Okładka książki Zapach czekolady. Opowiadania i wiersze dla dzieci.

Zapach czekolady. Opowiadania i wiersze dla dzieci.

Autor:
wydawnictwo
Drzewko Szczęścia
978-83-932780-8-4
dla dzieci, opowiadania, wiersze
typ
papier
Maleństwo
7,91 (11 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Kto nie może uwolnić się od Zapachu Czekolady? Komu marzy się podróż w Dal? Co to są Rozbrykonie? Czemu królewna Śnieżka nie chciała cukierków? I co Leżakowanie ma wspólnego z miłością? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w opowiadaniach i wierszach zawartych w tej książce. Napisali je najwspanialsi polscy autorzy.

źródło opisu: http://www.drzewkoszczescia.com.pl

źródło okładki: http://www.drzewkoszczescia.com.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Maleństwo | 2011-12-26

Książka "Zapach czekolady" urzekła mnie już samym tytułem. Okładką zresztą też. Patrząc na nią wracałam myślami do dzieciństwa, naleśników smażonych z babcią i szuflady w Jej mieszkaniu, gdzie zawsze czekało na mnie coś słodkiego. Książka, którą przyjemnie wziąć w ręce, powąchać i powrócić do czasów książeczek z serii "Poczytaj mi mamo".
"Zapach czekolady" jest zbiorem wierszy i opowiadań dla dzieci. Właściwie to dla rodziców też, bo każdy kto czytał w dzieciństwie wzruszy się wracając wspomnieniami do "Mojej siostry królewny" czy też opowiadania pt. "Nikt się nie trzęsie". Obok opowiadań znanych mi od lat jest też kilka nowych, które poznałam teraz - czytając je mojej córce.
Kiedy wraz z córcią siadamy z "Zapachem czekolady" w ręku, czeka nas wielka niewiadoma. Dlaczego? Ano dlatego, że znana jest tylko pierwsza bajka, którą przeczytamy na pewno. A potem to zależy tylko i wyłącznie od nastroju i inicjatywy Starszej. Co wieczór zaczynamy od "Bajki o aniele Rafaelu" Natalii...

Alicja | 2012-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2012
Agnieszka | 2012-02-08

Od kilku dni w naszym domu króluje ZAPACH CZEKOLADY a to za sprawą książki o tym właśnie tytule.
Zanim zabraliśmy się z Oliwierem do lektury, przygotowałam nam po kubeczku gorącej czekolady do picia , by wprawić się w odpowiedni nastrój. Nie ma nic prostszego jak przygotowanie samodzielnie tego napoju. Trzeba w gorącym mleku rozpuścić tabliczkę mlecznej czekolady i gotowe. Wszędzie pachnie czekoladą, więc możemy przystąpić do lektury.
Przyznam się, że książkę "łyknęliśmy" z równie wielkim apetytem co napój.
Są to opowiadania i wiersze dla dzieci najwspanialszych polskich autorów.
Książeczka ta pozwala nam rodzicom spojrzeć na świat choć przez chwile oczami przedszkolaka. Dzieciom odpowiada na pytania za świata "dorosłych". Opowiadania i wiersze te również uczą. Opowiadają między innymi o tym jak należy a właściwie jak nie należy zachowywać się w teatrze, jak ważna jest wytrwałość by osiągnąć sukces oraz wiele innych. Choć przyznam się, że zdarzało mi się czasem nudzić czytając...

shczooreczek | 2012-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2012

Zapach czekolady. Opowiadania i wiersze dla dzieci, to zbiór utworów o różnorodnej tematyce. Poczynając od tekstu traktującego o tytułowej czekoladzie, poprzez opowiadania o różnicach między ludźmi, zachowywaniu się w teatrze, miłości do młodszego rodzeństwa, aż do dziecięcych marzeń o spędzeniu kilku zimowych dni na ślizgawce.

