Cukierku, ty łobuzie!

Cykl: Kot Cukierek (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
dla dzieci, opowiadania,
Natula

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim opowie… "Cukierku, ty...

"Cukierku, ty łobuzie" – to stuprocentowa kocia komedia! – polecam, Lidia Miś.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2011

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl/index.php?pid=ksi%...»

Villiana | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

"...skoczyłem i... niemal mi się udało. A potem tata Marcela i Marcel zamknęli mnie w łazience i pojechali po nową choinkę i nowe bombki."

Bardzo urocza opowieść o mały kotku, który rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Roztaje się z mamą oraz rodzeństwem i zostaje zabrany przez chłopca Marcela oraz jego rodziców do nowego domu. Sytuacja nie jest prosta, trzeba się przystosować, a wszystko wkoło jest takie ciekawe i interesujące. Mały kotek, który dostaje imię Cukierek, wszędzie przecież musi zajrzeć i wszystko pacnąć łapką, czy to nowy sweterek mamy Marcela, czy to bombki na choice. W oczach rodziny jest łobuziakiem, a w jego własnym mniemaniu jest po prostu kotem.

Nie wiem jak to się magicznie czasami dzieje, że jedne książki, które mają mało obrazków dzieci męczą, a inne po prostu słuchają z zaciekawieniem. Przygody Cukierka należą zdecydowanie do tych drugich. Wciągnęły się zarówno dzieci jak i ja sama. Narratorem książki jest Cukierek, co w interesujący sposób pozwala nam...

eduko7 | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 maja 2016

Uroczy, czarujący, przebiegły i niezwykle inteligentny - kandydat na partnera, rywal? Nie, kot Cukierek, bohater serii mądrych książeczek autorstwa Pana Waldemara Cichonia, którego gościliśmy w naszej placówce.
Przeczytaliśmy z uczniami klasy III pierwszy tom i już mamy chrapkę na kolejne. Cukierek podbił nasze serca.

Bożena | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Świetna książka dla wszystkich "kociarzy" i nie tylko. Maluchy z pewnością chętnie posłuchają o zabawnych perypetiach kociaka o imieniu Cukierek. Książka nadaje się też świetnie do samodzielnego czytania przez starsze dzieci, a dorośli też na pewno poczytają lub posłuchają jej z przyjemnością. Dodatkowo jest zabawnie zilustrowana. mam ochotę sięgnąć po inne części.

Agacha | 2016-10-28
Przeczytana: 27 października 2016

Pierwsza z serii książeczek o niesfornym kotku i jego figlach. Perypetie Cukierka spodobały się córeczce, więc myślę, że sięgniemy po dalsze części.

summerak | 2013-04-20
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Świetna książka nie tylko dla dzieci ;) Nieraz podczas czytania łobuz kotek Cukierek wywołał u nas uśmiech na buzi :)Polujemy na drugą część .

Monika | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Siądź wygodnie, zamknij buzię

Znasz "Cukierku, ty łobuzie?"

Narratorem krótkich, zabawnych historyjek jest Cukierek, kot europejski krótkowłosy, czyli dachowiec. Ten ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie został wybrany przez Marcela z całej gromadki dzieci Landrynki i już pierwszego dnia pokazał, że ma charakter. Pobyt w nowym domu zaczął od wielkiej ucieczki.
(...)
Seria o Cukierku, stworzona przez Waldemara Cichonia, to zabawne książeczki ukazujące świat z kociej perspektywy. Dopełnieniem treści są komiczne ilustracje Dariusza Wanata. Krótkie teksty idealnie nadają się do głośnego czytania, a psotny Cukierek skradnie serca wszystkim maluchom.
Fragmenty recenzji opublikowanej na blogu:

Sylwana | 2018-10-12
Przeczytana: 11 października 2018

Już dawno się tak nie uśmiałam czytając książkę dla dzieci :D kotek opowiada nam kilka przygód, które przeżywa w swoim nowym domku. Śmiechom nie było końca :D
Polecam!!
Już sięgam po kolejne części :)

Agata | 2017-10-03
Przeczytana: 02 października 2017

Świetna książeczka, zabawna. Z przyjemnością sięgniemy po kolejne tomy.

Agnes | 2018-10-18
Na półkach: 🏠 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2018

Wspaniała, poprawiająca nastrój książka.

Franek | 2018-03-11
Przeczytana: 05 października 2017

Cukierek jest śmieszny i ma śmieszne przygody.Najbardziej lubi leniuchować.
Mieszka w domu z Marcelem i Maćkiem i później znajdują na chodniku Tradycje.