcej fajerwerków!
A teraz i ja nadstawiam ucha i sprawdzam czy i mnie co nie woła.

D, jak Dzwony.
Z cyklu AA - Alfabetyczny Andersen.

Sympatyczna bajka, którą przyjemnie mi się przesłuchało. Polecam gorąco :)

Sympatyczna bajka, którą przyjemnie mi się przesłuchało. Polecam gorąco :)

lekka i przyjemna historia, która przedstawia, że warto dążyć do celu. cudnie mi się ją słuchała < 3

Fantastyczne jak autor z niepozornych rzeczy, zjawisk potrafi stworzyć świetną historię.

• Audiobooki
  • Dziecięca/młodzieżowa