Zebrane w tej książeczce miniatury literackie, to mieszanina poezji i prozy ukierunkowanej na najmłodszego czytelnika i mającej pomóc mu odnaleźć się w świecie. Choć większość tekstów podszyta jest humorem i dowcipnymi rozwiązaniami sytuacyjnymi, każdy z nich spełnia funkcję dydaktyczną. Utwory te promują najważniejsze wartości i stanowią próbę zhierarchizowania tego, co powinno stać się priorytetem w życiu najmłodszych. Teksty te mają także za zadanie kształtować charaktery przyszłych dorosłych i od dzieciństwa uczyć ich prawidłowych postaw, zgodnych ze społecznie akceptowalnymi zasadami.

Książka ta dostarczy młodemu czytelnikowi zarówno wielu wzruszeń,...

adorable | 2012-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2012

"Zapach czekolady" zawiera opowiadania oraz wiersze polskich autorów. Jest to wspaniale ilustrowana książka z twardą okładką oraz dużą czcionką, ułatwiającą czytanie starszym dzieciom, które opanowują tę trudną sztukę. Niektórych autorów znałam już wcześniej, chociażby Wanda Chotomska, Joanna Papuzińska, Laura Łącz, Anna Onichimowska czy Grzegorz Kasdepke, którego opowiadania uwielbiam. To nic, że są przeznaczone dla młodszych czytelników – zawsze chichoczę przy nich jak małe dziecko.
Książeczka zawiera krótsze, jak i dłuższe opowiadania. Czytelnicy mają okazję zapoznać się z aniołem Rafałem, dziwnym Erykiem czy królewną Zulejką. Każda z postaci przeżywa interesujące i wciągające przygody, od których trudno oderwać się. Opowiadania zawarte w "Zapachu czekolady" umożliwiają zastanowienie się nad wieloma, często trudnymi problemami, trapiącymi dzieci. Młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się, że warto być wytrwałym, jeśli chce się osiągnąć zamierzony cel. Ponadto, mają okazję do nauki...

Książeczki | 2012-05-02

To książka wprost idealna dla każdego przedszkolaka. Krótkie opowiadania i wesołe rymowanki na pewno zainteresują każdego kilkulatka. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

W książce "Zapach czekolady" znajdziemy mnóstwo utworów, których tematyka z całą pewnością trafi do każdego malucha. Czytamy tu bowiem między innymi o nowym przedszkolaku, pierwszym dniu w przedszkolu czy pierwszych przedszkolnych miłościach... O wycieczce do teatru, imieninach babci i kłopotach małego chłopca z nimi związanych lub o kotku Licho :)

Pomiędzy poszczególnymi opowiadaniami znajdziemy również całą masę rożnych fantastycznych wierszyków o podobnej tematyce, a wszystko ozdabiają kolorowe i wesołe ilustracje.

Mojej córeczce najbardziej przypadł do gustu wierszyk "Kąpiel" Doroty Gellner. Musiałam nauczyć się go na pamięć i recytujemy go wspólnie co wieczór podczas wieczornej kąpieli. Oto jego fragment:

"W wannie woda, w wodzie piana.
Nie chcę w wannie pływać sama!
Wezmę lalkę, albo dwie,
będą ze mną kąpać...

julka96_12 | 2012-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2012

Książeczka ukazuje różne aspekty z życia dziecka. Pierwszy dzień w przedszkolu, urodziny, sprzątanie, narodziny brata, wyjście do teatru i dużo innych śmiesznych lub poważnych sytuacji. Jest ona napisana bardzo łatwym do zrozumienia językiem. Nikt nie powinien mieć z nim trudności. Oprócz krótkich historii w książce znajdują się wiersze bardzo cenionych autorów. Które są pouczające i jednocześnie zabawnie.

Książeczka po przez rymowanki i opowiadania uczy czytelników o wielu rzeczach, a co może być lepszego niż nauka i miło spędzony czas przy lekturze. Uważam że jest bardzo dobrze stworzone dzieło literackie. Teksty są przecudne, a oprawa graficzna godna pogratulowania. Niektóre ilustracje ( stworzone przez Pana Marcina Bruchnialskiego ) są naprawdę bardzo ładne, a to jest kolejnym plusem tej książki.

Są to zdecydowanie opowieści dla dzieci do 10 roku życia. Ale niektórzy dorośli też by się z niej mogli czegoś nauczyć. Polecam tą książkę rodzicom których dzieci idą po raz...

Jagoda | 2012-06-07

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica